CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 217,312

Etiketler

çok güzel bi karşılaştırma olmuş eline sağlık abi.

wk hiç beklenmediğim kadar iyi geldi gözüme hevesim arttı :smiley:
Başkanın wk, hafta sonu 200 km yaptık. Çağlar kullandı. 8.6 litre altına inemedik ve 80 km son hızımız. Şehir dışında düşük hızda saçma şekilde fazla yakıyor. Aynı tüketimi 110 km hız ile yakalayan araç. 1600 devir maksimum tork deviri ama tüketim için minimum devir değil. Manuel moda alıp 4.vites ile gitmek daha mantıklı.

TL bazında kj ekonomik her halükarda

Dogru. Yavas gidince az yakmayan bir aractir. 90 ile 110 arasinda pek fark olmuyor. Sanirim sanzimandan oturu. Ml350 de 7 ileri var ve uzun oranli. Yavaslayinca 7,6 ya filan dusuyor.

Bizde ankara antalya ankara yapmistik. Dort yetiskin ve bagajlar. 11 litre benzin yakmisti 100 km sabit hiz ile. Demekki ortalama da 80 90 arasi hiz olmustur. Araba tamamen fabrikasyon, bakimli ve yol lastikliydi.

2005 model jeep gj 2.7 aracımızla bir süre önce uzun yolda benzer yol koşullarında genelde 100-120 km hızla yaptığım iki ölçümde de 8,9 litre ortalama motorin tüketimi gördüm.

Bizde ankara antalya ankara yapmistik. Dort yetiskin ve bagajlar. 11 litre benzin yakmisti 100 km sabit hiz ile. Demekki ortalama da 80 90 arasi hiz olmustur. Araba tamamen fabrikasyon, bakimli ve yol lastikliydi.
bende at lastik var. 120 civarı şehir dışı 13 litre lpg tüketiyorum.

sende kj de normal lastikmi vardı at miydi yoksa ?

Merhaba,

Gelen cevaplar ve yorumlar için teşekkürler.

Benzin tüketimi, harcama vs. konusunda size hak veriyorum. Ancak bu zaten yazdığım gibi benim göze aldığım bir durum. Sadece sınırlarını önceden bileyim hesabımı buna göre yapayım yeter.

Diğer yandan zaten şimdiki veya eski sahipleri olarak bu aracın neden alındığını siz benden daha iyi bilirsiniz :smiley: Kimi heves için alır, kimisi off road için, kimi büyük araç olsun v8 olsun ister. Herkesin bir nedeni var. :smiley:

Ben kendi aracımla 2 yılda toplam 10 bin km yol yaptım. 2016'da 52 binde aldım, şu anda 62 bini yeni geçtim. 2500-3000 kmsi uzun yol. Ayda ortalama 400 km yapıyor. Bunun da yakıt maliyeti aylık olarak otogazlı bir wj alırsam yaklaşık 280 TL civarı oluyor. (KM başı otogaz olarak 70 kuruştan hesapladım.) Bana şu anda makul geliyor.

Beni daha çok düşündüren parça ve tamir maliyeti. Herkes bu nedenle temiz arıyor, bakımlarını yaptırıp iyi bakarak mümkün olan en az sorun ve maliyetle hayatına devam ediyor gördüğüm kadarıyla.

Off road istemediğim için aksesuar yatırımı pek düşünmüyorum. Olursa egzoza biraz harcama yaparım. Bir de lastikler ve GET o kadar. Pek kurcalamam.

Geri dönüşler genel olarak heves kırıcı ama ben aramaya devam edeceğim :smiley:

2.7 crd wj ile 3.0 wk nın yakıtlarını karşılaştırısak hangisi daha az yakar

performansta uçurum varmı arada

wj daha bir amerikan daha bir kaliteli duruyor özellikle iç mekan tercih edilir nitelikte benim için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR