Christine Serİes Iii 1973 Diesel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,625
elimize tutuşturdular evrakları 1 ay vakıt varmış ama benim uğraşacak zamanım kısıtlı hemen düştüm peşine
20190216 123444
20190216 115903

Etiketler
sağ tekerde yağ kaçağı mevcut bütün hidrolik sağ tekere ve kampanaya ordan balatalara akmış ve tutuşu kaybeymış yani frene bas basma fark etmiyor bende temizleyelim paklıyalım bir daha gireyim dedim usta yıne yağ cıkar temizlemek çozüm değil ama sen bilirsin dedi dinlemedik ve 4 defa temizlendi söküldü takıldı ön muayneye 2 defa gitti yok geçmiyor her temizlenip basmada yeniden yağ kusuyor son çare aslında ilk başta yapmam gereken yeni balata çaktırmak sorunları kökten çozecekti aceleciliğim bana hem zaman hem para kaybettirdi neyse öğle hemen çaktır müayneye gir olmuyormuş bende bundan korkuyordum yaklaşı bir hafta binmek zorunda kaldım balatalar yerine oturması gerekiyormuş ve westinhouse tada kaçak varmış onuda tespit ettik 1 hafta sonra kollarım kopmuş ve hamlamış vaziyette muayneden geçtik %1 sapma ile müthiş birşey onlar söylüyor ustanın elini sıkalım abi bu kampanalar zor iş dediler dedim bana sorun bir de geçti çok şükür 2 yıl kafamız rahatladı darısı muayneye girecek arakadaşlara olsun
20190216 122513
20190216 120350
20190216 120356

merhaba arkadaşlar uzun bir aradana sonra yazma fırsatı buldum size baya ile ilgili bır durumu aksettirmek istedim eskitilmiş bir hava vermek istiyorum hem hesaplı hem havalı olsun altında başka boya varmı bilmiyorum ancak türkiye ye geldiğinde boyanmış olabilir bakacağız ben örnek olarak bir resim parlaşayım başka resim pek bulamadım birde bunun muayneden geçme durumu var renk okunabilirliği ne seviyeye kadar müsade ediyor onuda öğrenmek lazım
Vintage series color

merhaba arkadaşlar şimdi, resimdeki gibi bir görüntü elde etmek istiyorum araç retro tarzını koruyacak demiştim ve o yolda gidiyoruz bunu için bazı çalışmalarım var ancak bidonlar yeni bu yüzden o havayı vermeyecek eskitilmiş olmalı ancak araştırmalarımda eskisi antika niyetine sayıyorlar bende 1 bidon parasına 2 adet aldım şimdi nasıl bir eskitme yapayım yada aracımın rengine yakın mat bir renge mi boyamak lazım çünkü bidonlar renk olarak birbirinden farklı renkteler birini uzun zaman önce almıştım o yüzden o serinin devamı yoktu
Series n grnt

söküm işlemini bir kısmını yaptım ancak dengesizlikler var çeki kancasını sökmek istemiyorum onlar ayrı güzel duruyor ama onlar oluncada bidon tutacağı yerine oturmuyor ikiside kalsa arada boşluk oluyor eğer bidonlar oturacaksa çeki kancası çıkması lazım ama daha farklı bir fikri olan varsa dinlemeye hazırım
20191110 171832
20191110 171838

merhaba arkadaşlar birkaç ay aradan sonra tekrar iyileştirme çalışmalarına başladım yaklaşık 1 ay gibi bir çalışma yaptım ve derleyip toparladıları mı paylaşmak istiyorum öncelikle metal bidon taşıyıcıları monte etmek için L demirler büktürdüm 4 mm sacdan cnc de kesim yapıldı delikleri açıldı saha sonra diyer malzemelerle beraber galvanıze gitmek üzere bekletildi daha sonra sinyaller ve park ışıkları stop koruma kafes işine giriştim öncelikle elimde olan malzemelerle birşeyler yapmak için koları sıvadım
20191121 213110
20191121 213408

ancak kafesler önler için çok büyük arkalar için ise stoplar ve geri vites lambası için güzel ancak sinyal için fazla büyüktü tıpkı önler gibi çırkın bir görüntü yaratıyordu başka bir yol bulmak için biraz daha derine inip en azından arka lambaları orjinal bir şekilde kafeslemenin bir yolunu arıyordum aklıma britpartın MRC316 series için olan orjınal kafesi geldi birebir uyumlu olabilirdi ancak benim stop lanbası büyük tip olmama durumu da var birde bunu montaj için aracı iki yerden delip perçimlemek gerekli aracı boşuna delik deşik etmek istemedim birde bu parçanın bana maliyeti yaklasık 450-500 tl arası olacak rakam yüksek bende 2x2 çelik telden kendim yapma yoluna gittim ancak ortaya ne çıkacak tam olarak bilemiyorum ancak telin maliyeti 70 tl boyutu 200x100 yani baya bir tel olmadı bir kaç defa deneme şansım olur olmadı sağlık olsun diyebilirim ancak orjinal parça getirtirsem olmaz ise elimde kalır yazık olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR