Çekme Karavanım "turtle"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hüseyin gelici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,847

hüseyin gelici

TURTLE VE BİZ İKİMİZ
Yer
Balıkesir/Ayvalık
Web
turtlevebizikimiz.blogspot.com.tr
Telsiz Çağrı Kodu
TURTLE

Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır (5 yıl ) hayalini kurduğum çekme karavanımı 28 Ekim 2015 de almış bulunmaktayım.Erba’nın 5,25 modeli. Araştırmalarım sonunda Istanbul’da bir dostum sadece 1 kez kullandığı 2015 model karavanını satılığa çıkartınca ben talip olmuştum sonuçta bana nasip oldu.Kendi otomobilim ile Ayvalıktan Istanbul’a gittim Önce maslak Sanayide Teknik Yavuz da Turgut ustaya otomobilime çeki demiri taktırdım. Benim kullandığım otomobil Fort Mondeo 2001 model 2000 motor,daha sonra Avcılara gidip karavanın noter satış işlemlerini yaptıktan sonra karavanımı otomobilimin arkasına takıp güzergahım Tekirdağ,Gelibolu , Lapseki , Edremit, Ayvalık oldu. Çanakkale ve kazdağları nın rampaları beni biraz tedirgin ediyordu, hem karavanın hem otomobilin performansını bilmiyordum bu güzergah benim için iyi bir deneyim olacaktı. Neyseki otomobil ve karavan ikilisini uyumu ve performansı beklediğimin çok üzerinde oldu. Karavanımıza bir isim koyduk “TURTLE” Kaplumbağa internetten güzel resim buldum tabela işi yapan bir arkadaşıma çıkartmalarını yaptıracağım.

Her konuda olduğu gibi kamp ve doğal yaşam konusunda da anlaşabildiğim eşim ile karavan konusundada aynı görüşte olmamız karavan yaşamımızı kolaylaştıracak ve hatta keyifli bir hale getireceğini düşünüyorum.Bu konuda şanslı olduğumu söyleyebilirim.

1982 yılından bu güne tatilerimizi çadır kampı ortamında gerçekleştirdik. Artık bizde karavan dünyasının bir üyesi olduk, çadır keyfini tamamen bırakmak gibi niyetimiz yok ancak karavan ile yapacağımız geziler haliyle biraz daha fazla olacak. Her fırsatta gerek motokaravan gerek çekmekaravan formlarını okuyorum teknik bilgilerini tecrübelerini gezi notlarını ve anılarını paylaşan karavancılar sayesinde çok şey öğrendim tabiî ki bunlar sadece okuduklarım bundan sonrasında uygulamalı olarak devam edeceğim. Bende her fırsatta gezip gördüğüm yaşadığım tüm anılarımı teknik ve donanım konusundaki tüm gelişmeleri resimleyip yorumlayarak sizlerle paylaşacağım. Elimden geldiğince forma katkı sağlamaya çalışacağım. Herkese kazasız belasız yolculuklar gönüllerince tatiller diliyoruz. Bir gün bir yerlerde yollarımızın kesişmesi nice dostluklarımız olması dileği ile. Sevgi ve saygılarımızla.

HÜSEYİN GELİCİ

0 (536) 818 05 16

Etiketler

Hayırlı olsun. Benim de kişisel bloglarım var ve her türlü gezimi blogluyorum. Ama ben wordpress kullanıyorum. Blog tutmak günlük gibi olduğundan çok yararlı. Ayrıca gezileri ve gelişmeleri böyle forumlarda paylaşmak da çok yararlı bana kalırsa. Ankara'dan selamlar...

Hayırlı olsun. Benim de kişisel bloglarım var ve her türlü gezimi blogluyorum. Ama ben wordpress kullanıyorum. Blog tutmak günlük gibi olduğundan çok yararlı. Ayrıca gezileri ve gelişmeleri böyle forumlarda paylaşmak da çok yararlı bana kalırsa. Ankara'dan selamlar...
blog konusunda çok haklısın yücel bey bende sizin gibi düşündüğüm için blog açtım görüşmek dileği ile

karavanın resimlerini ancak çekebildim dostlar ile paylaşmak istiyorum

20151110 110703

20151110 110711

20151110 110717

20151110 110724

20151110 110732

20151110 110740

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri