Çeşme Yarımadası ve Adalar Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mirage580 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,244

Etiketler
Merhaba Selim Bey

Elinize sağlık video güzel olmuş, güzel anlatmış.
Eminim tur da keyifli geçmiştir, ne de olsa yılların hayali... :smiley:

Bu arada kayağı Avustralya'dan Çeşme'ye gönderme süreci nasıl oldu kısaca anlatabilir misiniz

Belki geç oldu ama artık İzmir'de kayak kiralayan bir firma var: www.kanodiyari.com
Ayrıca, İzmir'de yaklaşık on kişilik bir sea kayakçı grup oluştu, belki sonraki yıllarda tanışma fırsatınız olur.
Belki biz de yüzyüze tanışırız, o da var :smiley:

Sevgiler

Merhaba Volkan Bey,

Evet gercekten iyi bir tatil gecti ve ruyalarim gerceklesti :smiley:
Kayak Sydney den Istanbula ve Istanbuldan Izmire aktarildi.
Kayak Istanbula Deniz uzerinden geldi ve 2.5 ay surdu yolcuugu.
Gumrukte bir takintilik yasandi. Gumruk memuru Yeni Kayak fiyati uzerinden
gumruk vergisi yazdi. Bu Kayak benim kayagim ve 4 yillik kullanilms olmasi
dolayisiyla itiraz ettim ve Gumruk kodunu degistirdikten sonra, kullanilmis
vergi odemis olduk. Kayagin butun nakletme, Sydneyden Istanbula aktarma
sigortasi, evrak, gumruk vergis ve islemleri ve Izmire kadar aktarilma masrafi
1700TL civarinda geldi geldi. :(

Cesmenin etrafini ve esek adalarini ve bunun yaninda bir gunde Karaburunu
kayakla gezmem mumkun oldu. hava durumlari cok musaitti. Gezinin en guzel yerleri esek adasinin
etrafini donmek oldu. Esek adasini iki sefer, iki gun yaptim. hala doyamadim :smiley:).
Bunun yaninda, Ildiri adalarini da gezdim. Mukemmel bir gorunumleri vardi. Cesmeyide
hemen hemen tam anlamiyla cevirdim. Alacatidan Ildiriya kadar. Aslinda amacim
Karaburun Balikli Ovadan baslayip Cesme cevresinden gecip Alacatiya kadar gezmekti.
Ama zamanim yetmedi. Karaburunu gelcek seneye biraktim. Ayrica, karaburundan Focaya
gecmeyide pilanliyordum, buda seneye kaldi. Gelin birlikte yapalim bu olayi.

Evet, Izmirdeki Kano Diyarini biliyorum ve bundan onceki sene Bilgin Beyle tanistim.
Bu sene ilk olarak kayak getirmek telasi ve ilk defa kurek cektigimden Bilgin bey ve Izmirli
kayakcilarla takilamadim. Seneye hayirlisila birlikte kurek cekecegimize inaniyorum.
Izmirli deniz kayakcilariylada cok tanismak ve raki icmek :smiley: istiyorum. Bu benm yeni
bir ruyam. Umarim eger denk getirebilirsek, Bodeka ilede birlikte bir gezi planlamak
diger duslerimden biri. Sizlerle birlikte kurek cekmek benim icin cok keyifli bir gezi
olucak. Ben bizim guzel Turkiyemizin ve ozellikle Ege bolgesinin kucucuk adalarini
cok seviyorum ve umuyorumki birgun bu adalari hep birlikte dolasiriz.
Senin sitede Turkiyedeki deniz kayakcilarinin haritasini yapmis oldugunu gordum.
Ben bunun bu sporun gelismesinde cok onemli bir rol oynayacagini dusunuyorum.
Cunku bizim bu spor kisisel bir spor ve birbirimizi bulmak bu sporun en zor tarafi.

Asagidaki link ten gezinin bazi fotoraflarini gorebilirsiniz.
Saygi ve selamlarimla.

https://www.dropbox.com/sh/7vbq7i3ac4a9kmo/t47DlPFiAY#f:Catalazmak.jpg

Emeğiniz için teşekkür ederim. :smiley:

Çeşme için güzel bir tanıtım. Çeşme Belediye başkanı ve kaymakamının, Selim Bey'e hiç değilse birer plaket vermesi gerek bence... ;)

Cavid Sezen

Cavid Bey, Bahadir Bey,

Tesekkurler. eger herbirimiz etkinliklerimizi elimizden geldigi kadar paylasirsak bu sporun Turkiyede gelisecegine inaniyoum. Cunku guzel Turkiyemizin hem denizleri, hem golleri hemde nehirleri bu tur spora cok olanak saglicak bicimde.

Selim Tezcan

Mirage580' Alıntı:
Cavid Bey, Bahadir Bey,

Tesekkurler. eger herbirimiz etkinliklerimizi elimizden geldigi kadar paylasirsak bu sporun Turkiyede gelisecegine inanıyorum. Cunku guzel Turkiyemizin hem denizleri, hem golleri hemde nehirleri bu tur spora cok olanak saglicak bicimde.

Selim Tezcan

Çok güzel bir gezi olmuş Selim bey, kayıtlarda öyle. Tanıtım için etkinlikleri paylaşma konusunda hemfikirim. Bende çok sevdiğim,
yolu olmadığından pek bilinmeyen, karadan gidilemeyen Darıcadaki YelkenKaya bölgesinin bir çekimini yapıp buradan paylaşacağım.

Bunun yanında gelişme için en hızlı yöntemin ' Yarış' olduğunu düşünüyorum. Keşke bir olan klüp sayımız iki olsaydı ve klüpler arası
eğlenceli yarışlar düzenleyebilseydik.

Mesala ödülü bir seakayak olan 1 millik bir yarış ve ödülü bir seakayak ve 3bin lira olan 100 millik freestyle yarış
nasıl olurdu. ? Bu aynı zamanda seakayak'ın sadece gezi aracı değil teknik bir spor olduğunu'nun da tanıtımını yapar. çıt.

selamlar
mehmet

Selim bey,
keyifli bir gezi olduğunu düşünüyorum.Fakat bu tür gezilerde sanırım bir kaç kişi ile çıkılması daha da keyifli olur diye düşünüyorum.Gerek seyir gerekse mola sırasında ki paylaşımlar tadından geçilmez:smiley:)
S.S.

ErMar' Alıntı:
Selim bey,
keyifli bir gezi olduğunu düşünüyorum.Fakat bu tür gezilerde sanırım bir kaç kişi ile çıkılması daha da keyifli olur diye düşünüyorum.Gerek seyir gerekse mola sırasında ki paylaşımlar tadından geçilmez:smiley:)
S.S.
Evet katiliyorum gorusunuze. Gelecek yillarda sizlerle, Bodeka uyeleri ve butun Sea Kayagini sevenlerle birlite paylasmak istiyorum bu keyfi ama ayni zamanda tek basina dolasmanin, kendi basina olmanin, uzerinde tek br cardak bile olmayan bir adaya cikip, orda tek basina kendi kendine kalmamin da kendine ozgu bir keyfi var ;>

Mehmety' Alıntı:
Bunun yanında gelişme için en hızlı yöntemin ' Yarış' olduğunu düşünüyorum. Keşke bir olan klüp sayımız iki olsaydı ve klüpler arası
eğlenceli yarışlar düzenleyebilseydik.
selamlar
mehmet

Mehmet Bey, yanlis anlamayin ama ben Sea Kayagini bu yarismalardan kacmak icin yapiyom :smiley: Gunluk hayatin icerisinde yeterince yarismalar var:smiley:) Evet, teknigin gelismesinde, ozellikle ileri kurek cekme teknigi konusunda yaris zihniyetinin onemli oldugu konusunda size katiliyorum ama bu sporun gelismesi iicin once onun tanitilmasi ve bunun yaninda 'dusme, bogulma' korkularinin yenilmesi gerekiyor. Ayni zamanda bu sporun vucuda ve ruhsal sagliga olan faydalrinin anlatilmasi lazim. Tabi korkusunu yenip dinleyenlere :smiley:

Mehmed

Yarışla ilgili düşüncelerine bazı açılardan katılıyorum bazı açılardan katılmıyorum.
Dünyada kano maraton şeklinde yapılan yarışlar var ama kayak tipleri bizimkilere pek benzemiyor. Kayağını sırtına alıp koşuyorsun ve kürek çekiyorsun vs. Çok sıkı bi yarış.
Türkiye'de her yıl Kaş-Meis arasında yüzme yarışıyla birlikte kayak yarışları da yapılıyor. Turunç'ta deniz kanosu yarışları yapılıyor. İstanbul Boğazı'nda olimpiyat komitesinin düzenlediği yüzme yarışlarıyla birlikte kano yarışları yapılıyor.
Kulüp olarak bu yarışlara katılmışlığımız ve derece almışlığımız da var.
Fakat bu yarışlar ne teknik anlamda tecrübemizi artırdı, ne medyada ya da halkın gözünde bir ilgi odağı oldu, ne de bu sporla uğraşan kişi sayısını artırdı.
Yarış ve madalya daha çok devlet, federasyon, kurumlar ve sponsor markaların değer verdiği şeyler oldu hep. Açıkçası bugün sponsor arıyorum desem ilk soracakları soru ne başarıların var olacaktır bence. Oysaki deniz kayağı böyle bir uğraş değil, hernekadar belli bir disiplin çerçevesinde yapılması gerekse de biraz zevk işi.

Ama yarışmak da bu işin bir parçası mıdır, evet öyledir. Salatadaki tuzdur, renkliliktir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR