Çekme Karavan Satma Hi̇kayeleri̇... :) Kesin Doğrudur ..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,838

Etiketler
Laf at ile çekilen karavana geldi. Ben uzun zamandır at arabası karavan düşünüyorum amma arabayı çeken Atı gümrüklerden geçirmek biraz dertli.

eskiden çingeneler atların çektiği arabalarla dolaşırdı. panayıra gelir ya da mahallenin kıyısında (eskiden çokça bulunan) boş bir arsanın bir köşesinde küçük bir ateş yakar kalaycılık yaparlardı. çocuklar başına toplanır elle çevrilen körüğü , tencerelerin nasıl bir anda parladığını ağzımız açık izlerdik.
atlı karavan gerçekten ilginç ve hoş olur. gezgin ruhuna da çok uygun, yol üstünde geçilen her yer görülür tadına varılır. bir ihtimal çakma hayvanseverlerin tepkisini çekebilir o da çok önemli değil.

not : çingene kelimesini özellikle kullandım. maalesef kötü bir kelimeymiş gibi kullanılmıyor roman kelimesi tercih ediliyor. tarih boyunca türlü sebeplerle hor görülmüş bu topluluk tıpkı diğer topluluklar gibi iyi ve kötü insanlardan oluşur. yaftalamak doğru değildir.

Pilotum kafa keyifli zannediyorum.. Ne mutlu..
Veya çok sıkıntılısın..

Yalnız saman fiyatları çok yükseldi diyorlar..
Ne diyen.. 😇 🙃 😜

Yeşil sigorta bedeli çok yükseldi. .Mazot aldı başını gitti. Gel de arpacı kumrusu gibi düşünme.
Saman yem almaya gerek yok gezilen yollarda ot mu yok?
Şehirler arası at arabasını saatlerce kullanırken bir sıkıntıda her an önündeki atın gerisini seyretmek.
Tabiki lastik yama tamiri karşılığı olan nalbantlığı da öğrenip uygulama yapabilmek gerekiyor.

Yeşil sigorta bedeli çok yükseldi. .Mazot aldı başını gitti. Gel de arpacı kumrusu gibi düşünme.
Saman yem almaya gerek yok gezilen yollarda ot mu yok?
Şehirler arası at arabasını saatlerce kullanırken bir sıkıntıda her an önündeki atın gerisini seyretmek.
Tabiki lastik yama tamiri karşılığı olan nalbantlığı da öğrenip uygulama yapabilmek gerekiyor.
Allah ömrünü uzatsın..
Öyle bir kahkaha attırdın ki bana...
sağol, varol..

Laf at ile çekilen karavana geldi. Ben uzun zamandır at arabası karavan düşünüyorum amma arabayı çeken Atı gümrüklerden geçirmek biraz dertli.

İşte karavancılık ruhu denen böyle bir özgür düşünce olmalı ?
Karavancılığı içinde olan, altındakini o kadar önemsemiyor sanırım.. :yum:
.

Konusu açılmışken belki bu yazı ilginizi çeker ?

Son düzenleme:

Pilotum, Bulgarda saman fiyatları nasıl acaba..
Ama orada yeşillik bol zannederim.
Samana pek gerek olmaz.. :tearsofjoy:

Pisilletle gezmek benim yaşa göre zor.
Sen ne diyen..

buna ne dersiniz ? :smiley:

a. hanıma sormadan aldım - hanım beğenmedi....
b. sabah oldu aydım, ben bu işten caydım....
c. kazın ayağı öyle değilmiş... davulun sesi uzaktan hoş geliyor...
d. yılda en fazla 20 gün kullanacağımı bugün farkettim...

Böyle yükselen maliyetler karşısında galiba en doğrusu ya yaya dolaşmak yada velespitle gezmek.:weary:
Gerek yok .elektrikli araba yap bedava yakıtla gezin.
Youtube açıklamalarında ürünleri nereden alacağınza ait linkleride var.
Adam bayağı detaylı ürünleri aldığı yerleri eklemiş.
Üstüne çadır brandası atın keyifli gezin.

İnsanları elektrikli arac alımına yada dönüşümüne yöneltiliyor artık

Bu mucit kim ola.. ?!
Bizim, mesleği mucitlik olan 😜 😇🙃
Hasan Kum mu yaptı acaba..

Bu iş güzel Yurdumda yapılsaydı,
icat olurdu..?!?
Böyle çok zırvalık var basınımızda maalesef.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR