CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 217,288
60-65 ler çok ciddi rakamlar hele bu piyasada, isteyen var ama satılıyor mu?

mesela bu araç temiz ise kaçmaz, overland hemde

2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 55.950 TL Galeriden satılık ikinci el - 549615982
Bir kere ilan açıklaması bile yetersiz. Aracına güvenen birisi olsa tek cümle ile açıklama yapmaz detaylı yapar. Çünkü yüzleştiğin zaman gerçekler ortaya çıkacak. Bu aracın sahibi araçta kusur bulduğun zaman diyeceği tek şey "ben ilanda öyle yazmadım" olacak. Çünkü savunmaya çekilecek. Fiyatı yüksek yazanların açıklamaları daha detaylıdır.

Etiketler

Bir kere ilan açıklaması bile yetersiz. Aracına güvenen birisi olsa tek cümle ile açıklama yapmaz detaylı yapar. Çünkü yüzleştiğin zaman gerçekler ortaya çıkacak. Bu aracın sahibi araçta kusur bulduğun zaman diyeceği tek şey "ben ilanda öyle yazmadım" olacak. Çünkü savunmaya çekilecek. Fiyatı yüksek yazanların açıklamaları daha detaylıdır.

araca gittiğimde de pek ilgilenen olmadı net cevap alamadım 5 dakka ya baktım bakmadım çıktım geri.

O yüzden uzak durmakta yarar var. Gerçekten bu araçlar çok özel ve bakım gerektiren araçlar. Parçası olsun bakımı olsun yüksek ücretlere çıkabiliyor. bende 2.7 crd var. Geçen hafta periyodik bakımına 700 TL verdim. Sıvı bakımı 1.500 TL lere çıkıyor. Araç 250 bin üstü ise en yakın zamanda enjektör temizliği istemesi kaçınılmaz olacak veya değişimi isteyecek. Bakımı 3.000 TL.yenisini alıp taksan bu günkü kur ile 6.500 TL. Ön track bar burçları olsun arka burclar olsun yakın zamanda bakım isteyecek. Zaten aracı aldığın gün hiç geçmişine bakma ilk yapman gereken sıvı bakımlarını kendi bildin dahilinde yapmak olmalı.

İşte 60-65 bin bandında olan araçlar için kastım buydu. Bu 250 bin km bakımlarını eksiksiz yapan kişilerin istediği fiyatlar bunlardır. Daha yükseği olanlar ise Kaporta hasarı olmayan kazası belası olmayan kozmetiği düzgün araçlar 70 - 80 bine kadar çıkabiliyor.

LPG ye soğuk olan biri olarak soruyorum dizel mi lpg mi ?
LPG ye soğuk isen dizel al kardeşim. Daha fazla da kurcalama. Her ne kadar dizelin bakım masrafları yüksek olsa da LPG ile de çok can sıkıcı durumlar ile karşılaşıyorsun. En kötü ihtimalle bagajından feragat ediyorsun. 70 lik bir tank seni en fazla 250 bilemedim 300 km götürür. Arazide 200 anca götürür. Onun kokusu olsun tehlikesi olsun testleri olsun motora verdiği sıkıntılar olsun can sıkıcı durumlar olabiliyor.

genel anlamda motor şanzımanda sorun olmayan bir aracı uygun alıp bir miktar masrafı kendisinin yapmasıda bir seçenek.

hangi parçayı değiştiğine emin olur değiştim diyene inanmakta güç bu devirde

Bunu öğrenmek için servis kayıtlarına bakmak lazım. Servise giren aracın mutlaka değişen parçaların sıvıların vs.. ne varsa hepsi firma tarafından kaşeli imzalı antetli kağıdın olması gerekiyor. Ben tüm kayıtları belgeleri saklıyorum. Bunlar yok ise sizin dediğiniz gibi bir durum ile karşılaşılır.

Bunu öğrenmek için servis kayıtlarına bakmak lazım. Servise giren aracın mutlaka değişen parçaların sıvıların vs.. ne varsa hepsi firma tarafından kaşeli imzalı antetli kağıdın olması gerekiyor. Ben tüm kayıtları belgeleri saklıyorum. Bunlar yok ise sizin dediğiniz gibi bir durum ile karşılaşılır.
servise giden cheroke sayısı artık bir elin parmağını geçmez durumda.
ordan yakalamak zor.

ful yetkili servise girmiş araç zaten denk gelirse 10 kağıt fazla verip almak lazım, alırımda hemfikirim bu konuda

servise giden cheroke sayısı artık bir elin parmağını geçmez durumda.
ordan yakalamak zor.

ful yetkili servise girmiş araç zaten denk gelirse 10 kağıt fazla verip almak lazım, alırımda hemfikirim bu konuda
Yetkili servis farkı elbette daha çok tercih edilmelidir. Ancak özel servisler de bu kayıtları tutuyorlar. Ve isteyene veriyor. Ayrıca özel servisler de garanti veriyor parçalara. Sonuç olarak aracın servis bakımlı olması gerektiği aşikardır. Bana göre özel servisler daha çok tecrübeli yetkili servislerden. Müşteri portföyü hele ki 15 - 20 yaşlarında ki araç sayısı çok çok fazla.

55 BİN 2.7 WJ için gayet makul verilebilir bi fiyat.

araba düzgün se expertizde alınır.

yalnız expertizi ye yetkili servis yada zaten kadıköydeymiş jeep garage a götürür yaptırrım.

standart expertiz firması boya makinesi ile anca boyasını ölçer bu arabanın

Yetkili servis farkı elbette daha çok tercih edilmelidir. Ancak özel servisler de bu kayıtları tutuyorlar. Ve isteyene veriyor. Ayrıca özel servisler de garanti veriyor parçalara. Sonuç olarak aracın servis bakımlı olması gerektiği aşikardır. Bana göre özel servisler daha çok tecrübeli yetkili servislerden. Müşteri portföyü hele ki 15 - 20 yaşlarında ki araç sayısı çok çok fazla.
,hangi özel servisler mesela? bunu yapabilen istanbul da 1 tane var da

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.