Cj 4.2 Motor Perfomans Artışı İçin Ne Yapılabilir ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan izrafeel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,042

izrafeel

Özgürlük herkes için farklıdır.Benim içinse CJ'dir
Yer
Kayseri
Merhaba Herkese,

Uzun zamandır üzerinde düşündüğüm ve internette de araştırma yaptığım bir konu var. CJ nin muhteşem 4.2 'lik motorunu performans açısından geliştirmek. Şu ana kadar uyguladığım headers komple egzost, elektronik ateşleme, hava filtresi gibi işlemler var.

Peki sizce CJ nin performansını artırmak için neler yapılır? Benim bildiğim kadarı ile performans distribütör denilen bir güncelleme yapılabiliyor. Peki bunun dışında ne var? Örneğin hazır karbüratör kitleri var mı ? Edelbrock firması sadece V motorlara karbüratör kitleri satıyor.Sizin aklınıza gelen ne var? Yukarda yazdıklarım dışında performansı artırmanın başka ne gibi yolları var?

Saygılarımla
İsrafil Önal

Etiketler
Ynt: Cj 4.2 Motor Perfomans Artışı İçin Ne Yapılabilir ?

turbo takılabilir ankarada takan biri vardı sanırım ama bence direk v8 koymak daha mantıklı

Aceba sadece v8 i satan bulabilir miyiz?

benim aracım v8 ve elimde 1 adet daha yarım motor var yeni toplandı kapak ve aksesuarları yok

peki mevcut 4.2 de ne gibi şeyler yapılabilir? v8 konusunu seninle özelden konuşuruz :smiley:)

s.a israfil
elektornik atesleme yi yaptıgını belirtmisin
buji kablolarını değiştirdinmi ? en az 8.5 mm olacak
cift bare karbirotör
dereceli eksantirik
headersinda tamam
birde eko66 yakıt tasarruf cihazı 1.vites avantaj + %20 yakut tasarrufu
tabiki sanzumanıda gozardı etme.
Bir kısmet olurda bulusabilirsek benim cj nin performansını dene ondan sonra karar ver.
selamlar

sanzuman t 176
yada kısa sase fort transıtlerın arkadan cekis 5 ileri sanzumanını koyacaksın
arka 41 10 olacak

41/10 degil yanlıs yazdım

43/14 serisinden ayna mağruti

Motoruyun arkakasına
700 lük 60 L Overdrıver lı 4ileri şanzuman 83 model chevroletlerden cıkar yada tahoe larda dıye bılıyorum yanlıs olmasın

bırde ızmirdeki bir abimizden sohbetimizde th400 otomatiktende mukemmel performans aldıgını duymustum

abi gelmek lazım bir araya :smiley: ikimizde kayserideyiz. Bu dereceli egzantirik, cift bare karbüratör felan felan bir konuşmak gerek :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR