Çekme Karavan Tasarımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan naim adıyaman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,114

tasarımı begendiniz mi

• beğendim

Kullanılan: 0 0.0%
  • beğenmedim

Kullanılan: 1 50.0%
  • geliştirilmesinde fayda var

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

naim adıyaman

Yeni Üye
arkadaşlar uzun araştırmalarımın sonucu böyle bi tasarım yaptım
beğenen olur veya olmaz sıkıntı değil bu gençlere hitap edecek küçük bir karavan tasarımı oldu eğer maliyetler kurtarır ise bu karavanı seri üretime geçirmeyi planlarımı belkide büyük bir sıkıntı altına gireceğim ama olsun risk almakta fayda vardır diye düşünüyorum
benden bilgileriniz esirgemeyin

kullanacağım malzeme karoser alüminyum olacak
karkaslar alüminyum olacak
yan paneller 0,50 sac olacak 2 sac arasında 2cm strafor olacak şekilde tasarlamayı düşünüyorum
dediğim gibi gençler hedef kitlem olduğu için gençleri düşünerek görsel olması ve özgür bir ruhu olmasını istiyorum

GBMyOb.jpg

qbOJZZ.jpg

boyutları sizce makul mu yoksa çok mu abartmışım
karavana giriş arakadan yaptım farklılık olsun diye gösterimde kapı yana doğru açılmaktadır üste doğru açılması sizce nasıl olur acaba
tasarımı tentede ekledim yalnız etrafı kapanacak şekilde düşünüyorum
üzerine bisiklette montaj edilebilecek şekilde olacak
süspansiyon olarak havalı süspansiyon tercih etmeyi düşünüyorum

Etiketler
Hayırlısı olsun İnşallah, istediginiz gibi olur üretiminiz Naim bey.

Fikrimi beyan etmek isterim dogru veya yanlış
1.Mutfak kısmını bu boyuttaki karavanda içeride olmasını arardım sebebi ise soguk ve yagışlı veya tozlu ortamlarada dışarda olması kullanışlı olmazdı,bazı modeller dışarda kullanıyor olması caretta tarzlarında yer darlıgından veya arazi tarzı tiplerde daha uygun oldugundan.

2.Kısım dikkatimi çeken havalı süspansiyon içindi bu çekme karavan için gereksiz bir özellik olacaktır, çünkü seyahat sırasında araç da zaten kimse olmayacagından gereksiz bir komfor diyebilirim.
Ayrıca nerden hava takviyesi yapacaksınız, diyelim 12 v elektirkli kompresör ile denge ventilleri ayrıca elektrik tesisatı vs.gibi aksamlar eklemek durumu olacaktır.

3.Aracın içerisine girişi arka kısımdan yapmak yerine sağ orta gibi bir yerden yapmak daha mantıklı geldi bana en azından koridora dogru açıldıgından giriş kısmı iç tasarımada engel olmazdı daha kullanışlı olurdu sanki,nacizane fikirlerimi beyan etmek istedim kolay gelsin.

kolay gelsin bence mutfagın dışarıda olması daha mantıklı benim karavanımda içeride ama hiç bir kamp yerinde kimse karavanın içinde yemek yapmıyor dışarıda seyyar mutfak yapıyoruz .
ancak giriş kapısını mutlaka yandan yapmanı öneririm hem yapacagı gölgeligin altında giriş çıkış yapabilmek için hemde park ettigin bir yerde karavanın arkasına yakın park etmiş bir minibüsü de düşünmeni tavsiye ederim .
kolay gelsin

karavan kapmlarında genellikle karavanlar bir sıra halinde kapıları birbirini görmeyecek şekilde sıralanıyor dolayısı ile senin kapı arkada olursa herkesin yol olarak kullanacagı yönde kalabilir
bu konuyuda düşünmeni tavsiye ederim

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri