Chevy Tahoe Ve Yorumlarınız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huntertmt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,639

huntertmt

Ana Kamp
Yer
---
Herkese selamlar.

Uzun bir süredir Chevrolet Tahoe almayı planlıyorum ve bunun için de sizlere bazı konularda danışmak istedim. Öncelikle amacım kıyısından bucağından offroad yapmak. Hatta daha çok keyif ve keşif gezileri yapmayı planlıyorum da diyebiliriz. Aracın belli başlı özelliklerinden dolayı tamamıyle offroad genleri taşımadığını biliyorum. Bununla birlikte bakımının biraz masraflı olduğunuda öğrendim ve bazen parça bulma sıkıntısı olabileceğini de söylediler. Ancak Amerikan arabası hastasıyım ve bu yüzden büyük bir hata yapmaktan korkuyorum. Babam ve ben doğa sporlarıyla çok yakından ilgileniyoruz ve bu sayede Niva, 87 Range Rover kısa şase, 2001 Disco ve 2002 Disco gibi araçları kullandık. Discoyu çok büyük bir hayranlık duyarak aldık ama bizim için tam bir hayal kırıklığı yarattı :( akıl almaz problemlerle karşılaştık. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali :smiley: şimdi iyice araştırmadan almamayı düşünüyoruz. Aşağıda eklemiş olduğum linklerde araç sahipleri bazı büyük sorunlarla karşılaşmışlar. Bu araçlarda da büyük kronik sorunlar olup olmadığını merak ediyorum. Bu konu ile ilgili sizlerin bilgi ve görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum.
Saygılarımla, Emre.

1- http://www.carsurvey.org/viewmorecomments_review_46684_2.html
2- http://www.carcomplaints.com/Chevrolet/Tahoe/1999/

Etiketler
Ynt: Chevy Tahoe Ve Yorumlarınız

ilk problemin yakıt olacaktır...
tup takılır ama enjeksiyonlu olmadıgı ıcın sıralı sistem uymaz ve digeride surekli sorunluolur...
hele keşif yapacaksan heryola cıkısın en az 150 ytl olur...

yoksa arac ucuzdur 24000 ytl e superini bulursun...

Bu araç için en iyi yorumu,kullanıcısı olan Faruk (frkbdr) verecektir..Bi foruma göz atsa :D

dronder' Alıntı:
ilk problemin yakıt olacaktır...
tup takılır ama enjeksiyonlu olmadıgı ıcın sıralı sistem uymaz ve digeride surekli sorunluolur...
hele keşif yapacaksan heryola cıkısın en az 150 ytl olur...

yoksa arac ucuzdur 24000 ytl e superini bulursun...

GM in chevrolet markası altında 1988 den sonraki ürettiği araçların %90 enjeksiyonldur.96 ve üstü çok noktadan yani 8 tan enjektörü bulunan bir sisteme sahiptir.Vortec diye bir ismi vardı heralde motorun yanılmıyorsam. hele ki 5.7 V8 250 hp(??) lik motor için abartı bir şekilde benzin yakmaz.
ayrıca Yanılıyor olaiblrim ama 96-97 den sonra tek kapı Tahoe veya Yukon üretilmedi.

saygılar

CJ7V8' Alıntı:
GM in chevrolet markası altında 1988 den sonraki ürettiği araçların %90 enjeksiyonldur.96 ve üstü çok noktadan yani 8 tan enjektörü bulunan bir sisteme sahiptir.Vortec diye bir ismi vardı heralde motorun yanılmıyorsam. hele ki 5.7 V8 250 hp(??) lik motor için abartı bir şekilde benzin yakmaz.
ayrıca Yanılıyor olaiblrim ama 96-97 den sonra tek kapı Tahoe veya Yukon üretilmedi.

saygılar

haklısınız ben eksik bilgi verdim...

benim kastettigim enjeksiyon 16 v olmaması daha dogrusu karbüratorden enjektorlu olmasıdır...

bu da yakıtproblemini cozmuyor ve bu araclara sıralı sıstem lpg de takılmıyor...

bende suan zj 94 var tam enjeksiyonlu ve sıralı sistem var ortalama 0.25 ytl yakıyor....
bir de 89 200e mercedes var o da karbürator enjeksiyonlu sıralı sistem takılmıyor ve benzinde 0.60 ytl yakıyor...

benim kastettiğim tahoe larda karbürator den enjeksiyonlu...

bildiğim kadarıyla sistem boyle...

tanıdıgım bir abimde de tahoe var ve sırf bu yuzden lpg taktıramadı cunku sıralı sistemlerin disindakilerden pek verim alınamıyormus...

94 tahoe nun yaklasık yakıtı 0.80-0.90 ytl civarı diye biliyorum...

umarım yanıltıcı bilgi vermemisimdir...

kullanımdan kullanıma elbet farkedecektır ama bende tahoe varken 0,35 - 0,40 arası degısıyordu lpg lı yakısı,,
yada sole bı ornek verım cekmekoyden gaza dokundugun zaman bjk tesıslerıne kadar gaza basman gerekmıyordu, sakın kullanımda dedıgım degerlerı yakalarsınız temız bakımlı bır tahoe ıle.

Kamil merhaba..Faruk'tan erken davrandın..Ama ben ne olursa olsun Tahoe yu sevdim..Senin arabanla az dolaşmıyoruz :smiley:

Yarışta tekrar başarılar :smiley:

sagolasın abi , faruk abinin araba gercekten cok guzel ve cok temiz masallah
tahoe kadar konforlu bı araba gormedım arazıde bıle konforlu be abi :D

ama belirli bi hedefim vardı bunun icinde chiroki xj almam gerekiyordu
Faruk abıye gıtmesıne en cok ben sevındım hatta 2 kısıyede vermedım faruk abı almadan once :D
bana gore araba sadece araba degıl bazen sevgılım bazen kardesım bazende abımdır konusurum severım onları
belkide bu huyumdan dolayı bazen basıma sorun cıkarıyorum ısınamıyorum satıyorum sevıyorum ayrılamıyorum bazen ceza veriyorum arabaya bazen o benı yolda bırakıyo anlasıyoruz ıste boyle

yarıs aracı xj gunluk arabamda xj istedim nasip oldu ;)

yarısta da basarılı olmak zorundayız ama bıtırmek oncelıklı hedef
gecen yarıs bıtıremedık kalıp puan alamamaktansa 4. 5. bıtırıp puan almak daha dogru sanırım
enazından 7 yarısıda ılk 4 te bıtıren ortalama 40-50 arası bı puan toplar ve sene sonu ılk 3 te olma sansı olur
4 yarıs 1.olsan 3 yarısta etapta kalsan 40 puan alıyosun cunku :D

Evet haklısın ..işin püf noktaları var tabii ki :D ..yarışta kısmetse oradayız ..görüşmek üzere...
tekrar başarılar..

Jeep34' Alıntı:
Bu araç için en iyi yorumu,kullanıcısı olan Faruk (frkbdr) verecektir..Bi foruma göz atsa :D

Forumu sürekli takip ediyorum ama faruk beyin araç hakkında sadece bir gezinizin sonunda birazcık yorum yaptığını gördüm. Aslında bu konu başlığı altında faruk beye danışmak isterim. Özellikle de Tahoe da kronik sorunlar var mı, varsa çözümü yüksek maliyetli mi?

CJ7V8' Alıntı:
sahibinden.comda bir kaç tane 98 model 3 kapı tahoe war ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bu arada İstanbulda tanıdığınız güvenilir bir amerikan ustası varsa telefonunu ve adresini rica edebilir miyim? Ankarada satılık tahoe çok az bu sebepten dolayıda İstanbuldan almayı planlıyorum ve beğendiğim araçlara ustalara göstermek istiyorum. Ayrıca yapacağım modifiyelerde de çok iyi bir ustaya ihtiyacım var.
Eğer kısmet olursa mayıs başında almayı planlıyorum.
Saygılar.

merhaba arkadaşlar,dronder'in bahsettiği tahoe bende 95 model 5 kapı evet sakin sürüşlerde hakikaten bişey yakmıyor kalıbına göre amma yüklenirsen iş değişiyor. Ben lpg taktırmadım izmitte aracı pek tanıyan usta yok ,daha önce 91 model silverado vardı burada lpg takmıştık lpg'de iyiydi ama benzine geçince tam gazda sorun oluyordu çünkü mikserin hava girişi dar olduğu için araç hava alamıyordu,şimdi taho için orj.mikser aradık buralarda yok.onun içinde araştırıyoruz bulabilirsek lpg takıcam.Kamil bey Faruk beye aracı siz sattınız bildiğim kadarıyla faruk beye ben sorduydum ne yakıyor diye bana bilgi vermişti.Zannederim araca lpg'yi siz taktırdınız ,takan ustayı veyahut tanıdığınız başka servis varsa bana yardımcı olursanız çok memnun olurum,bu arada aracımda satılık ilgilenen arkadaşlar o532 7081583 nolu tlf. bana ulaşabilirler.saygılar

emre selam faruğun tahoe'ya binme fırsatım oldu kamilinde bahsettiği gibi bu kadar konforlu bir araç daha yoktur heralde eğer doğada haftasonları keşif için kullanacaksan temiz bir tahoe'yu mutlaka tavsiye ederim keşke kamil bi tahoe daha kazandırsada alabilsen yanılmıyosam 95 model olmasına rağmen koç gibi maşallah faruğun tahoe.yakıtını filan tüp taktığın sürece düşünme derim keyifinide düşünmek lazım sonra seside var tabi kükremesi demek daha doğru olur ;D ;D ;D

parodi' Alıntı:
emre selam faruğun tahoe'ya binme fırsatım oldu kamilinde bahsettiği gibi bu kadar konforlu bir araç daha yoktur heralde eğer doğada haftasonları keşif için kullanacaksan temiz bir tahoe'yu mutlaka tavsiye ederim keşke kamil bi tahoe daha kazandırsada alabilsen yanılmıyosam 95 model olmasına rağmen koç gibi maşallah faruğun tahoe.yakıtını filan tüp taktığın sürece düşünme derim keyifinide düşünmek lazım sonra seside var tabi kükremesi demek daha doğru olur ;D ;D ;D

Fatih bey yana yakıla temiz bir tahoe arıyorum ama ondan önce çok iyi bir usta bulmam lazım ayıptır söylemesi ben konuya pek hakim değilim ;D beklesem mi ne yapsam kamil yeni bir tane alınca bana satar ;D;D
Merak ettiğim bir ayrı konu da chevrolet 95 yılına kadar ürettiği tahoelara arazi vitesi var, 96 dan sonra ise vitesi iptal edip düymeli sisteme geçmiş. Bunun bir avantajı veya dezavantajı var mıdır? 95 ve altı modellerle 95 üstü modellerin arazi performansında farklılık var mı? 95 ve 97 kıyaslanırsa sizce hangisi arazide daha yüksek performans sağlar?

95 ve 97 kıyaslamasını kamil yapabilir heralde o daha hakim ama hissiyatım manuel elle kullanılan arazi vitesi daha performanslı olabilir aslında arazide herşeyin manueli daha makbul derim.gerçi sen ağır offroad düşünmediğin keşif düşündüğün için düğmelide seni pek üzmez.

dugmeli oldugundan emın degılım ama manuel olanı tercıhımdır
2008 suzukıde dugmeden dolayı problem yasadık beyın sulanıyor pespese cevırdıgınız zaman :D
manuel olsa zor kullanarak gecırebilirsın bırsekılde,
tahoe tekrar alacam ama yasım 35 olunca bunun ıcın bı 10 sene var ,
dedıgım gıbı tahoe ıle arazıde keyıf yapacaksınız sakin sakin gazlıycak konforu yasıyacak gun sonunda hava atacaksınız
chırokı gıbı atlıya zıplaya gıdemezsınız tahoeda.
alıp adam gıbı gıdersınız lada , chırokıyı arkasına baglar goturursunuz takıldıkları yerden oyle bır kuvvetı var yanı.
96 sonrası vortec motor 255 beygir oncesı 225 beygirdir
Faruk abının aracının ustundekı aksesuarların maliyeti 15,000 $ustunde
lpg yusuf beye yaptırıldı kadosan san sitesinde.
aracta eskı sahıbı sabrı oran ın emegı buyuktur,

umarım faruk abı kızmıyordur arabası hakkında bukadar yazdıgım ıcın :D

usta ıcın tavsıyem
Power Mekanik
Nihat usta : 0532 211 21 80

temiz bi bakımlı tahoe bulmanız lazım yoksa sıkıntı yasarsınız,
kronık hastalıgı yoktur ama sansızmanı ıyı ıncelenmelı alınırken, sanzıman yagları zamanında degıstıyse bısı olmaz
parca sıkıntısı yok bulamayacagınız parcayı amerıkadan 1 haftada getırtırsınız,
mesela ayna mahrutisini burda bulamamıstım ben buldugum kısı 800 ytl ıstemıstı ben amerıkadan 500 $cıvarında bı paraya getırttım cengiz ozelden.

he tahoe alacaklara tavsıyem faruk abının aracını kacırmayın tabı ne zman satar bılemem :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR