Çekme Karavan Park Ve Güvenlik Için Yardım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oknzrlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,300

oknzrlu

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar. Bu yaz ailem ile çekme karavan almak istiyoruz. 140 bg 300 nm torklu megane 3 ümüz var. Çoğu şeyi araştırdım, fakat önüme çekme karavan sadece kamp alanlarına park edebilir kuralı çıktı. Biz zaten fahiş otel ve kamp alanlarından dolayı karavan almak istedik. Sorum şu ki, mesela ege karadeniz veya marmara tarafında güzel bir koy göl birşey bulduk, orada çekme karavanla park edip tatil yapamayacak mıyız? Çok turistik olan fethiye gibi yerlerde şehir içine park etmeyi zaten düşünmüyorum.. birde karavanı çıkarıp araçla gezip gelmek için karavanı ayırınca güvenlik için ne yapabiliriz. Yani karavanı çekip çalmamaları için. Mesela ben şu ufak. Gps lerden takmayı düşünüyorum 2 tane. Birde araca takılan yere demirden kapalı kutu gibi birşey yapıp biryere bırakınca oraya onu geçirip kitlemek geliyor aklıma. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

Karavan öncelikle kamp yerinde kamp yapma aracıdır. Kampdışı konaklamada sıkıntılar olabilir. Ayrıca karavanınızı kullanmayacağınız zamanlar da güvenli bir yerde saklama ihtiyacınız olacaktır.
Zaten köy yerinde yaşıyoruz. Evin arkasında yolda durmasında bir sıkıntı olmayacak. Kamera da var. Benim için sıkıntı bi koya gidince şikayet ederler mi? Veya başka sıkıntılar yaşar mıyım. Çalınma riski nedir

Zaten köy yerinde yaşıyoruz. Evin arkasında yolda durmasında bir sıkıntı olmayacak. Kamera da var. Benim için sıkıntı bi koya gidince şikayet ederler mi? Veya başka sıkıntılar yaşar mıyım. Çalınma riski nedir
Çalınma riski her zaman için var. Bunun için kaplin kilidi denilen bir şey kullanıyoruz. Ama bu yine de kesin bir çözüm değil. Yavuz hırsıza kilit dayanmazmış. Bu konu biraz böyle. Issız koylarda artık çok kalabalık oluyor. Ve yolları da çekme karavancılığa pek uygun değil bildiğim kadarıyla. Ben çekme karavanımla sadece kamp işletmelerine gitmekteyim. Ve bana hizmet etmek için yapılmış, Tuvalet, Duş, Mutfak gibi fasilitelerden yararlanmaktayım. Bedava yerlerin çoğu da güneş altında ve çok sıcak. Bu bir eziyetten başka bir şey olmaz benim için. Bunu yapanlar var. Küçücük bedava alanlara onlarca karavan mülteci kampı gibi güneşin alnında doluşuyorlar. Doğrusu ben hiç haz etmiyorum. Bazı yerler de yasak ve yasak yerler günden güne çoğalıyor. Bu işin doğrusu aslında tümden yasaklanması bana kalırsa.

İnsanların tersine hareket ederseniz koyları boş bulabilirsiniz . Okullar kapalı iken yazları Güney ve Ege koylarından muhtemelen kovulursunuz ama kışları sorun olmaz.

Ornegin yazın Ayvalik'ta Otoparkta kalan bir tane yabancı cekme karavan gördüm ama 4 metre altı idi. Kalabalığın içinde zordu işi.
Koylarda kalan kimse görmedim. Heryerde kamp yasak tabelası vardı.
Kamplarin en ucuzu da geceligi 300 TL idi.

Gerci tanıdık, eş, dost yeri bulup aylarca da kalabilirsiniz elektrik/su olan yerde.

Ucuza cekme karavan ile tatil o kadar kolay değil. Aracınız bile %40 fazla yakıt harcayacak.

Hırsızlık icin; kaplin kilidi, teker kilidi, alarm , GPS izleyici, Apple takip gibi önlemleri alabilirsiniz ama çalacak olan yine çalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri