Çekme Karavan Ile Avrupa Turu Rotam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliclk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,500

aliclk

Yeni Üye
--Herkese merhaba arkadaşlar 2 ay sonra çekme karavanımla tüm avrupayı dolaşmak istiyorum

--Rotam:İZMİR-DUBROVNİK-VENEDİK-ROMA-MONACO-MADRİD-PARİS-LONDRA-HAMBURG-STOCKHOLM-OSLO-BERLİN-MÜNİH-VİYANA-BUDAPEŞTE-İZMİR (haritada gösterimi aşağıdadır.)
--yaklaşık 16000KM
--arabam insignia 1.6 dizel ve 5.25 erba ( ikiside yeni sayılır)
--merak ettiğim 2 ay bu gezi için yeterli bir süremi ?
--rota ile ilgili tavsiyeleriniz görüşleriniz var mı?
teşekkürler.
Loong

Etiketler
Planınız, herşeyden önce size de bazı soruları sormayı çağrıştırıyor.

*Daha evvel çekme karavanla uzun soluklu geziniz oldu mu ?
*Yurtdışına karavanlı karavansız, ilk hatta son çıkışınız mı olacak ?
*Ülke, konaklama ve yolculuk üzerine ortalama bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz ?
*Daha ayrıntılı plan yaptınız mı ?
*Planladığınız bütçe ne kadar ?

Son düzenleme:

En az 40 gününü kampinlerde gecelersin en az 30 eurodan 1.200 euro kamp ücreti ödersin 1200x4 = 4.800 TL kamp ücreti 16.000 km için en az 8.000 TL yakıt bunlara ilaveten otopark otoyol sigorta ve diğer giderleri de ilave et 20.000 TL yi bulur kanaatimce . Yolunuz açık olsun . Bana sorarsanız İngiltereyi çıkarın listeden .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlayamadım hocam konuyu? Çekme karavanım yok, dikkatimi çeken konuda yazmak istedim :smiley:

.
Yok Hüseyin bey,sadece trafiğin yönünün, ehliyetin geçerliği ile alakası olmadığını bildiğinizi ve şaka yaptığınızı sanmışdım.
Galiba yanılmışım...

HAllo arkadaş
Karavan çekme kolay bir şart bir özel alet cekme karava kafana takılması lazım olsaman rahat 100 km kadar gısebılırsınız
Türk eliyet gecerlı
Yesil SİGORTA kağıt

DİKKAT bu kağıt buigarıstan alabılirzın
aman malesef sadece Sırbistan gecerli değıl

Doğru söylüyorsunuz Rota 2 ay için fazla uzun gibi.İspanya ve ingiltereyi çıkaracağım büyük ihtimalle.
Peki Almanya,İtalya çevresinde kampingde kalmak istersek yaklaşık ücretler ne kadardır ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR