Chevrolet Tahoe 95-99 Arası Mı Grand Cherokee 5.2 V8 96-99 Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan demir.arya34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,899

demir.arya34

Yeni Üye
Öncelikle herkeze merhaba. Gezen bilir ailesinin yeni üyelerindenim. Siz değerli akranlarıma büyüklerime üstadlarıma bir sorum olacaktı cevaplandırırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Uzun çaplı yaptığım araştırmadan sonra ( özellikle sitenizden çok faydalı bilgilere eriştim) grand cherokee 5.2 v8 96-99 arası almayı düşünüyordum ancak arkadaslarımın yorumları ve cevremde gördüğüm tahoe modelide artık aklımda yer etti. Şimdi ikisinin arasında kaldım. Benim sizlere sorum hangisi daha iyi grand cherokee'nin bilgilerine eriştim ancak tahoe hakkında bilgilenmek istiyorum ve aralarındaki farkı öğrenmek istiyorum. Bütçem 35 bin tl max 40 bin tl.

Kronik sorunları var mı?
Parça ve bakım ücretleri tahminen ne kadar?
Lpg ve lpgsiz ne kadar yakar?
off road yapmak icin modofiye etmeye değermi?

Off road yapmayıda düşünüyorum ancak alacağım araca uzun süre şehiriçi kullanacağım lütfen bilen ve çevresinde olan kişiler cevap verirse sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ederim . İyi forumlar.

Etiketler
Ynt: Chevrolet Tahoe 95-99 Arası Mı Grand Cherokee 5.2 V8 96-99 Mu?

Bu soruların cevaplarını bende çok merak ediyorum o yüzden cevap yazmak istedim bilen varsa paylaşırsa seviniriz..

Ynt: Chevrolet Tahoe 95-99 Arası Mı Grand Cherokee 5.2 V8 96-99 Mu?

Bende bu ara 97 Tahoe Sport alma asamasindayim ama fiyatlar yukseldi. Aracimi cogunlukla asfaltta ve light off road kullanacagim. Fiyatlar sebebiyleTahoe yerine 5.2 veya 5.9 almayi da gundeme aldim, arastiriyorum. Tahoe herseyiyle gercekten tam bir erkek arabasi , tabiri caizse girtlaga kadar testesteron. Kullananlar bilir hafif yukseltilmis ve flowmasterle bir tahoe ile insan kendini cok ozel hissediyor.
Bu kadar reklam yeter diye dusunuyorum ve siz degerli abi ve kardeslerlerimin tahoe ve GC hakkinda yardim ve yorumlarini bekliyorum. Bu arada GC diyenler 5.2 mi 5.9 mu paylasirsa memnun olurum.

Her ikisini de kullanıyorum. Aşağıda bahsedeceklerimin hepsi standart donanımlı araçlar için geçerlidir. Arazi kabiliyeti açısından Grand Cherokee'nin açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Yol tutuşu Tahoe'dan daha iyi, binek otomobile daha yakın. İç mekan işçilik kalitesi de daha yüksek. Ama Tahoe bambaşka bir dünya, bambaşka bir keyif.
İkisinin de sesleri mükemmel. Parça ve servis açısından ikisi de aynı seviyelerde. Başınız ağrımaz.

Her ikisini de kullanıyorum. Aşağıda bahsedeceklerimin hepsi standart donanımlı araçlar için geçerlidir. Arazi kabiliyeti açısından Grand Cherokee'nin açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Yol tutuşu Tahoe'dan daha iyi, binek otomobile daha yakın. İç mekan işçilik kalitesi de daha yüksek. Ama Tahoe bambaşka bir dünya, bambaşka bir keyif.
İkisinin de sesleri mükemmel. Parça ve servis açısından ikisi de aynı seviyelerde. Başınız ağrımaz.
Blazeri nasıl bilirsiniz ? Taheo ile Blazer arasında kaldım. @PIKACU Arkadaşımız saolsun baya bilgilendirdi Birde sizden duyuyum diyorum daha önce kullanmadım bu araçları

Blazer, ürün gamında s10 olarak geçiyor. bir segment daha altta, biraz daha küçük; biri fullsize, diğeri midsize diyebiliriz. güzel makineler, kullananların ufak tefek sıkıntıları vardı. sürekli kullanmadım. bir kaç kez arkadaşlarımınkine bindim. sürüş keyfi asla bir tahoe ya da GC'ninki gibi değil. türkiye'deki s10 lar genelde 4.3 v6 motorlu.
ben aldığım arabalara en ufak modifikasyon dahi yaptırmam. hepsini orijinal haliyle kullanırım. yani ses, güç manyağı değilim. ama o v8'in sesini duymam lazım, duymanız lazım farkı anlamak için. v8 kışın sizi hasta eder. çünkü motorun homurtusunu duymak için cam açık gidersiniz. işte s10'da o yok :smiley:

Blazer, ürün gamında s10 olarak geçiyor. bir segment daha altta, biraz daha küçük; biri fullsize, diğeri midsize diyebiliriz. güzel makineler, kullananların ufak tefek sıkıntıları vardı. sürekli kullanmadım. bir kaç kez arkadaşlarımınkine bindim. sürüş keyfi asla bir tahoe ya da GC'ninki gibi değil. türkiye'deki s10 lar genelde 4.3 v6 motorlu.
ben aldığım arabalara en ufak modifikasyon dahi yaptırmam. hepsini orijinal haliyle kullanırım. yani ses, güç manyağı değilim. ama o v8'in sesini duymam lazım, duymanız lazım farkı anlamak için. v8 kışın sizi hasta eder. çünkü motorun homurtusunu duymak için cam açık gidersiniz. işte s10'da o yok :smiley:
Çok saolun hocam :smiley:

yardımcı olabildiysem ne mutlu. basitçe yukarıda @BURDEDE anlatmış: tahoe gırtlağa kadar testosteron
Alırım almasna fiyatları O Tiguanlara Asx lere qaskai lere Göre baya uygun Ve Cidden araba özel gibi Blazerde Öyle Taheo da öyle Bunlarda tek düşündüğüm şey yakıt...
5.7 Yada 4.3 Boru değil yani :D Tüpte ne yakar Bu Taheo hocam ?

Alırım almasna fiyatları O Tiguanlara Asx lere qaskai lere Göre baya uygun Ve Cidden araba özel gibi Blazerde Öyle Taheo da öyle Bunlarda tek düşündüğüm şey yakıt...
5.7 Yada 4.3 Boru değil yani :D Tüpte ne yakar Bu Taheo hocam ?
o keyfe paha biçilemez. yakıt hesabı yapacaksanız duster alın :smiley:
atıyorum s10 4.3, 12 litre yakıyorsa; tahoe 5.7, 14-15 litre yakacaktır. ama ikisi de yakacaktır. tahoe benim keyif arabam. günlük ulaşım için başka arabalar kullanıyorum. o yüzden sadece bir kez hesaplamıştım ne yaktığını: geçen yaz bozcaada yolunda, bursa'dan bandırma'ya kadar benzinle 90-120 km/s süratle gittim. 63 kuruş/km tüketti. bandırma çanakkale arasında lpg ile 100-150 km/s hızda sarfiyat 52 kuruş/km idi. şehir içinde lpg kullanmıyorum. zaten şehir içinde hiç tüketimi de hesaplamadım.

Gayet iyi yakmış Tüpsüzken Kesinlikle haklısınız Gülü seven dikenine katlanır :smiley: Sizin taheo nun resmi Var mı?

i

ilan yanlış kategoride verilmiş. araçta hiç bir modifikasyon yoktur.
Hocam yayından kalkmış ilan Maşallah Taş gibi gözüküyo Küçük resimden gördüm Çift kapı heralde :smiley: Kaç motor kaç binde ne gibi sıkıntılar çıkardı ? söylerseniz sevinirim bu araçlara çok hevesliyim şu 1 aydır Blazerle Taheo ya taktım :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri