Cherokee Akü Ve Sunroof Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan genericcaptan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,569

genericcaptan

Yeni Üye
2009 model Cherokee’mde akü ve sunroof sorunu var. Akü sıfır değişti ama 2 gün kullanmazsam 2. gün marş basmayacak hale geliyor. Mecbur akü takviyesi yapıyoruz. Her gün kullanırsak hiç sorun yok. Varta marka akü sıfır ve garantiden değişti test sonucu ama sorun devam ediyor.

Bir de sunroof’tan iki ön direkten özellikle sürücü koltuğunun olduğu direkten yağmur yağınca vıcık vıcık su sızıyor. Su sızdıktan 1 hafta sonra bile akü sorunu devam ediyor. Acaba birbiriyle bağlantılı sorun mudur bunlar? İstanbul’da nasıl çözebilirim?

Çok teşekkürler

Etiketler

Öncelikle bir sunroofçuya gidip su probleminden kurtulun.O su ayak bölgesindeki sigorta ve rölelere kesin ulaşıyordur.Halledene kadar aracın eksi kutup başını sökerek takviye yapmaktan kurtulabilirsiniz.

2009 model Cherokee’mde akü ve sunroof sorunu var. Akü sıfır değişti ama 2 gün kullanmazsam 2. gün marş basmayacak hale geliyor. Mecbur akü takviyesi yapıyoruz. Her gün kullanırsak hiç sorun yok. Varta marka akü sıfır ve garantiden değişti test sonucu ama sorun devam ediyor.

Bir de sunroof’tan iki ön direkten özellikle sürücü koltuğunun olduğu direkten yağmur yağınca vıcık vıcık su sızıyor. Su sızdıktan 1 hafta sonra bile akü sorunu devam ediyor. Acaba birbiriyle bağlantılı sorun mudur bunlar? İstanbul’da nasıl çözebilirim?

Çok teşekkürler
ikisinin bağlantılı olacağını sanmıyorum. aküyü bitiren bir kaçak olmalı. genelllikle doblue teyplerden olur. bir elektrikçiye baktırmak lazım. sunroofun su alması da kroniktir. giderler tıkanmış olabilir. onu da bir sunroofçuya baktırmak lazım.

bu arada takviye için şu cihazı önerebilirim:

aküsü tamamen boşalmış 5.2'yi tek seferde çalıştırdı. zaten ordaki 5.2 yorumu da bana ait. orda detaylı yazdım.

herkese lazım böyle bir cihaz. gece vakti konu komşuyu rahatsız etmemek lazım :smiley: dışarda da takviye bulması zor. koca otoparkta kaç kişiden takviye istedim (ki kablom da var) bir kişi vermedi. sanki yicez akünüzü. insanlık ölmüş :(

Çok teşekkürler. Bu arada aracın yetkili servis kaskosu var. Tramer kaydı sıfıra yakın ama yetkili servise götürüp kaskoya mı soktursam yoksa sunroof ve akü elektrik kaçağı vb için değmez mi kaskoya bozdurup tramer’e işletmek?

Çok teşekkürler. Bu arada aracın yetkili servis kaskosu var. Tramer kaydı sıfıra yakın ama yetkili servise götürüp kaskoya mı soktursam yoksa sunroof ve akü elektrik kaçağı vb için değmez mi kaskoya bozdurup tramer’e işletmek?
yani değmez tabi. akü kaçağı basit iş. sunroof da ne çıkar belli olmaz. ayaklar filan kırıksa biraz tuzlu olabilir yine de değmez bence. muhtemelen giderler tıkanmıştır. herhangi bir sunroofçuya gitsen, klavuzla açarlar tıkanık giderleri.

bu arada takviye için şu cihazı önerebilirim:

aküsü tamamen boşalmış 5.2'yi tek seferde çalıştırdı. zaten ordaki 5.2 yorumu da bana ait. orda detaylı yazdım.

herkese lazım böyle bir cihaz. gece vakti konu komşuyu rahatsız etmemek lazım :smiley: dışarda da takviye bulması zor. koca otoparkta kaç kişiden takviye istedim (ki kablom da var) bir kişi vermedi. sanki yicez akünüzü. insanlık ölmüş :(
İnsanlık öldü tabii ki de bu tür akü takviye işlerinde akülerinin biteceğini sanıyolar. Bazılarıda uğraşmak istemiyor oysaki birgün kendilerde bu duruma düştüklerinde yardım istemeye yüzleri olacak mı acaba

İnsanlık öldü tabii ki de bu tür akü takviye işlerinde akülerinin biteceğini sanıyolar. Bazılarıda uğraşmak istemiyor oysaki birgün kendilerde bu duruma düştüklerinde yardım istemeye yüzleri olacak mı acaba

Konuyla alakası yok ama yazmadan edemiycem😊.
Hep derim ormanda karşılaştığımız insanlarla, şehirde karşılaştımız insanlar sanki başka bir evrenden geliyor. Orman ve kamp maceraları ile ilgili, insanlığın ölmediğini anlatacak o kadar çok anım varki.

Son düzenleme:

Konuyla alakası yok ama yazmadan edemiycem😊.
Hep derim ormanda karşılaştığımız insanlarla, şehirde karşılaştımız insanlar sanki başka bir evrenden geliyor. İnsanlığın ölmediğini anlatacak o kadar çok anım varki.
Haklısınız bende şehirdeki bazı insanların vurdumduymaz olmalarından bahsetmek istemiştim

AKÜ SORUNUN Bİ YERDE KAÇAK OLDUĞU İÇİNDİR. SANRUF İÇİN SANRUF GİDERLERİNİ KONTROL ETTİRMENİ TAVSİYE EDERİM

AKÜ SORUNUN Bİ YERDE KAÇAK OLDUĞU İÇİNDİR. SANRUF İÇİN SANRUF GİDERLERİNİ KONTROL ETTİRMENİ TAVSİYE EDERİM

Çok teşekkürler
Merhaba bende de akü sorunu oldu akü sıfırdı ancakkkk arabayı stop ettiğinizde anahtarı hangi konumda çıkardığınız çok önemli. LOCK kısmında çıkartrmalısınız sona kadar getirip çıkartırsanız akünüz 2 günde bitecektir.Kilit üzerinde nokta olan kısımda çıkartın ve bu sorunu bir daha asla olmayacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR