DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

'GEZGİNİN GURMESİ' forumunda lamella tarafından 6 Mart 2007 tarihinde açılan konu 77983 kişi tarafından okunmuş, 45 cevap yazılmıştırBu Sayfayı Paylaş

 1. lamella

  lamella Kamp I

  Mesaj:
  100
  Alınan Beğeni:
  0
  Edirne Ciğercisi

  Ali Paşa Çarşı'sı orta kapıdan giriniz, no:3 EDİRNE CİĞERCİSİ olarak bilinen dükkan. 1982'den beri varolan lezzetlerinin altında 1 gece önceden ciğerleri dinlendirdikleri sosun gizli tarifi varmış. afiyet olsun....
   
  Etiketler:


 2. AYDURAN

  AYDURAN Zirve

  Mesaj:
  5.681
  Alınan Beğeni:
  11
  Şehir:
  İstanbul / Maltepe
  Lezzetli Ciğerin En İyi 10 Adresi

  Ana yemek, ara sıcak veya meze olarak yenen ciğer, Türk mutfağının demirbaşlarından. Jüri üyelerimizden Sahrap Soysal, Osmanlı İmparatorluğu zamanında, kesilen hayvanların iyi etlerinin saraya, yeniçerilere ve şehrin varlıklı nüfusuna, kelle, paça ve ciğer gibi sakatatların ise daha düşük fiyatla halka dağıldığını anlatıyor.

  17’nci yüzyılda İstanbul’da tam 40 ciğer kebabı dükkanı varmış. Şiş, Arnavut, tava ya da yaprak gibi farklı şekillerde hazırlanan ve farklı isimlerle anılan ciğer, içkisiz lokantalarda ana yemek olarak yeniyor. İçkili balık lokantası, meyhane ve restoranlarda ise ara sıcak veya meze olarak sunuluyor. İşte Türkiye’nin en lezzetli ciğer yemeklerini yapan 10 mekan. Listemizde bir de seyyar ciğerci var.

  1 CANIM CİĞERİM (İSTANBUL)

  268.jpg

  Mersinli İlhan Özkan, Beyoğlu Asmalımescit’teki mekanı 6 yıl önce açtı. Sadece ciğer servis ediliyor. Günlük kuzu ciğeri, kuyruk yağıyla birlikte şişe geçirilerek kömür ateşinde pişiriliyor. Mersin ve Gaziantep’ten getirilen baharatlarla sunuluyor. Ciğerin yanında ezme ve yeşil salata, soğan ve piyaz veriliyor. Günde 20-25 kilogram ciğer tüketiliyor. Her gün 12.00-24.00 arasında hizmet veren ciğercinin şalgamı da Mersin’den geliyor. Bir tabak ciğer 10 YTL. İçki servisi yok. Müdavimleri arasında Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Güzide Duran var.

  İSTANBUL / Tel: (212) 252 60 60


  2 CİĞERCİ KAZIM (EDİRNE)

  Edirne’nin ünlü ciğercisi Kazım Usta, yerine damadını yetiştiriyor. Ustasının tüm hünerlerini öğrenen İlhan Şen’e göre ciğerin sırrı iyi pişmesinde. Özellikle dana ciğerini tercih ediyorlar. Sinirleri ayıklanan ciğer ince ince kesiliyor. Ciğer ne kadar ince olursa o kadar iyi pişiyor. Dolapta 6 saat bekledikten sonra kızgın yağda pişiriliyor. Yanında yağda kızarmış biber veriliyor. Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan yurtdışına çıkan bir çok kişi önce Edirne’ye giderek, Kazım Usta’nın ünlü tava ciğerlerinden paket yaptırarak sevdiklerine götürüyor.

  EDİRNE / Tel: (284) 212 12 08


  3 CİĞERCİ HULUSİ (İSTANBUL)

  271.jpg

  Sahibi Hulusi Ecevit, kahvaltıda dahi ciğer yenen Mersin’in ünlü ciğercilerinden Apo’nun ustalarından. İstanbul Kadıköy’deki mekanı bir yıl önce açtı. Kuzu ciğeri, kuyruk yağı ile birlikte şişe geçirilerek ateşte pişiriliyor. Ezme, zeytinyağlı, nar ekşili salata, közde domates, soğan ve biberle servis yapılıyor. Bol yeşillik ve özel lavaş ekmeği veriliyor. Kimyonu ve şalgamı Mersin, pul ve toz biberi Gaziantep’den geliyor. Üstüne kerebiç tatlısı yemeniz tavsiye edilir. Alkollü içki servisi yok. Porsiyonu 9 YTL. Her gün 12.00-02.00 arasında hizmet veriyor.

  İSTANBUL / Tel: (216) 336 11 23


  4 CİĞERCİ BAHATTİN (İÇEL)

  272.jpg

  Mersin’de 11 yıldır günün 24 saati hizmet veren Ciğerci Bahattin, ciğer kebabında şok pişirim tekniğiyle lezzeti yakalıyor. Küllenmiş ocakta pişen ciğerin acı bir tat aldığını söylüyor. Yoğurt Pazarı’ndaki 34 metrekarelik işyerinde ciğerciliğe başlayan Bahattin Ocak, Pozcu, Mezitli ve Hastane Caddesi’nde yeni şubeler açtı. Ciğerciliğe, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü 2’nci sınıfta bırakıp başlamış. 10 şişten oluşan bir porsiyon ciğer kebabı 5.50 YTL. Yanında zeytinyağlı ezme salata, bol sumaklı soğan salata ve lavaş ekmek servis ediliyor.

  İÇEL / Tel: (324) 233 42 71


  5 CİĞERCİ ZARİF (İZMİR)

  270.jpg

  Zarif Özgörenler’in 1948’de Halit Ziya’da açtığı Ciğerci Zarif, yeğenler Tugay ve Tuncay Özgörenler tarafından 8 yıldır Şehit Fethibey Caddesi’nde hizmet veriyor. Pazar günleri hariç her gün 11.30-15.30 saatleri arasında açık. Mekan 20 kişi kapasiteli ve günde ortalama 100-150 kişiyi ağırlıyor. Sadece yaprak ciğer yapılıyor. İsteğe göre pilav üstünde servis ediliyor. Dilerseniz ciğerin yanında piyaz, pilav ya da cacık alabilirsiniz. Müdavimleri arasında Mustafa Denizli, Rıdvan Dilmen gibi futbol adamları var. Mekanın en büyük özelliği, hayatında hiç ciğer yememiş ve yemem diyenleri bile ikna etmesi. Porsiyonu 6 YTL’ye satılan ciğerin yapımında süt dana ciğeri kullanılıyor.

  İZMİR / Tel: (232) 445 75 26


  6 TARABYA KIYI (İSTANBUL)

  showimg-19.jpg

  1966’dan beri İstanbul Tarabya’da, Boğaz kıyısında hizmet veren içkili balık restoranı, yaprak ciğerini ara sıcak meze olarak servis ediyor. Hazırlanırken kuzu ciğeri yaprak gibi ince ince kesiliyor. Ardından dere otu, kırmızı biber ve tuzla az yağda pişiriliyor. Restoran her gün 12-00-24.00 arasında hizmet veriyor.

  İSTANBUL / Tel: (212) 262 00 02


  7 CİĞERCİ NACİ (ANKARA)

  274.jpg

  Ciğerci Naci, Ankara’nın en eski ciğercilerinden. Seyyar olarak hizmet veren Naci Örki, yaklaşık 20 yıl önce el arabasıyla ciğer satmaya başlamış. Daha sonra işler yolunda gidince, aldığı otomobiliyle müşterilerine ulaşmış. Günde ortalama 100 kilometre yol katediyor. Ciğerci Naci’nin sabit bir yeri yok. Arıyorsunuz, siparişinizi veriyorsunuz ve ciğeri bulunduğunuz yere getiriyor. Örki, ciğerinin günlük olmasına özen gösteriyor. Buzhane ürünü kullanmıyor. Ciğeri, eşi Yeter Örki ile evde hazırlıyor. 08.00-20.00 arası sipariş verebilirsiniz. Yarım ekmek ciğer 3.50, çeyrek ekmek 2 YTL. Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden de, Meclis’ten de müşterileri var.

  ANKARA / Tel: (532) 367 38 77


  8 EFSUN TÜRK MUTFAĞI (İZMİR)

  275.jpg

  30 yıldır gıda ve lokantacılık sektörüyle ilgilenen Ahmet Hakan Ay’ın sahibi olduğu Efsun Türk Mutfağı, 6 yıldır İzmir Çankaya’da hizmet veriyor. Pazar günleri hariç her gün 07.00-19.00 arası açık. Aynı anda 80 kişiyi ağırlayabiliyor. Günde 20 çeşit yemek çıkaran Efsun Türk Mutfağı’nın mönüsünde ciğer sarma, ciğer sote, sacda ciğer ve Arnavut ciğeri bulunuyor. Porsiyonu 4.50 ile 5 YTL arasında olan ciğer yemeklerinde süt dana ciğeri kullanılıyor. Yumuşak ve lezzetli olması için bir gün önceden temizlenip kanı alınıyor.

  İZMİR / Tel: (232) 489 45 75


  9 DESPİNA (İSTANBUL)

  276.jpg

  Kurtuluş’taki meyhaneyi 1946’da Madam Despina açmış. Mekanı ondan alan ve geleneği sürdürmek isteyen kardeşler Erdoğan ile Ercan Tekin işletiyor. Ara sıcak olarak kuzu yaprak ciğeri sunuluyor. Günlük, 30 çeşit zeytinyağlı mezenin hazırlandığı Despina’da ciğer olmazsa olmazlardan. Demirtaş Ceyhun, Oktay Ekinciler, Ali Sirmen ve eski meyhaneleri sevenler sürekli müşterileri. Her gün 12.00-01.00 arasında açık. Fasıl heyetinden şarkılar dinleyebilirsiniz.

  İSTANBUL / Tel: (212) 247 33 57


  10 LADES (İSTANBUL)

  277.jpg

  Osmanlı- Türk mutfağından yemeklerin sunulduğu Beyoğlu’ndaki lokanta, 1969’dan beri açık. Amca Adem ile yeğen İlken Çelikol birlikte işletiyor. Arnavut ciğerini ana yemek olarak veriyorlar. Kuzu ciğeri, unlandıktan sonra yağda kızartılıyor. İsteğe göre sade, püreli veya beğendili ikram ediliyor. Her gün ayrıca 30-35 çeşit yemek çıkıyor. Müşterileri Arnavut ciğerinin yanında en fazla hünkarbeğendi talep ediyor. Arnavut ciğerinin porsiyonu 8 YTL. Sanatçıların uğrak yeri olan lokanta her gün 11.30-22.00 arasında açık.

  İSTANBUL / Tel: (212) 251 32 03


  JÜRİ

  Sahrap Soysal
  Yemek kitabı yazarı

  Engin Akın
  Yemek kültürü yazarı

  Güngör Uras
  Gurme

  Ali Esad Göksel
  Gurme, mimar

  Kamil Toygar
  Yazar

  Ahmet Güzelyağdöken
  İzmirli Gurme

  Semih Somer
  Mutfak Dostları Der. Eski Bşk.

  Esin Eden
  Yemek kitabı yazarı

  Hasan Ersoy
  Antepli sanayici

  Şerif Yenen
  Tur. Rehb. Bir. Bşk.

  www.hurriyet.com.tr
   


 3. Sevim

  Sevim Ana Kamp

  Mesaj:
  47
  Alınan Beğeni:
  0
  Canım Ciğerim - İstanbul

  Canım Ciğerim'de gerçekten harika ciğer.
   


 4. g.cakay

  g.cakay Yeni Üye

  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  edirne
  Edirne Ciğercisi - Edirne

  edirne ciğercisi kemal süper abi parmaklarını yersiniz
   


 5. Deep

  Deep Zirve

  Mesaj:
  4.558
  Alınan Beğeni:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Derince - İzmit

  İzmit Derince'de bir ciğerci var, adını unuttum ama tadını unutmadım :smiley: Edirne'dekilerden bile iyi
  E-5 üzerindeki Shellin hemen arkasında, arka sokakta
   


 6. g.cakay

  g.cakay Yeni Üye

  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  edirne
  Edirne Ciğecisi Kemal - Edirne

  Bu lezzetin sırrı, işin uzmanı ustanın maharetinde ve tava ciğeri Edirne'de yemenin ayrıcalığındandır kuşkusuz... Dilden dile dolaşan şöhretiyle Edirne ciğerini lezzetli kılan en önemli özelliklerden biri, ciğerin kuzudan değil de, Trakya bölgesinde yetişen, doğal meralardaki kokulu otlarla beslenen danalardan elde edilen ciğerden yapılmasıdır.. Ve dana ciğerinin günlük ve taze oluşu da, Edirne ciğerinin (Talaş ciğer veya tava ciğer de denir) şöhretinde önemli bir etkendir.

  Çok pişmiş derseniz çıtır olur, az pişmişi bol vitaminli.. Ciğerci dükkanında kızgın yağ sesinin yanı sıra, biberin ısırığındaki çıtırtı duyulur sadece.. Bir başkadır yazın güneşte kurutulmuş kuru biber tadı, bırakamazsınız bir defa denediniz mi...

  İyice doyduktan sonra, ince belli bardakta ikram edilen sıcak çay yardım eder keyfinizin katlanmasına..

  İştahınız kabardıysa, haydi buyrun Meşhur Ciğerci Kemal'in mekanına!

  Bence ciğer edirneye has bir şe dir

  www.edirnecigercisikemal.com
   


 7. marmariscj7

  marmariscj7 Zirve

  Mesaj:
  1.005
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  Bodrum-Marmaris
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  Çok sevdiğim bir yiyecektir ciğer ah birde kolesterol derdi olmasa yinede ara sıra yemeden duramıyorum.
   


 8. barb_alone

  barb_alone SQ_for all

  Mesaj:
  1.203
  Alınan Beğeni:
  88
  Şehir:
  EdİrNe
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  edirne de en eski ustalardan kalan kemal abi diyeceğim ki hep öyleydi abimdi ciğeri edirne usulü olarak yiyebileceğiniz en doğru adres...

  saat ve gününe denk gelirseniz saraçlar cad. girişinde balkan lokantası nda ciğer sarma .... edirne sanayisinde liman lokantası pazartesi ve çarşamba ciğer sarma.....

  keşan muhacırkadı köyü (keşan-malkara yolu üstü 5. km den sonra sağa girişi vardır köyün), kılıç köy (keşan-enez arasında ilk içinden geçilen köy), küçükevren enver usta veya hemen girişte sağda ki lokanta(keşan-enez karayolunda büyükevren köyünden enez istikametine geçtikten sonra bentonit fabrikası görürsünüz sol tarafta hemen yanından sola ve 3 km sonra ilk köy) köyünde kuzu gömleğinde ciğer ızgara ..... bu saydığım köylerde sadece kılıçköyde 3 lokanta var sorarak hangisinde ciğer olduğunu bulup yiyebilirsiniz...
   


 9. SEVAL

  SEVAL www.sevalduban.com; www.gezigunlukleri.com

  Mesaj:
  3.860
  Alınan Beğeni:
  9
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  Bostancı Sahil'de Şükrü
   


 10. hakanyky

  hakanyky Yeni Üye

  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  BEN EDİRNELİ BİRİ OLARAK KADIKÖYDEKİ SELANİK KURUFASULYECİSİNDE YEDİĞİM CİĞERİ HİÇBİR YERDE YEMEDİM.EVET FARKINDAYIM ŞAŞIRDINIZ FARKINDAYIM AMA ASIL İŞİ KURUFASULYECİLİK OLAN BİYERDE CİĞERİN BUKADAR GÜZEL OLABİLCEĞİNİ BENDE TAHMİN ETMİYODUM AMA YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK HERKESE TAVSİYE EDERİM.
   


 11. goodman

  goodman ml 270 cdi

  Mesaj:
  91
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  istanbul
  yenibosna suruç ocakbaşı

  arkadaşlar yenibosna da e-5 ten marka&marka binasının önünden girince girdiğiniz sokağın tam karşısında suruç ocakbaşı ver.orada mustafa usta'nın yaptığı cigerleri mutlaka tadın.aynen diyarbakır ciğeri tarzında yapıyor ve salatası da gayet lezzetli
   


 12. Deep

  Deep Zirve

  Mesaj:
  4.558
  Alınan Beğeni:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  4. Levent'te Edirne Kırkpınar Ciğercisi Yaprak ciğeri aynen Edirne'deki gibi yapıyor. Başka şubeleri de var. İstanbul'da yediğim en iyi Edirne ciğeri.
   


 13. nico

  nico Ana Kamp

  Mesaj:
  22
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  edirnede ciğerci kazımı tek geçerim

  istanbul dada canım ciğerimi tek geçerim :smiley:
   


 14. Nursel

  Nursel Kamp III

  Mesaj:
  819
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  Hemen adres baktım, Levent Çarşı İş Bankası'nın ilerisinde şeklinde bir tarif var. 4.Levent İşbankası'nın yakınlarında mı, Levent'te mi?
   


 15. Beyza34

  Beyza34 Yeni Üye

  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Ciğer Yiyebileceğiniz En İyi Adresler

  Edirne' li biri olarak buna verilebilecek en güzel cevap şüphesiz, Edirne Balıkçılar meydanındaki "Meşhur Edirne Ciğercisi Kazım Usta' nın Yeri" olacaktır. Burası herkesin lezzeti konusunda hemfikir olduğu bir mekan. Bu konuda önerebileceğim bir link de var. Ayrıca ilgili linkte Trakya ile ilgili başka yeme içme mekanlarını bulabiliyorsunuz. Tavsiye ediyorum "yola çıkanlar" a.

  http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/31-edirne/139-meshur-edirne-cigercisi-kazim-usta.html
   


Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

 1. arnavut ciğeri nerede yenir

  ,
 2. ciger sis

  ,
 3. istanbulda ciger nerede yenir

  ,
 4. yenibosna ciger,
 5. yaprak ciğer nerede yenir,
 6. ciğerci bahattin istanbul,
 7. izmirde ciger sis nerede yenir,
 8. istanbulda en iyi cigerci,
 9. ciğer nerede yenir,
 10. arnavut ciğeri nerede yenir istanbul,
 11. Kartal Arnavut çiğeri ,
 12. denizlide cigerci,
 13. edirne yaprak ciğer istanbul,
 14. izmirde ciğer nerede yenir,
 15. yaprak ciger izmit,
 16. turkiyenin en guzel cigerci,
 17. ciğer şiş nerede yenir,
 18. diyarbakir ciger kebabi istanbul,
 19. istanbulda en iyi edirne ciğercisi,
 20. edirne yaprak ciğer ankara,
 21. izmitte arnavut ciğeri,
 22. ciğerci bahattin izmit,
 23. izmit Bahattin ciğeri ,
 24. izmir arnavut ciğeri,
 25. arnavut ciğeri izmir,
 26. çi̇ğer satilan lokantalar,
 27. turkiyenin en meşhur cigeri,
 28. gaziantep arnavut ciğeri nerde var,
 29. izmitte edirne ciğercisi,
 30. istanbuld en guzel ciger nerede yenir,
 31. diyarbakır usulü ciğer istanbul anadolu yakası,
 32. istanbulda meshur cigerci,
 33. edirne yaprak ciğer nerede yenir,
 34. ciğerci hulusi görseller,
 35. ankarada en iyi ciğer şiş,
 36. anadolu yakasi edirne cigerci,
 37. ankara en iyi ciğerci,
 38. istanbul anadolu yakasindaki cigerciler,
 39. istanbulda sabahlari ciger kebabi,
 40. edirne rakı ciğer,
 41. istanbul en iyi ciğer şiş,
 42. kartalda arnavut cigeri,
 43. tava ciğer düzce,
 44. en.iyi.arnavut.cigeri.nerde.ankara,
 45. istanbulda en iyi yaprak ciğerci,
 46. ciger izmirde berede yenir,
 47. edirne tava ciğeri istanbul anadolu yakası,
 48. izmit e ocakmaşı tarzında içkili restoranlar,
 49. istanbulda diyarbakir usulü sabah ciger,
 50. turkiyenin en meşhur ciğercisi,
 51. istanbulda ciğer şiş nerede yenir,
 52. Diyarbakır ciğeri istanbulda nerede yenir,
 53. ankara edirne cigercisi,
 54. seyyar cigerci bayram ankara,
 55. izmirde ciger sarması nerede yenir,
 56. en güzel ciğer nerede yenir,
 57. en iyi ciger sarma yapan yerler,
 58. istanbulda antep ciğer kavurma,
 59. ynlu xiğer gebze,
 60. ankarada ciger sarmasi nerede satiliyor

Yükleniyor...