Çekme Karavan Satma Hi̇kayeleri̇... :) Kesin Doğrudur ..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,845

Etiketler

Park yeri bulamadık.... 🙃 😇😜
Yoksa asla satmazdık...

------------------------------------------------

Merhaba

Uzun araştırma süreci sonrası severek aldığımız çekme karavanımızı satmaya karar verdik. Satış sebebimiz park etme sorunu, evimizin bahçesinde park etmeyi planlamıştık fakat istediğimiz gibi olmadı.

Satış sonrası niyetimiz motokaravan projesi yapmak.

185'lik 2 adet solar panel ve 150'lik jel akü (1200 cycle) taktırdık: 6000 TL

Şu an sıfır ve boş hali: 65.000 TL (kur nedeniyle zam gelmiş)

Yayında ücretsiz vereceklerim;

Arka tarafı görebilmek için taktırdığım kamera + araç içi küçük ekran (500 TL)

Ayrıca sol ayna için ek güvenlik aynası (150 TL)

Dışarıdan elektriği güvenli şekilde alabilmek için yaptırdığım karavan tipi fiş ve 25 metre uzatma kablosu (400 TL)

Teslimat sonrası hemen Amazon koyu (Bördübet - Marmaris) tatili yaptık ve müthiş keyifli bir zaman geçirdik. Yalıtım beklediğimizden iyiydi, o sayede güneşin en tepede olduğu saatlerde bile karavan içinde durabildik.

Solar sistemimiz ile (Akü'yü boşaltmadan) 24 saat buzdolabı, 1 modem, 2 telefon, 1 tablet ve 1 PC sarj edebildik.
-------------------------------------------------------------------------

Doğrudur.
Park yeri büyük sorun..!
Bu sorun çekme karavanda var, motokaravanda yok !!!

Bundan sonra sarı sitelerde görme ihtimali yüksek başlıklardan bazıları da, pandemiden dolayı aldığımız ama bir kere bile kullanmadığımız karavanımızı satıyoruz. (Elli bin tl. lik karavana seksen bin tl. verdiğimiz için çok mutluyduk aslında)

Malını satarken bu uydurma sebepler Yelkenli satışlarında da geçerlidir.
Nedense hep tekne küçük geldiği için satılır. Yahu alırken anlamadın mı? Senelerdir kullanıyorsun yeni mi aklın başına geldi ? Yada bu tekne denizde ıslanınca yavaş yavaş çekti de mi küçüldü?

ben bir halt yedim, hiç ihtiyacım olmadığı, doğa ile ilişkim piknikte mangal ve semaverden öteye gitmediği halde ben bunlardan daha güzelini yaparım diye cebimdeki son kuruşa kadar harcadım (hatta borçlandım). o kadar uğraşmama rağmen beceremedim bitiremedim (ya da bitirdim ama aklım başıma şimdi geldi ben bu ucubeyi ne yapacağım) cep delik, cepken delik, rezil oldum üstelik. benim kadar olmasa da bir enayi bulup satayım zararımın bir kısmını karşılayayım da hanımın yüzüne bakabileyim diyemediğimden

zaman ayıramadığım için satılık :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR