Cherokee 3.1td Mi 4.7 Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Grandcherokee07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,948

Grandcherokee07

Yeni Üye
Abiler herkese merhaba.. Muhtemelen herkes burada yaşca benden çok büyük. Uzun zamandır Jeep Grand Cherokee yi takip ediyorum özellikle 4.7 v8 olan modeli 2000-2001 ve 3.1td olan modeli..
İstanbulda yaşıyorum normal bir binek arabam var. Hafta içi iş yoğunluğu sebebiyle ona da çok bindiğim söylenemez fakat haftasonları 3.1 ya da 4.7 v8 alıp gezmek ya da ne bileyim doğaya inmek istiyorum.. limitim 45.000₺ benzin fiyatlarının farkındayım mtv yi de biliyorum.. bu araç beni mutlu eder mi? Kalkışlarda seri midir? (Gaz tepkisi) Yığılma yapar mı? Şanzıman beni üzer mi?
Baktığım araçlar 200.000-300.000 km arasında. 3.1td alsam ne avantajım olur 4.7 alsam ne avantajım olur?
Komik sorular sormuş olabilirim kusura bakmayın lütfen dezavantajlarıyla söylerseniz mutlu olurum...

Etiketler
bu tip araçları alırken araç çok sağlam vs olsa bile 10 15 bin tl masraf bütçesi ayırmalısınız. her şey mümkün çünkü.

şahsen geçmişini bilemediğm bir dizel aracı o km lerde almam çünkü tamiri daha pahalı. benzinli ise daha kolay. servis kayıtlı ve dökümü varsa neden olmasın.

Hiç uzağa gitme. Google arama motoruna "WJ 3.1 TD kronik sorunlar yorum" yazsan yeterli. Ve seni bu araca, 100 metreden az yaklaştırmayacak bir çok yorum okuyabilirsin. 4.7 yazmana hiç gerek yok ondan sonra.

3.1 TD kullanıcısıyım, internette yazan yorumlara kesinlikle takılmayın derim. Düşük kilometrede motoruna dokunulmamış araç bulursanız tercih edebilirsiniz. 100bin kilometrelerde var bu araçlardan ama kesinlikle sanayiye girmiş bi araç olmamalı. Çoğu yazı kulaktan dolma, bizim bi abinin vardı çok masraflıydı da bizim amca oğlunda vardı aman uzak durun gibi. Aracınızın bakımını vaktinde yetkili servislerde yaptırdıktan sonra sorun yaşamazsınız. Motorun italyan kötü bir motor olduğu ve bir daha bu markanın kullanılmadığı yazılıyor ancak bu motor range rover, jeep, maserati gibi ve bir çok başka araçta da kullanılıyor. Bende benzinli araç kullanıcısıydım fakat dizelin farklı bir güzelliği varmış diyebilirim. Araziye çıkmadım ancak yol performansı çok iyi, agrasif kullanıma tepki veriyor, motorunun sesi çok güzel, yakıt uzun yolda 100km 10-11 litre diyebilirim, ancak istanbul trafiğinde biraz sıkıntı, dur kalk yapınca tüketim artıyor.

O kadar mühendis boşuna uğraşmış araç üretmiş tabi hiç testte yapmamışlardır, Türkler bu aracı sanayiye götürür usta ellerde adam ederler diye düşündüler kesin.

O kadar mühendis boşuna uğraşmış araç üretmiş tabi hiç testte yapmamışlardır, Türkler bu aracı sanayiye götürür usta ellerde adam ederler diye düşündüler kesin.
Aynen mühendisleri geleceği ön görememiş.. Bu sebep ile 3.1 dizel motor 2 sene kullanıl.. Vardı ki bir sorunu 2 sezon sonra kullanımdan kaldırıldı.. Sonrasında gelen serilerde Mercedes motoru ile devam edildi... Kısaca bir hata yaptılar, 2000 yılından itibaren tekrar Mercedesin devam motoru kullanılıyor.. Emin ol ki bizim ülkemizde ki ustaların tecrübesi bilgi birikimi Avrupa'da Amerika'da hiç bir ustada yok.

Arkadaşlar merhaba.. Baktığıma göre 2.7 ya da 4.7 sorunsuz duruyor. Bazı 3.1td sahipleri memnun ama bazılarıda adeta bela okuyor. Anlamadım gitti..

Arkadaşlar merhaba.. Baktığıma göre 2.7 ya da 4.7 sorunsuz duruyor. Bazı 3.1td sahipleri memnun ama bazılarıda adeta bela okuyor. Anlamadım gitti..
3.1 i kurcalama kardeşim. Dediğin doğru memnun olanlar da var ama memnun olmayanlar daha çoğunlukta. Hiç riske gerek yok. Şu bir gerçek ki Yoğurtçu ayranım ekşi demez.

4.7 ile lpg de istanbul trafiğinde şehiriçi kaç kuruş yakarız acaba?
kaç kuruş demeyelim.. çünkü ülkemizde birim fiyatlar sürekli oynak.. 1 sene sonra bu mesajı okuyunca hiç bir sağlıklı veri alınmaz. En mantıklı ve olması gereken birim 100 km de kaç litre yaktığı. Şehir içi ki özellikle istanbul trafiğinde mesai giriş çıkış saatlerinde kullanıma bağlı olarak 25 litreyi çok rahat görebilir.

Aynen mühendisleri geleceği ön görememiş.. Bu sebep ile 3.1 dizel motor 2 sene kullanıl.. Vardı ki bir sorunu 2 sezon sonra kullanımdan kaldırıldı.. Sonrasında gelen serilerde Mercedes motoru ile devam edildi... Kısaca bir hata yaptılar, 2000 yılından itibaren tekrar Mercedesin devam motoru kullanılıyor.. Emin ol ki bizim ülkemizde ki ustaların tecrübesi bilgi birikimi Avrupa'da Amerika'da hiç bir ustada yok.

Sürekli olarak motor değişikliği zaten yapılıyor bu davranış bahsettiğiniz modele özel değil, yanlış bilgi veriyorsunuz. Motor ve model değişikliklerini bu sayfadan görebilirsiniz. JEEP Grand Cherokee models and generations timeline, specs and pictures (by year) - autoevolution

Ayrıca 2005 sonrasında tekrar farklı bir grand cherokee'de italyan vm motori kullanılmıştır.

Mesela diyorlar ki hararet yapıyor 3.1td.. 2-3 kullanıcıyla konuştum hiçbiri rastlamamış hararete buda çok ilginç. Ya yaşayanlar arabaya bakmayı bilmiyor ya da çok zorluyorlar. Anlamış değilim. Kimisi bambaşka forumlarda bambaşka dünyada yok tekne motoru yok şanzıman motora uyumlu değil. Değişik..

Beylikdüzü'nden Levent'e yaklaşık 4 saatte gittim adım adım dur kalk, hararet ibresi oynamadı bile. Şöyle bir şey var, orijinal servisine götürürseniz araca uygun antifriz koyarlar, sanayiye giderseniz jiplere bundan koyuyoruz derler ellerindeki antifrizi koyarlar, şanzıman yağıda aynı şekilde motor yağıda aynı şekilde, yine en basit örneği sanayide klima gazını 100-150 tl doldurtursunuz orijinal serviste şu anda 400 tl + kdv istiyorlar yani her şey kalite kalite. Araca nasıl kıymet verirseniz karşılığını o şekilde alırsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR