Çılgın Cuma Sahtekarlığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,125

Etiketler

.

“İndirim” bence yanlış anlamlandırılan bir deyim.
Doğrusu “piyasaya uyum” olmalı.

Bu da zaten herzaman yapılmak zorunda olunan birşey.
Mal satılma özelliğini tekrar kazanmak zorunda. Eğer ihtiyaç olunmadan alınıyorsa o da alıcının kabahati.
Düşen fiyat yani indirimin, onun gerçek değeri olduğunu unutmamak lazım..
İnen birşey yok !

Ben indirim haftası ve benzerlerini aklıma hakaret diye algılıyorum.
Bereket bütün herkez benimle ayni fikirde değil.
Yoksa bu sistem nasıl işlerdi. :p

.

Son düzenleme:

.

“İndirim” bence yanlış anlamlandırılan bir deyim.
Doğrusu “piyasaya uyum” olmalı.

Bu da zaten herzaman yapılmak zorunda olunan birşey.
Mal satılma özelliğini tekrar kazanmak zorunda. Eğer ihtiyaç olunmadan alınıyorsa o da alıcının kabahati.
Düşen fiyat yani indirimin, onun gerçek değeri olduğunu unutmamak lazım..
İnen birşey yok !

Ben indirim haftası ve benzerlerini aklıma hakaret diye algılıyorum.
Bereket bütün herkez benimle ayni fikirde değil.
Yoksa bu sistem nasıl işlerdi. :p

.
Tamamiyle katılıyorum. Yeni bir ürün ürettik toplam 200 adet. 8 ayda 150 adet,yaklaşık %30 kar marjıyla sattık, elimizde kalan 50 adetin maliyeti çıktı. Halen depoda gider oluşturuyorlardı ki Kara Cuma yetişti. Son etiket fiyatının yarısına verdik hepsi 1 saatte gitti. Yeni mallara yer açıldı. Toplamda %25 civarında kar etmişiz. Tabi yüksek fiyattan almış tuzu kurular biraz bozuldu bu işe ama sonra alan garibanlar sevindi.
Bir de işin bu boyutu var.
Saygılar

ben bu örnek olarak verilen 200 adet malın kar hesabındaki yüzdeyi anlayamadım
.

Ahmet bey hesap için iki donenin değerlerini sanırım bilerek vermemiş.

* Ürünün ilk satış fiyatı.
* İkinci etapta satılan ürün sayısı.
Bunlar bilinse galiba konu açığa çıkabilirdi.

Belki ha gayret, kim bilir bu fiyat aralığından ürünü bile tahmin edebilirdik ?
Zaten akla ziyan işlerle uğraşan bu emeklilerden korkulur.
Nedense ıhlamur içip köşede oturdukları yok bazı köftehorların.. :yum:

.

Son düzenleme:

265W panel sepette 540₺ idi. Sozde indirim zamani kupon yuklenecekti. Tahmini 490₺ almayi hesaplarken malum kutlu gun geldiginde gordumki satıcı kupon tutari kadar fiyati arttırmış. İndirim tv de reklamlarda gümbür gümbür. Biz de kerizleri....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri