Çılgın Cuma Sahtekarlığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,107

makara60

Zirve
Her taraftan mesajlar geliyor,indirim indirim diye,bakıyorum hepsi yalan!Her yeri sahtekar satıcılar mı sardı nedir?Gerçekten indirim yapan bir siteye denk geldiniz mi?

Etiketler
Ben termos pesindeydim. 270 TL iken sepete ekledim. Persembe gunu baktigimda fiyat 370 olmustu. Cuma gunu 250 TL oldu.
Satici: hepsiburada
Ayni urun baska sitede 245 idi en az 1 aydir.

bu akşam fox tv de etiketin üzerinde 5 bine yakın bir rakamda %65 indirimle 1300 tl civarı indirildiği belirtilen bir ürün için , tüketici hakem heyetine satın alan kişi itirazda bulunulmuş. O ürünün indirimden önce 5 bine yakın fiyattan satışının yapıldığını gösteren satış fişi talep edilince önceden de indirim yapılmış fiyattan sattıkları ,aslında bir kuruş bile indirim yapmadıkları ortaya çıkmış.Adama 1300 Tl üzerinden %65 indirim yapılarak alınan fazla parayı firma geri iade etmiş.

Dediğiniz gibi önce rakamlar şişiriliyor,sonra tüketicilerin tüketim arzuları şişiriliyor.Nasıl olsa onları denetleyen denetim mekanzimaları ortada yok.
Yersen, yuttururlarsa düzeni

6 ay önce aracıma 2300 tl ye aldığım lastik şimdi 4000 tl döviz %80 yükseldimi? hayır daha neyin indirimi milleti kazıklayacaklar

Soru:
Bu ürünün normal fiyatı 1023 tl,fiyatı 1089 tl yapıp utanmadan %46 indirim yazıp üstüne bir de zam yapmışsınız.Yazık sizin gibi satıcılara.
Cevap:
  • Merhaba dün 999 tl den 200 adet sattık şuan indirim YÖK ürünümüzde konuşma ğslubunuza dikkat edin! Takip ettiğim bir ürün için mesaj yazdım.Gelen cevapta bu işte.

Nasıl olsa onları denetleyen denetim mekanzimaları ortada yok.
.

Piyasa denetim mekanizmaları normalde Tröst yapılanma olmadıkça kendiliğinden harekete geçmiyorlar. Şikayet gerekli.

Almanya’da yasalarca sorunlu ilanlara bazı özel çalışan avukatlarca ihtar çekilip devamı takip edilmekte ve sonuçta bu işlem için para alınmakta.
Yani devlet taşeron kullanıyor.

Diğer yol da tüketici derneklerinin konuyu takibi olmakta.

.

Dolar yukselmeden once 600 tl olan yerli telefon 800 tl olmustu. Simdi yeni cikan modellerin de etkisiyle 570 e aldim. Sahane cumaya denk geldi ondan midir. Surumden kazanma arzusundamidir bilemedim. Acikcasi takip ettiginiz urunu bilebilirsiniz belki de genelde sacma sapan seylerde indirim yapip digerlerinde artirim yapmislar. Indirim yaptik diye musteri kandiriyorlar...

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.

Piyasa denetim mekanizmaları normalde Tröst yapılanma olmadıkça kendiliğinden harekete geçmiyorlar. Şikayet gerekli.

Almanya’da yasalarca sorunlu ilanlara bazı özel çalışan avukatlarca ihtar çekilip devamı takip edilmekte ve sonuçta bu işlem için para alınmakta.
Yani devlet taşeron kullanıyor.

Diğer yol da tüketici derneklerinin konuyu takibi olmakta.

.
Türkiye de 25 senedir taşeron kullanıyor. Amaç önemli.

Türkiye de 25 senedir taşeron kullanıyor. Amaç önemli.
.

Tuhaf, gözümden kaçmış demek ki..
Bununla ilgili bilgiye internetten nasıl erişebilirim ?

...
Umarım devletin herhangi bir iş için taşeron kullandığını söylemek istememişsinizdir.
Onu zaten hepimiz biliyoruz.
Burada, cezai durumlar içeren ilanların, serbest avukatlarca takibinden bahsettim çünkü.

Son düzenleme:

.

Tuhaf, gözümden kaçmış demek ki..
Bununla ilgili bilgiye internetten nasıl erişebilirim ?

...
Umarım devletin herhangi bir iş için taşeron kullandığını söylemek istememişsinizdir.
Onu zaten hepimiz biliyoruz.
Burada, cezai durumlar içeren ilanların, serbest avukatlarca takibinden bahsettim çünkü.
Devletin taşeron kullanması internetten bulmak çokmu önemli. Ben devlet dairesinden mekliyim. Çalıştığım kurumda araç ve temizlik işleri taşeron şirkete yaptırılıyordu. bunda amaç kar zarar olayı idi.

Devletin taşeron kullanması internetten bulmak çokmu önemli. Ben devlet dairesinden mekliyim. Çalıştığım kurumda araç ve temizlik işleri taşeron şirkete yaptırılıyordu. bunda amaç kar zarar olayı idi.
.

Tahmin etmiştim, yazdıklarınızın benim yazdıklarımla alakası yok. :confused:

Onlar ticari aldatmacadir. Firma durup dururken neden %50 indirim yapsın ki, mağazalar iş döndürme derdinde. Dolar yükseldikten sonra mal alıyorsa, dolar indiğinde fiyat çekemez. Çünkü zarar eder. Ancak stoklu ve satılmayan mali indirime sürebilir.

Indirim ylapigini iddia edenler de önce fiyatı %bilmem kaç şişirip, sonra o rakam üzerinden % bilmem kaç indirim gösterir. Aslında aynı değerden satarlar. Ya da bazı ürünlerde malın raf ömrü azalmıştır. Ya da ürün yelpazesi çok geniş olduğundan ara farkı diğer ürünlerde çıkartır. Yani sebebi fazla.

Outdoor malzemelerine baktım. Bazı ürünler %30 inmiş. E ticaret sitelerinde görmüştüm. Ama tedarikçisi bildiğimiz outdoor mağazaları. Mağazaya gittim. %30 indirim zaten onlarda var. Ürünler stok fazlası. Fiyatı şişirmisler ve satamayinca geri almışlar. Aslında indirim yok.

Süper cuma muhabbetinde en iyi kazanan e ticaret siteleri ve büyük kurumsal mağaza zinciri. Amaç sirkulasyonu artırmak. Fazla mali sürümden elden çıkartmak. Bazen bu da kazançlı oluyor. Küçük kar kazandırabiliyor. Bunun için de ticari kurnazlık gerek.

Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR