Çekme Karavancinin Ucak Cekme Gecesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuribilgetekin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,818

nuribilgetekin

Kalkmasını bildikten sonra düşmekten niye korkayım
Yer
Ankara
Selam,
Bir dostumuzun 14 yil ugrasip yaptigi ucagini, evinin garajindan hangarina kadar goturdugum macera gecesinin fotograflarini paylasayim istedim. Bu arada belirtmeliyim ki karavan cekmek daha zevkli ama ucak cekmek de cok havali !!!!

IMG 20130505 195553

IMG 20130505 195611

IMG 20130505 204555

IMG 20130505 222613

IMG 20130505 222706

Etiketler
Ynt: Çekme Karavancinin Ucak Cekme Gecesi

nuribilgetekin' Alıntı:
Bir dostumuzun 14 yil ugrasip yaptigi ucagini, evinin garajindan hangarina kadar goturdugum macera gecesinin fotograflarini paylasayim istedim. Bu arada belirtmeliyim ki karavan cekmek daha zevkli ama ucak cekmek de cok havali !!!!

Gerçekten de havalı olmuş. :smiley:

Benzincide arabaya mazot, uçağa da benzin deseydiniz. Benzinciye her zaman uçak gelmez. ;D

Uçağı yapan dostuza da tebrikler. :smiley:

Bu sohbetler oldu zaten :smiley: şunu belirtmeliyim ki cekilecek mesafe yaklasik 60 km kadardi. Ucagin garajdan cikarilmasi icin 19:30 da baslayan ugrasimiz, hangarda gece 02:15 te bitti... Onumde ve arkamda birer eskort ile saatte 35-40 km hiz ile seyrettik. Gece sonunda bu isin ticaretine girsem mi diye dusunmeden edemedim:smiley:)) Malum cekme karavanini veya kucuk teknesini bir yerlere goturmek isteyenler olabilir belki :smiley:

uçağı yapan arkadaşı tebrik ederim,
uçtuğunu da buradan görürsek çok daha mutlu olurum,
selamlar

Biraz zaman var gibi... Once yer testleri yapilacak, tescil islemleri vs... Esenboga ilk kalkış olacak gibi gorunuyor. Mutlaka paylasirim

Tebrikler böylesi bir yeteneğe sahip olmak uçak yapmak herkesin harcı değil inşallah kazasız belasız uçar çekene de uçuracak olana da kolay gelsin

Harika bir görüntü tebrikler:smiley:hem uçak yapmak nedir yahu bravo gerçekten..

Evinin garajında 14 yıl emek harcanarak yapılan uçak... Öncelikle yapana helal olsun.. umarım gök yüzüyle en kısa sürede güven içinde buluşur..
Arkadaşınız bu konuda deneyim sahibi birisi olmalı..

Uçağın sahibi Öcal Bey, makine muhendisi ve tek motorlu ucaklarin kullanilmasina olanak saglayan ppl lisansina sahip... ancak kendi ifadesiyle bir kac saat daha ucus egitimi yapmasi gerekiyor. Evin garajinda sonlanan bu ucak icin ise amerikadan donem icinde getirtilen bir suru parcanin montaji, uygulanmasi vs. cok emek var gercekten... Bizler de bekliyoruz ilk ucusu...

Bilge işin içinde uçak var benim haberim yok. bir arar insan bizde incelerdik şu makineyi merak ettim şimdi bak

Yönetime iş çıktı.
Karavancılardan sonra, artık "Kendi uçağını yapanlar" başlığı da açılmalı. :smiley:

Çekene de, çektirene de tebrikler.

Bu sitede ilk defa Alkovanlı karavanının A dan Z ye herşeyini kendi elleri ile yapan Mehmet Baydemir abimden sonra bu uçağı yapan adını bilmediğimiz bu abimizide gönülden kutlar ve tebrik ederim....

Sormıyayım dedim ama sormadanda edemedim.O uçağı çekerken 60 km. boyunca hiç trafik polisi ile göz göze gelindimi? gelindi ise o anki duyguyu nasıl tercüme edebiliriz.
selamlar. ersin

Hikmet Ağabey,
Aklıma gelmedi desem yalan olur ama pazar akşamı evinde dinleniyorsun diye soramadım. Ama şöyle yaparız. Şuan da Temelli'de hangara çektik. Yer testlerinde ve boyama sonunda mutlaka haberim olacak. O zaman beraber gideriz...

Polis meselesine gelince, bir değil tam 6 polis ile aynı mekanda karşılaştım. Ankara'da bilenler bilir. Eskişehir yolu üzeri Otoban köprüsü çıkışında TAYMEK tesisi vardır. Orada trafiğin biraz azalmasını beklerken radar ekibi ve bölge denetlemeden polislerle (mecburen) bir araya geldik. Daha çok uçakla ilgilendiler. Klasik muhabbetler yapıldı. (Kaç km yapıyor, çok yakıyor mu, dikkat edin yolda radar kuracaz vs. :smiley:

Bu şekilde yola devam edemezsin gibi bir tavır sergileyen bir komiser oldu. Ona da Römork ağırlığının 750 Kg'ın altında olduğunu (Ki hakikaten de öyleydi.), çeki demirinin ruhsata işli olduğunu, Tüm aydınlatma ve reflektör önlemlerimizi aldığımızı, işin ticari bir faaliyet olmadığını, Mesafenin kısa olduğunu ve hem önde hem de arkada birer eskort araçla saatte 40 km hız ile seyrettiğimizi söyleyince ikna oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri