Cj 5 4inç Yükseltme Sonrası Şaft Açıları Ve Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necati27 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,028

necati27

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar 1978 model bi cj5 3.8 3 ileri şanzıman araç aldım 4 inç yükseltme kiti aldım ama şaft açıları ve uzunluğu hakkında yardım istiyorum daha önce Toyota hilüx ln 105 kullandım yaptığım modigikasyolarda baya bi tekrar düzenleme gereği duydum bu araçta aynı sorunları yaşamamak için tecrübesi olan arkadaşlarda yardım almak istiyorum şanzıman şaft açısı baya dik oldu yükseltme sonrası şanzımanı aşağı almak gerek diye duydum ama tam olarak teknik detaylar Lazım birde araca geniş taban 33 inç gibi lastikler düşünüyorum genelde arazide kullanmayı düşünüyorum ikinci el lastik jant bulursam dahada güzel olacak birde ön ayna mahruti dişli sıyırmış galiba yenisi gerekecek.yükseltme kiti üzerinde takozlar çıktı yuvarlak şanzıman içinmi yoksa şanzıman muhafaza sacı içinmi anlamsdım.05064085613

Etiketler
Merhaba arkadaşlar 1978 model bi cj5 3.8 3 ileri şanzıman araç aldım 4 inç yükseltme kiti aldım ama şaft açıları ve uzunluğu hakkında yardım istiyorum daha önce Toyota hilüx ln 105 kullandım yaptığım modigikasyolarda baya bi tekrar düzenleme gereği duydum bu araçta aynı sorunları yaşamamak için tecrübesi olan arkadaşlarda yardım almak istiyorum şanzıman şaft açısı baya dik oldu yükseltme sonrası şanzımanı aşağı almak gerek diye duydum ama tam olarak teknik detaylar Lazım birde araca geniş taban 33 inç gibi lastikler düşünüyorum genelde arazide kullanmayı düşünüyorum ikinci el lastik jant bulursam dahada güzel olacak birde ön ayna mahruti dişli sıyırmış galiba yenisi gerekecek.yükseltme kiti üzerinde takozlar çıktı yuvarlak şanzıman içinmi yoksa şanzıman muhafaza sacı içinmi anlamsdım.05064085613
Öncelikle hayırlı olsun , tekeriniz düz bassın...
toyotadan sonra tahmin ediyorum ki biraz fazla uğraşılı bir macera olacak sizin için...
şunu baştan söylemeliyim ki diferansiyel dişlilerinizde bir sorun varsa parçası bakımı işçiliği size 1500-2000₺ maliyet çıkaracak.. 33 lastik takıp arazide güvenli yürüyebilmek hatta güvenden öte arazide yürüyebilmek için araca heavyduty Aks kiti takılması gerekir. Bu kit orj de olan çift parçalı kamalı Aks ve porya sistemini tek parça ve yüksek dayanımlı bir Aks sistemine çeviriyor.
33” lastikler ile 15x10” jant kullanacağınız İçin bunları yapmaya mecbursunuz...
Bunların maliyeti de malzeme 2000 işçilik 500 desek yine 2500₺ lik olursunuz.
Yani siz bu araba ile yürüyebilmek için acil herşeyden önce 4500₺ ye varan bir harcama yapmanız lazım ki bu başlangıç...
tavsiyem diferansiyelleri komple değiştirerek bu amaç İçin üretilmiş olan devamlı kullandığımız diffleri koymanız.
Açı meselesine gelince , o takozlar şase ile şanzıman traversi arasına koyuluyor... Şanzımanın şaft çıkışını aşağı yönde açı vermeye yarıyor.. Bununla birlikte diferansiyele de yukarı yöndeaı verecek kama kullanarak açıyı karşılıklı oranda uygulamalısınız ...
Selam ve saygılarımla

Abicim teşekkürler takozları koyduk şsnzıman alt tablası arasına açısı gzüel oldu şapkalı aks meselesi biraz sıkıntı bu aksları yeni tadilat ettik ayna mahruti de yeni geldi 33 lasiği çevirir umarım birde kelepir 33/12,5/15 ele geçerse güzel olur

Abicim teşekkürler takozları koyduk şsnzıman alt tablası arasına açısı gzüel oldu şapkalı aks meselesi biraz sıkıntı bu aksları yeni tadilat ettik ayna mahruti de yeni geldi 33 lasiği çevirir umarım birde kelepir 33/12,5/15 ele geçerse güzel olur
Ben sadece olması gerekenleri söylerim yapmak yapmamak Amerika’yı yeniden keşfetmek size kalmış...
Bol şans ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri