Çekme Karavanım İçin Isıtma Önerebilir Misiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Td5Sever Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,910

Sizce Tüplü Isıtıcı Mı , Dizel Isıtıcı Mı ??

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

Td5Sever

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler ben karavan imal etmeyi düşünüyorum uzunluk 250 en 195 boy 170 tabi bu lastik ölçüleri falan hariç karavanın içinde yabancılar genelde tüplü ısıtıcı kullanıyorlar ve burada sadece TRUMA marka ısıtıcıları bulabildim fiyatları da uçuk kaçık DAİ marka dizel ısıtıcılar daha uygun geldi hem fiyat olarak hem kafama yattı ama sizce tüplü ısıtıcı mı dizel ısıtıcı mı kullanmak gerekir?Sizin fikriniz nedir daha ucuza tüplü ısıtıcı bulabilen varsa bana yardımcı olabilir mi?Teşekkürler...

Boşuna para kaptırmayın sağa sola,
150-200 tl ye sahibinden.com dan ikinci el doğalgaz sobası alın.

genelde 11kw gücünde, elektirik harcamaz. kar fırtınasında bile karavanı sauna gibi yapar. küçük boyları da var.

Son düzenleme:

Malesef fiyatlı olabilirler ama çok da fiyatlı değiller arayıp sormak lazım. Bir de bu sonuçta Truma, bu işin en iyisi. Yine de dizel ısıtıcılardan ucuza gelebilirler...

Aslında ben dizel ısıtıcı kullanıyorum ama beni 12v elektriğe bağımlı tutuyor. Yoksa dizel ısıtıcımdan konfor bakımından çok memnunum. Eberpacher kullanmaktayım. Bunun yakıtı çok çok düşüktür. Günlük 30-35 Amper 12v elektrik gerekir sanırım.

Selamlar...

ben de orjinal webasto var ama sesinden memnun değilim.Akü sarfiyatı bana almadan önce söylenenden fazla gibi sanki.Bursa da mira marka küçük doğalgaz sobası yapan bir firmadan soba almayı düşünüyorum.

Malesef fiyatlı olabilirler ama çok da fiyatlı değiller arayıp sormak lazım. Bir de bu sonuçta Truma, bu işin en iyisi. Yine de dizel ısıtıcılardan ucuza gelebilirler...

Aslında ben dizel ısıtıcı kullanıyorum ama beni 12v elektriğe bağımlı tutuyor. Yoksa dizel ısıtıcımdan konfor bakımından çok memnunum. Eberpacher kullanmaktayım. Bunun yakıtı çok çok düşüktür. Günlük 30-35 Amper 12v elektrik gerekir sanırım.

Selamlar...

truma combi de, 20.000-30.000 tl arasında değişiyor hocam fiyatlar.

yerli sıfır karavan veriyorlar o fiyatlara:smiley:)

Selamlar,

Bana bu ürünü önerdiler. Manuel ateşlemesi ile elektrik ihtiyacı yokmuş. birde elektrik harcayan fanı yokmuş. 5.000 TL gibi bir rakamdan bahsettiler.

Termosa - S2200/P GAZLI SOBA

Birde Truma Soba/Kombi ürünlerinin bir avantajı daha var. Eğer düşünürseniz Truma elektrikli boiler takıp, bu sobalara bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede sbayı açtığınızda aynı zamanda elektriğe ihtiyaç duymadan sıcak suyunuzda oluyor.

Termosa - THERME TT SU ISITICISI

Selamlar...
Ben de teknede eberspacher kullanıyorum güneş panelleri ile 200 AH yaşam aküsü 7-24 buzdolabı ve ısıtıcıya rahat rahat yetiyor

Boşuna para kaptırmayın sağa sola,
150-200 tl ye sahibinden.com dan ikinci el doğalgaz sobası alın.

genelde 11kw gücünde, elektirik harcamaz. kar fırtınasında bile karavanı sauna gibi yapar. küçük boyları da var.

Katalitik sobadan mı bahsediyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Keşke katalitik sobadan bahsetse:smiley:Arkadaşın bahsettiği sobanın büyüklüğü 120 cm,borusunun çapı kafam büyüklüğünde:smiley:O soba ufacık karavan da nereye konur?O boru için kaportaya nasıl bir delik açılır keşke onu da yazsaydı.

Hayır katalitik soba değil,
  • bacası olan, (içeriye co2, co vermez)
  • elektrik ihtiyacı olmayan,
  • alev söndüğünde gazı otomatik kesen,
  • ters rüzgar estiğinde gazı otomatik kesen,
  • içeride oksijen azaldığında gazı otomatik kesen,
  • hermatik tipleri var içerideki oksijeni tüketmez,
  • alevleri keyifle izleyebilir, soba keyfi yapabilirsiniz,
  • Üzerinde, ekmek, çay, yemek, su ısıtabilirsiniz,
  • kapalı mekanda güvenle kullanabileceğiniz bir soba.
Upload 2019 10 28 8 10 4

Upload 2019 10 28 8 10 51

Keşke katalitik sobadan bahsetse:smiley:Arkadaşın bahsettiği sobanın büyüklüğü 120 cm,borusunun çapı kafam büyüklüğünde:smiley:O soba ufacık karavan da nereye konur?O boru için kaportaya nasıl bir delik açılır keşke onu da yazsaydı.

"..yazsaydı" ifadesi pek şık olmamış. Merak ettiğiniz şeyleri direkt sormaktan korkmayınız/çekinmeyiniz, forumda henüz kimse kimseyi yemedi:smiley:

Bir ısıtıcıya bir karavan parası ödemekte de özgürsünüz:smiley:

LPG sobaları genelde 3 farklı boyutta satılıyor, küçükleri de var.

üstten bacalılar standart soba borusu kullanır, Ø13cm olan bir baca için Ø14cm bir delik açmanız yeterli.

Kafanız kadar olanlar içinde kafanızın çapının en geniş olduğu noktadan 1cm kadar daha geniş açılmalı:smiley:

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.