CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 216,969
teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için. Madem XJ nin şanzımanı değil o zaman 4.0 diye ısrar etmeye gerek yok. Artık temiz ne denk getirirsem onu alacağım 4.0, 4.7 ve ya 4.7 H.O.
Ne biçim bir meretmiş bu GC denen şey. seneler de geçse bir yerde arzulatıyor kendini.

Etiketler

kesinlikle o çok daha iyi çünkü Aisin. Ben de bir kaç tane Japon arabası kullandım ve en sorunsuz şanzımanları üretiyor adamlar. Gerçekten çok da akıllı ne yapması gerektiğini bilen şanzımanlar uzun yolda falan.

Önceki postta söylediğim gibi ilk isteğim Mercedes ML 320 ama adam akıllı LPG li bir Mercedes 320 göremedim ilanlarda. Zaten bulmak çok zor. Bugünlerde vaktim yok ama haftaya pazartesiye kadar durursa bu arabayı görmeye gitmeyi planlıyorum biraz uzakta benim bulunduğum yerden.

JEEP GRAND CHEROKEE V8 | in Dudley, West Midlands | Gumtree

Normal 4.7 gibi 220 beygir yazılmış ama direksiyon ahşap 4.7 H.O gibi. O enteresan geldi. Gerçi gri WJ de deri döşemeler siyah olur. krem rengi var ve belki özel bir paket olabilir buraya özgü. Yağmurlu karanlık günler çok olduğundan pek çok araba bu renkte deri ile üretiliyor burası için. Çünkü arabada deri de siyah olunca tamamen karanlık bir durum oluyor sanırım o yüzden. Aracın 15 senelik sahibi olması da bir artı, TR de insanlar yükseltirken bu adam yayların 3 cm kısa olanını kullandığını yazıyor ve heavy duty amortisörlere geçmiş. Göstergeler değişik, eklemeler var arabaya, eksoz başlığı değişik. ama hoşuma gitti benim. Jantlar bir tuhaf orasına aklım ermedi. Böyle bir jant hiç görmemiştim WJ de.
eksoz dumanına, şanzıman yağ rengine, zincir sesine, klima sağ-sol meselesine bakıp kısa bir test sürüşü yapıp vites geçişlerine ve arabanın gidişine bakmayı planlıyorum sonrasında ekspertize götürürüm. Bu arabalar kışın çok rağbet gördüğünden yazın satması zor oluyor insanların ve de normalden de düşük fiyatlara gidebiliyorlar.

kesinlikle o çok daha iyi çünkü Aisin. Ben de bir kaç tane Japon arabası kullandım ve en sorunsuz şanzımanları üretiyor adamlar. Gerçekten çok da akıllı ne yapması gerektiğini bilen şanzımanlar uzun yolda falan.

Önceki postta söylediğim gibi ilk isteğim Mercedes ML 320 ama adam akıllı LPG li bir Mercedes 320 göremedim ilanlarda. Zaten bulmak çok zor. Bugünlerde vaktim yok ama haftaya pazartesiye kadar durursa bu arabayı görmeye gitmeyi planlıyorum biraz uzakta benim bulunduğum yerden.

JEEP GRAND CHEROKEE V8 | in Dudley, West Midlands | Gumtree

Normal 4.7 gibi 220 beygir yazılmış ama direksiyon ahşap 4.7 H.O gibi. O enteresan geldi. Gerçi gri WJ de deri döşemeler siyah olur. krem rengi var ve belki özel bir paket olabilir buraya özgü. Yağmurlu karanlık günler çok olduğundan pek çok araba bu renkte deri ile üretiliyor burası için. Çünkü arabada deri de siyah olunca tamamen karanlık bir durum oluyor sanırım o yüzden. Aracın 15 senelik sahibi olması da bir artı, TR de insanlar yükseltirken bu adam yayların 3 cm kısa olanını kullandığını yazıyor ve heavy duty amortisörlere geçmiş. Göstergeler değişik, eklemeler var arabaya, eksoz başlığı değişik. ama hoşuma gitti benim. Jantlar bir tuhaf orasına aklım ermedi. Böyle bir jant hiç görmemiştim WJ de.
eksoz dumanına, şanzıman yağ rengine, zincir sesine, klima sağ-sol meselesine bakıp kısa bir test sürüşü yapıp vites geçişlerine ve arabanın gidişine bakmayı planlıyorum sonrasında ekspertize götürürüm. Bu arabalar kışın çok rağbet gördüğünden yazın satması zor oluyor insanların ve de normalden de düşük fiyatlara gidebiliyorlar.
nickimden anlaşılacağı gibi eski 4.0 ho sahibiyim , arazide Jeep markası olarak en başarılı ve otm vites olmasına rağmen , ( ki arazide manuel vites tercih edilir ) en başarılı şanzımandır , her etapta isteğinize tam karşılık verir , grand grubunda düşünüyorsanız tek seçenek bana göre 5.9 dur ve sanırım siz orada stock 5.9 bulma şansınız var. bu durumda 4.7 , 5.2 , vs vs ( mercedes 5 silindirli olan modelleri saymıyorum ) direk eleyip nazik kullanılmış bir 5.9 edinin güç ve zerafetin farkını o zaman daha iyi anlarsınız , selamlar , saygılar...

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZJ kasayı düşünmüyorum açıkçası. Önceden 5.2 kullanmıştım.
Ben 4.0 yazdığım için belki yanıldınız ve ZJ istediğimi düşündünüz ama , 4.0 dan kastım WJ kasanın 4.0 idi. Burada(ingilterede) çok fazla WJ 4.0 var hatta 4.7 den daha fazla.

Ben 4.0 yazdığım için belki yanıldınız ve ZJ istediğimi düşündünüz ama , 4.0 dan kastım WJ kasanın 4.0 idi. Burada(ingilterede) çok fazla WJ 4.0 var hatta 4.7 den daha fazla.
biraz konu dışı olacak ama yakalamışken seni sorayım dedim. oradaki araçların durumu nasıl nasıl hocam? bizim piyasaya göre çok daha diridir diye tahmin ediyorum? yetkili servis bakımlıdır heralde araçlar? tüm geçmişini görebiliyorsundur?

sanayi kültürü filan nasıl orada? garanti durumları vs.?

tüm yorumlar ve fikirlere saygım var , asfalt sürücüsü değilim :smiley: bu sebeple , tekrar üzerine basarak yazıyorum , orada stock 5.9 bulma imkanız varsa ( ki var ) en azından bu keyfi yaşayın ( zj , kj , wj ben bunlara fazla takılmıyorum ve önemsemiyorum ) egsozdan motordan gelen melodiden bahsediyorum , arazide hayal edemeyeceğiniz tecrübelerden bahsediyorum , her jeep , jeep değildir ( şimdikler doblo motorlu :smiley: ) biliyorsunuz , selamlar , saygılar ...

biraz konu dışı olacak ama yakalamışken seni sorayım dedim. oradaki araçların durumu nasıl nasıl hocam? bizim piyasaya göre çok daha diridir diye tahmin ediyorum? yetkili servis bakımlıdır heralde araçlar? tüm geçmişini görebiliyorsundur?

sayın @DEŞİFRE konu dışı olacak ama offroad yapıyormusunuz İzmir de ? sizlerle arazide yürümek isterim , selamlar...

sayın @DEŞİFRE konu dışı olacak ama offroad yapıyormusunuz İzmir de ? sizlerle arazide yürümek isterim , selamlar...

valla hocam benim araç stock istsem de yapamam :smiley: ama görüşelim yani. siz çıkıyorsanız araziye gelip görmek isterim. bizim grupta (JeepTR'de) 3 kişi var izmir'den. üçümüzünde asfalt jeep'i var :smiley: anca rakı balık yapıyoz :D

valla hocam benim araç stock istsem de yapamam :smiley: ama görüşelim yani. siz çıkıyorsanız araziye gelip görmek isterim. bizim grupta (JeepTR'de) 3 kişi var izmir'den. üçümüzünde asfalt jeep'i var :smiley: anca rakı balık yapıyoz :D
çürütmeyin güzelim araçlarınızı asfaltta :smiley: bazen Egeoffroad ile bazen solo geziyorum arazide forestler ile :smiley: rakı balık dedin en zayıf yerden vurdun bu arada ;) gezenbilir müdavimleri bilir , "Tekirdağ" dan misafirim eksik olmaz :smiley: Egeoffroad ta Jeep pilotu çok buluşalım bir gün , beklerim , selamlar saygılar...

çürütmeyin güzelim araçlarınızı asfaltta :smiley: bazen Egeoffroad ile bazen solo geziyorum arazide forestler ile :smiley: rakı balık dedin en zayıf yerden vurdun bu arada ;) gezenbilir müdavimleri bilir , "Tekirdağ" dan misafirim eksik olmaz :smiley: Egeoffroad ta Jeep pilotu çok buluşalım bir gün , beklerim , selamlar saygılar...

eyvallah hocam :smiley: böyle kalabalık bir etkinlik olursa haber virirsin önceden. toplanır geliriz. biz de "tekirdağ"a yabancı değiliz :D

eyvallah hocam :smiley: böyle kalabalık bir etkinlik olursa haber virirsin önceden. toplanır geliriz. biz de "tekirdağ"a yabancı değiliz :D
bizim etkinlikler en az 50/60/araç tüm Ege den gelir arkadaşlar Manisa Söke Aydın vs , sizleri mutlaka bilgilendiririm şu an yaz sezonu , plaj kum etkinlikleri malum :smiley: son bahara hazır olun ;) bu arada sağlınıza , selamlar saygılar..
1247758414afd750e86745c084d85ff2

bizim etkinlikler en az 50/60/araç tüm Ege den gelir arkadaşlar Manisa Söke Aydın vs , sizleri mutlaka bilgilendiririm şu an yaz sezonu , plaj kum etkinlikleri malum :smiley: son bahara hazır olun ;) bu arada sağlınıza , selamlar saygılar..
Ekli dosyayı görüntüle 513437

bilmukabele :smiley: tam bir izmir karesi :smiley:

kesinlikle daha diri, bir defa burada kazalı araç yok gibi bir şey. a-b-c-d diye kategoriler var.
D en hafif hasarlı olan. tampon, far falan kırılmış.
C kategorisi de nasıl diyim tampon ve farlar hariç çamurlukta da hasar olmuş ve radyatör de sizlere ömür gibi.
B ve A kategorileri ise daha ağır hasarlılar. Ben hiç B ve A kategorisi hasarlı satılık araba görmedim bir ilanda çünkü o arabayı yaptırmak ikinci el bir tane daha almaktan pahalıya gelir. En fazla c ve d kategorisi görürsünüz onlar da tüm ilanların %5 i bile değildir. Ağır hasarlı araba diye bir şey yok yani.
Hava şartları aşırı değişkenlik göstermediği için de kasalarda esneme falan yok herhalde kimse bundan şikayetçi değil, güneş yakıcı değil ve derisi çatlamış koltuk göremiyorsunuz, boya durumları elbette çok daha iyi yine güneş az olduğundan.
Ancak en önemli konu servis kayıtları. Burada ikinci el 3000£ olacak araba eğer servis kayıtlarını kaybederseniz max 2200-2300£ eder, çünkü kimse almak istemez. Bu ülkedeki insanlar her şeyin kaydını tutuyorlar bu konu araba ile ilgili değil genel bir hassasiyet. Ev kiralarken emlakçı yıllık gaz kontrolleri elektrik kontrolleri şu zaman yapıldı diye falan göstermek zorunda kiracıya. Oradan pay biçin. Servis kitapçığında yetkili servisin damga vurduğu ve yapılan işlemleri listelediği bölümler oluyor. Bunları ve ödenmiş faturaları görmek ister alıcılar hatta ilanda arabanın 20 fotosu varsa ilanın 8 fotosunu bu faturalar ve servis kitapçığı işgal eder bazen. Bizde bunu sorsan bir galericiye ya da sahibine ''naabıcan gardeşim 10 sene önceki faturayı'' der.
Galeriden araba alırsanız min 3 ay garanti vermek zorunda ve garantinin neleri kapsadığı yazmak zorunda.6 ve 12 aylık garantili satılanlar var. 2008ya da 2009 WK gördüm mesela 12 ay garantiliydi. Yaşı büyük arabalar 3 ay garanti ile gidiyor. Ha galerici şunu yapar garantisiz araba satar araba yürür durumdadır sadece motor ışığı yanıyordur ama yürür durumdadır. Galerici ilana ''spares or repairs'' kaydı düşer. yani parça olarak satılık ve ya tamir edilerek kullanılmak üzere demek zorunda. Elbette o arabalar baya düşük fiyata gidiyor.
Sahibinden alırsanız garanti olmaz ama geleneksel olarak her türlü kaydı sunmak durumunda o kişi de.
ekspertiz burada da var 60-100£ arası falan fiyatlar. İşin zor olan kısmı MOT yani muayene, senelik yapılıyor ve ciddi bir test. Geçemeyenler oluyor o yüzden satılık arabalar genelde 12 ay yeni MOT si olan arabalar ya da 8-9 ay olacak ki kabul görsün. Mot u olmayan, bitmiş ya da az süre kalmış arabanın yine değeri düşer.
Daha tamirciye gitmedim ama burada işçilik çok pahalı. O yüzden de şu ülkede hiç dizel alasım yok. turbo mu, DPF mi enjektör mü patlar bilinmez. LPG candır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.