Çekme Karavan Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TenurÖnder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,743

TenurÖnder

Yeni Üye
Merhabalar gezenbilir ailesi,
Forum’a yeni kayıt oldum ama bir süredir ilgiyle takip ediyorum. Bende bir çekme karavan almaya karar verdim ama ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Bu işte önemli olan tecrübedir diyerek sizlerin değerleri fikirlerine başvurmak istiyorum. İlk olarak çekme karavanla ilgili bir boyut sorunum var. Kapalı garajım var ve bu garaja koymak zorundayım karavanı. O yüzden boyutları maximum uzunluk (dingil dahil) 4.80 genişlik(dış) 2.20 yükseklik (yerden) 2.10 olmalı . Yani bu boyutlara sığabilecek en büyük ve WC si olan bir çekme karavan önerisi istiycem. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Merhabalar gezenbilir ailesi,
Forum’a yeni kayıt oldum ama bir süredir ilgiyle takip ediyorum. Bende bir çekme karavan almaya karar verdim ama ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Bu işte önemli olan tecrübedir diyerek sizlerin değerleri fikirlerine başvurmak istiyorum. İlk olarak çekme karavanla ilgili bir boyut sorunum var. Kapalı garajım var ve bu garaja koymak zorundayım karavanı. O yüzden boyutları maximum uzunluk (dingil dahil) 4.80 genişlik(dış) 2.20 yükseklik (yerden) 2.10 olmalı . Yani bu boyutlara sığabilecek en büyük ve WC si olan bir çekme karavan önerisi istiycem. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba hoşgeldiniz öncelikle.
Çekme karavanların boyutları için bunu üreticilerin web sitelerinden veya yerli karavanlarımızın iletişim numaralarından sorgulamalısınız. Ayrıca bu işte bütçede önemli, istediğiniz karavan yerli mi olacak avrupa mı olacak onada karar vermelisiniz. Adria nin giriş seviyesi aviva modelindeki 360 DD modeli nin iç uzunluğu 3,64cm ama çeki demiri ile beraber 5,53 cm toplam uzunluğu var. Yani 4.80 e çok küçük bir karavan sığar.
Kaç kişisiniz ona göre iyice düşünüp araştırmaya girin.

Merhaba hoşgeldiniz öncelikle.
Çekme karavanların boyutları için bunu üreticilerin web sitelerinden veya yerli karavanlarımızın iletişim numaralarından sorgulamalısınız. Ayrıca bu işte bütçede önemli, istediğiniz karavan yerli mi olacak avrupa mı olacak onada karar vermelisiniz. Adria nin giriş seviyesi aviva modelindeki 360 DD modeli nin iç uzunluğu 3,64cm ama çeki demiri ile beraber 5,53 cm toplam uzunluğu var. Yani 4.80 e çok küçük bir karavan sığar.
Kaç kişisiniz ona göre iyice düşünüp araştırmaya girin.
Yanıtınız için teşekkürler. Aslında genel olarak yerlileri araştırdım. Gündoğdu,erba,pino,saly,güney, başoğlu ve daha birkaç tane daha. Ortalama bana uygun bişeyler var ama genelde çok küçük oluyor dediğiniz gibi. Ben eşim ve ufak oğlum (2.5 kişi) kullanıcaz ve sadece haftasonları 1 gece kalıcaz muhtemelen. Yılda da 15 haftasonu kalsak iyi. Yani çok kullanabilecek bir zamanım yok ama bu işe kafayı taktım ve çok kullanamasamda 1 tane alıcam bu boyutlarda bilmediğim birşey olur ya da fikir veren olur diye açtım bu başlığı. Sanırım küçük ama en ölçülerime yakınını özel olarak yaptırıcam gibi. Peki bunun için öneriler olur mu ?

Bu arada fiyat olarakta çok kullanmayacağım için daha uygun olsa iyi olur. O yüzden genel olarak yerlileri araştırdım. Başoğlu’nun caretta uncle’ı mükemmel ama tek sıkıntı tavan yüksekliği 2.35. Pop-up tarzı da yapabilselermiş keşke.

Merhaba Saly'nin yeni çıkardığı Carabinata adında bir modeli var. Orta vadede biz onu almayı planlıyoruz, benzer bir aile yapısı ve kullanım sıklığı planına sahip olarak. Bir bakın mutlaka derim. Sanırım istediğiniz ölçülere de sığacak bir model.

Merhaba Saly'nin yeni çıkardığı Carabinata adında bir modeli var. Orta vadede biz onu almayı planlıyoruz, benzer bir aile yapısı ve kullanım sıklığı planına sahip olarak. Bir bakın mutlaka derim. Sanırım istediğiniz ölçülere de sığacak bir model.
Saly karavan’ın sitesinde yok bu model. Bugün aradım defalarca ama açmadılar telefonu. Facebook sayfalarında yakında falan diyor ama sanırım bununda yüksekliği 2 metre. Tekerle beraber 2.20-2.25 yapar gibi. Benim için yüksek. Ama dediğiniz gibi yükseklik hatiç herşeyi benim için uygun. Teşekkürler.

Saly karavan’ın sitesinde yok bu model. Bugün aradım defalarca ama açmadılar telefonu. Facebook sayfalarında yakında falan diyor ama sanırım bununda yüksekliği 2 metre. Tekerle beraber 2.20-2.25 yapar gibi. Benim için yüksek. Ama dediğiniz gibi yükseklik hatiç herşeyi benim için uygun. Teşekkürler.
O uzunluk ve yükseklikte bir karavan için mutlaka deneme şansınız olması lazım, içine girip bakıp oturup denemeniz lazım. Zira garajıma sığacak diye alıp tatillerinizde o kadar kısıtlı bir alanda zorluk çekmekte var. Yerli karavanların ikinci elleri pek prim yapmıyor haliyle zarar etme durumuda var. Ayrıca ufak karavanları (biraz daha yüksek olanları) insanlar ortak park alanlarına park edebiliyor, en azından izmirde böyle mavişehir tarafında belediyenin ücretsiz otoparklarında saysanız 50 ye yakın karavan duruyor. Hiç birşey olmuyor.
Temennim doğru tercih yapmanız.

O uzunluk ve yükseklikte bir karavan için mutlaka deneme şansınız olması lazım, içine girip bakıp oturup denemeniz lazım. Zira garajıma sığacak diye alıp tatillerinizde o kadar kısıtlı bir alanda zorluk çekmekte var. Yerli karavanların ikinci elleri pek prim yapmıyor haliyle zarar etme durumuda var. Ayrıca ufak karavanları (biraz daha yüksek olanları) insanlar ortak park alanlarına park edebiliyor, en azından izmirde böyle mavişehir tarafında belediyenin ücretsiz otoparklarında saysanız 50 ye yakın karavan duruyor. Hiç birşey olmuyor.
Temennim doğru tercih yapmanız.
Sanırım tamda isteklerim doğrultusunda bir karavan buldum. Niewiadow n126 et , aydos karavan’ın ithal ettiği 2.70 lik ama içinde herşeyi olan bir karavan. Yükseklikte sanırım benim üst limitimde. Sadece tek sıkıntı fiyatı , bakalım onu da aşabilecek miyiz , bu pazar görücez. Ölçüleri aks dahil (u y g) 4.50- 2.10 -1.95 gibi bişey.

Sanırım tamda isteklerim doğrultusunda bir karavan buldum. Niewiadow n126 et , aydos karavan’ın ithal ettiği 2.70 lik ama içinde herşeyi olan bir karavan. Yükseklikte sanırım benim üst limitimde. Sadece tek sıkıntı fiyatı , bakalım onu da aşabilecek miyiz , bu pazar görücez. Ölçüleri aks dahil (u y g) 4.50- 2.10 -1.95 gibi bişey.
Adria lar oldukça kullanışlı ve içi akseuarı dolu karavanlar yapıyor, 50 yıllık tecrübe ve müşterilerden gelen geri bildirimleri çok güzel kullanmışlar, şuan 522 up ın 2019 bandı bile dolmuş, fabrika 2020 teslim diyor, siz düşünün. Paranız olsa bile karavan yok yani.

Merhaba yaklasik 2 senedir karavan alma fikrinde idim. Birkac haftadir bahsettiginiz Carabinata ve Unce Caretta modellerini inceledik. Detay, işçilik, ilgi ve malzeme kalitesi ile ilgili Başoğlu ile anlaştık. Ekstralar ve ucreti ile ilgili dilerseniz ozelden detay da verebilirim. Ancak iç boyut (Ben 1,83 m) yeterli. Donanim iyi. Kilosu hafif, h. sonu dusunmeden rahatca hareket kolayligu saglar diye dusunduk. Tabii muayene, vergi gibi avantajlari da var.

IMG 20181212 WA0001

IMG 20181212 WA0002

Adria lar oldukça kullanışlı ve içi akseuarı dolu karavanlar yapıyor, 50 yıllık tecrübe ve müşterilerden gelen geri bildirimleri çok güzel kullanmışlar, şuan 522 up ın 2019 bandı bile dolmuş, fabrika 2020 teslim diyor, siz düşünün. Paranız olsa bile karavan yok yani.
Aydos karavan Adria'nın Türkiye bayisi
Aydos
Alperdos
İkisi de dos ile bitiyor
Hem de oradan karavan almışsınız
Ne güzel tesadüf :smiley:

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aydos karavan Adria'nın Türkiye bayisi
Aydos
Alperdos
İkisi de dos ile bitiyor
Hem de oradan karavan almışsınız
Ne güzel tesadüf :smiley:

Dikkat etmemiştim, hakkaten iyi denk gelmiş. :tearsofjoy::tearsofjoy:
Aydosun sahibi Hüseyin bey her dk farklı fiyat verip, onu dedim bunu demedim gibi lafları kullanan bir insan değil. O nedenle onlarla olan ticaretimde çok mutluyum, çevremdeki herkese de Adria karavanları tavsiye ediyorum. Ne hikmetse bu karavan olayında yabancı marka satan bütün yetkili satıcılarla tanıştım hepside çok efendi ve çok kesin konuştular konu hakkında çok bilgiliydiler, ama yerli karavan satıcılarında hep bir üstü kapalı konuşma, yaparız ederiz, hallolur gibi akılda soru işareti bırakan konuşmalarla karşılaştım. Bunuda buradan dip not olarak iletiyim, karavan sahibi olmak isteyen arkadaşlarıma.

Bir karavan firmasını şiddetle öven birisini gördüğüm zaman şöyle bir seceresini kurcalarım
huyum kurusun
dedektiflik yapıyoruz işte
Reklam kokan hareketler var mı yok mu diye

Bir karavan firmasını şiddetle öven birisini gördüğüm zaman şöyle bir seceresini kurcalarım
huyum kurusun

Yok ben kimseyi övmem. Yaklaşımı karavan almak isteyen kişiler için yapıcı.
Zaten araştırma işine girenler bir şekilde gidip görüşüyor tanışıyor. Etrafta negatif bir durumlarını duymadım. O yüzden başımdan geçeni ilettim.

VKY-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

huyum kurusun

Reklam olunca bir sorun mu oluyor? Sonuçta kullanıp memnun olduğu markayı tavsiye ediyor. Daha önce gelen mesajlarda niewiadow markası tavsiye ediliyor. O markayıda aydos getiriyor. Dedektif bey :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri