CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 217,307
2.7 crd wj ile 3.0 wk nın yakıtlarını karşılaştırısak hangisi daha az yakar

performansta uçurum varmı arada

wj daha bir amerikan daha bir kaliteli duruyor özellikle iç mekan tercih edilir nitelikte benim için
3.0 crd 218 hp ve 500 nm güce sahipken 2.7 crd 163 hp ve 400 nm güce sahip. Bu nedenle 3.0 crd tercih edilmeli kanımca. Ayrıca wk'nın şasesi daha rijit ve dayanıklı. Ön süspansiyon sistemi ise bağımsız. Teknolojisi de daha yeni.

Etiketler

WK devir arttıkça hızlanan 190 km ye kadar nefesi kesilmeyen bir araba, ama 200km nin üzerine çıkmaya çalıştıkça insan ölmüşlerine yaklaşıyor. Bence akıllı işi değil. Yürüyen aksam titreşimleri artıyor. Bir kez 210 km yaptım bir daha yapmam, oldukça dingildek oluyor ki arabanın süspansiyonu ve lastikleri gayet iyi. WJ de ise en son 180 km yapmıştım, onu da bir daha yapmam. öyle düşünün.

Hızlanmada da çok bariz şekilde dizel WK, dizel WJ den çabuk olacaktır. Tüketimleri de aşağı yukarı aynı olur. Ancak WK daha yavaş gidildiğinde teknolojisi gereği daha az yakar. ( Benzinli 4.7 WJ, dizel WK dan biraz daha hızlıdır alt devir ivmelenmesinde- her iki arabada bizimken yokuş yukarı denemede eşim beni geçmişti WJ ile)

Wk eğer havalı süspansiyonu yoksa oldukça serttir WJ acaip yumuşak ve konforludur o nedenle virajlarda dönemiyor ve kafadan dışarı kayıyor. WK ise daha geç kayıyor ama yine kafadan kayıyor.

Açıkçası WJ yi pek sevmemiştim, ancak konforu, benzinli motorun müthiş sessizliği ve o muhteşem koltukları unutulmuyor WK ya binince.

Yani, WK Mercedes dizeli olmasa alınacak araba değil sanırım.

@KLL WK konusuna pek katılmıyorum şahsen :smiley:
hatta sen bile daha önce WK dan iyi WK demiştin...

WH/WK ne olursa olsun yeni teknoloji bir araç, yol tutuşu çok çok iyi tabi ki bunun dezavantajı olarak da sert bir araç. zaten ikisinden birini seçmek gerekiyor, yol tutuş ya da konfor. bu ikisini birden sunabilen araçlar ise çok yüksek bütçelerde.

son hız ise zaten 2.2 tonluk bir araç için gayet yeterli, kaldı ki 170-180 ile giderken tüketim de alıp başını gidiyor..

2009 KK Cherokee 2.8 CRD Limited ile 100 km hızla şehirler arası yolsa 9.4 Lt., şehir içinde ise 10.4 Lt yakıyor. Henüz bakımları yapılmadı.

Abi öyle güzel bahsetmişsiniz ki WK/WH den altımda ki 1 yıllık WJ yi satıp WK/WH ye geçiş yapmak istedim. Keşke WJ nin devam kasasına yakın bir kasa yapsalardı. Sırf bu yüzden hevesim az.

Benim 2005 model WJ Vision serisi.. sahibinden'e koysam 80 bin TL yazacağım. O derece güveniyorum aracıma. Takasa girsem o fiyatlara alınacak WK/WH mantıklı mı..

Abi öyle güzel bahsetmişsiniz ki WK/WH den altımda ki 1 yıllık WJ yi satıp WK/WH ye geçiş yapmak istedim. Keşke WJ nin devam kasasına yakın bir kasa yapsalardı. Sırf bu yüzden hevesim az.

Benim 2005 model WJ Vision serisi.. sahibinden'e koysam 80 bin TL yazacağım. O derece güveniyorum aracıma. Takasa girsem o fiyatlara alınacak WK/WH mantıklı mı..

vision serisinde ekstra donanımlarmı mevcut ?

Bildiğim kadarı ile Limited, Vision ve Overland şeklinde gidiyor. Limited en boşu. Vision da extra olarak yan marşpiyeller ve tavan barı var. Jantlar 17 inch. Alüminyum iç trim aksamı, 10 lu CD Changer var. TCS (Çekiş Kontrol sistemi Limitedde var mı bilemedim)...

Overland da ise buna ilaveten konsol ve kapılarda ağaç işlemesi direksiyon ahşap vs.. Ayrıca vision ismi 2004-2005 modellere verildi diye biliyorum.

Bildiğim kadarı ile Limited, Vision ve Overland şeklinde gidiyor. Limited en boşu. Vision da extra olarak yan marşpiyeller ve tavan barı var. Jantlar 17 inch. Alüminyum iç trim aksamı, 10 lu CD Changer var. TCS (Çekiş Kontrol sistemi Limitedde var mı bilemedim)...

Overland da ise buna ilaveten konsol ve kapılarda ağaç işlemesi direksiyon ahşap vs.. Ayrıca vision ismi 2004-2005 modellere verildi diye biliyorum.

Kuzenimin wj limited.

10 lu cd changer ve ahşap direkyon ve kapı trimi mevcut.

net doğru olmayabilir sanki donanım bilgisi

Zaten Limited hepsinde yazar. Ama extra olarak kapı bandında farklı karekterler ile Vision veya overland yazar. Eğer ahşap ise muhtemelen Overland donanımlıdır.

Zaten Limited hepsinde yazar. Ama extra olarak kapı bandında farklı karekterler ile Vision veya overland yazar. Eğer ahşap ise muhtemelen Overland donanımlıdır.
Benim aracımda 2001 Wj limited ama alüminyum iç trim ve tcs hariç saydıklarınızın hepsi var alüminyum yerine ahşap kullanılmış.

TCS den ben de emin değilim. Bir siteden baktım. Ama ahşap kaplama overland serisinde mevcut diye biliyorum. Ve bu seri 2003 yılında üretime girdi. Acaba sizin ki sonradan mı takıldı gibi saçma bir soru soracağımı bilemedim şimdi. Kapı kenar yazılarında overland diye bir yazı yok mu şimdi ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.