Çilingoz Koyu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gültekin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,234

Gültekin

Çadıra devam...
Yer
İstanbul
Motorcu arkadaşlarımla yaptığımız ve sitemizde yayımladığımız geziyi, bu bölümde de paylaşmak istiyorum.
İyi seyirler. ;)

Çilingoz yollarındaydık... 31 Mayıs 2009

Yıl 2005...
Cebimde A2 ehliyetim ve param yok.
Motorum yok. Kaskım, korumalarım, hiç bir şeyim yok.
Sıcak bir yaz mevsimi yaşıyoruz, ve ben internet başında motor bakınarak, gezi yazılarını okuyarak, hesap-kitapla uğraşarak, çoğunlukla yutkunarak geçiriyorum o sıcak mevsimi.

Siteden arkadaşlar bir hafta sonunu nerede geçirebileceklerini yazışıyorlar, karar veremiyorlar.
Onlara nette bulduğum şu linki gönderdim, atlayıp motorlarına gittiler, bense yutkunmaya devam ettim.

Yaklaşık 4 yıldır aklımdaydı Karadenizin bu tuhaf isimli şirin koyunu görebilmek.

Geçtiğimiz hafta içi küçük bir planlama yaparak, pazar günü Çilingoz'a gitmeye karar verdik.

Beylikdüzü>>> Çatalca>>> Subaşı>>> İhsaniye>>> Yaylacık>>> Binkılıç rotasını takip ederek Çilingoza vardık.
Yolun son 15 Km.'si Aşırı derecede bozuk ham toprak vaziyetteydi.
Enduro ve kros harici makinası olanlara, totosu ve motosu kıymetli olanlara tavsiye etmiyorum. ;)

Dönüşü ise, Çilingozdan devamla, Yalıköy>>> Karacaköy>>> Ormanlı>>> Dağyenice>>> İzzettin>>> Çatalca üzerinden gerçekleştirdik. Karacaköy'e kadar olan yolun başlangıcı, yine zor dayanılır cinstendi.

3 motör ve 5 nefer halinde düştük yollara...

Cilingoz1

Cilingoz2

Cilingoz3

Cilingoz4

Cilingoz5

Cilingoz6

Cilingoz7

Çatalca yakınlarında depolar fulleniyor.
Cilingoz8

197 Km.'lik bu gezide, 4 Lt./100 km. tüketimi oldu motorumun.
Cilingoz9

Cilingoz10

Cilingoz11

Cilingoz12

Cilingoz13

Cilingoz14

Cilingoz15

Cilingoz16

Cilingoz17

Cilingoz18

Cilingoz19

Cilingoz20

Cilingoz21

Gümüşpınar yakınlarında ilk nikotin molamızı verdik.
Cilingoz22

Cilingoz23

Cilingoz24

Cilingoz25

Cilingoz26

Cilingoz27

Cilingoz28

Cilingoz29

Cilingoz30

Cilingoz31

Cilingoz32

Binkılıç çıkışında, tabeladan döndük.
Cilingoz33

Cilingoz34

Yoldan emin olmak için teyzeye danıştık. (Çok tatlı bir teyzeydi :smiley: )
Cilingoz35

Devam...
Cilingoz36

Cilingoz37

Cilingoz38

Cilingoz39

Cilingoz40

Cilingoz41

Cilingoz42

Cilingoz43

Cilingoz44

Cilingoz46

Asfalt bitti...
Cilingoz47

Cilingoz48

Cilingoz49

Cilingoz50

Cilingoz51

Hedefe yaklaşık 500 m. kala, ısınmadan mütelellit küçük bir arka fren sorunu yaşıyorum ve zorunlu bir mola daha veriyoruz.
Cilingoz52

Cilingoz53

Ekip;
Cilingoz54

Cilingoz55

Cilingoz56

Cilingoz57

Cilingoz58

"Dost başa, düşman ayağa bakarmış..." Düşmana da malzememiz var :smiley:
Cilingoz59

Cilingoz60

Son bir depar atarak,
Cilingoz61

Cilingoz62

Cilingoz63

Hedefe varıyoruz.
Cilingoz67

Cilingoz64

Cilingoz65

Ahmet kumu görünce azıcık kuduruyor.
Esnaf adam. Kum-toprak-su-deniz gördüğü yokki garibin :smiley:
Cilingoz66

Cilingoz68

Cilingoz69

Cilingoz70

Cilingoz71

Cilingoz72

Cilingoz73

Cilingoz74

Cilingoz75

Cilingoz76

Cilingoz77

Cilingoz78

Cilingoz79

Yaklaşık 2-3 saat takılıyoruz. Çok hoş muhabbet dönüyor ve Hava mis gibi. Kesinlikle oradan ayrılmak istemiyoruz.
Ama mecburen dönüş yoluna geçiyoruz.

Th ilingoz

Fazla pozlamadan ötürü garip ama hoş çekimlerimiz de var. :smiley:
Cilingoz80

Cilingoz45

İlk uğurlayanlarımız...
Cilingoz81

Cilingoz82

Yalıköy
Cilingoz83

Cilingoz84

Cilingoz85

Cilingoz86

Cilingoz87

Cilingoz88

Cilingoz89

Cilingoz90

Cilingoz91

Cilingoz92

Cilingoz93

Cilingoz94

Cilingoz95

Cilingoz96

Cilingoz97

Cilingoz98

Memlekete yaklaştık.
Cilingoz99

Cilingoz100

Cilingoz101

Cilingoz102

Cilingoz103

Beykent yakınlarında vedalaşma molası.
Cilingoz104

Son fotomuzun ismi, "Çilingoz hatırası" olsun. :smiley:
Cilingoz105

Çok güzel bir gündü.
Tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Etiketler

Ynt: Çilingoz Koyu

Fotoğraflarla gitmiş kadar olduk.Eşimde motorsiklet sahibi olmaya çok hevesli .Ancak şimdilik bu vazgeçilmiş bir heves ..
Size Yetim ailesi nice güzel geziler diliyoruz .

Teşekkür ederim.
Motosiklete bir süre ara verdik. Karavan merakımız depreşti.
Hayırlısı bakalım.
Biz de Yetim ailesine güzel günler, güzel geziler dileriz.

Güzel bir gezi olmuş. Sahilde ailece gidildiği takdirde vakit geçirecek ( cafe, restauranat, vb.... tarzı ) yerler var mı ?

Teşekkürler sayın Tameray
Sahilde yeme-içme işlerini halledebileceğiniz bir cafe mevcuttu. (2 Yıl önce gitmiştik.)

Evet, tarihe dikkat ettim fakat gezdiğiniz yerler hoşuma gittiğinden dolayı yazmadan edemedim, paylaşım için teşekkürler ...

bölgeyi iyi bildigimden bir deteya dikkat çekmek istedim :smiley: HAFTA SONLARI inanlılmaz izdiham karmaşa olan bir bölgr yaz sezonunda giriş ücretli motorlu araçlardan giriş ücreti alınıyor içeride kontrol temizlik yok kim kime dum duma donla denize giren bile var :smiley: hafta sonu ve tatil günlerinde ailece gidilecek mekan deyildir . mümkünse sezonda hafta içi gitmeyi tercih edin derim

evedilaz' Alıntı:
bölgeyi iyi bildigimden bir deteya dikkat çekmek istedim :smiley: HAFTA SONLARI inanlılmaz izdiham karmaşa olan bir bölgr yaz sezonunda giriş ücretli motorlu araçlardan giriş ücreti alınıyor içeride kontrol temizlik yok kim kime dum duma donla denize giren bile var :smiley: hafta sonu ve tatil günlerinde ailece gidilecek mekan deyildir . mümkünse sezonda hafta içi gitmeyi tercih edin derim
Çok teşekkür ederim, bu çok önemli bir detay...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR