Cj 5 Almak Için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semih3232 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,516

semih3232

Yeni Üye
Öncelikle selamın aleyküm yeni üyeyim ve cj5 almayı planlıyorum ama kesin öğrenemediğim bazı konular var. Sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. Öncelikle kaç model üstü almalıyım ve 3.8 4.2 motor farkları nedir eksi yönü ve artı yönü varmıdır. Ve bu motorlar arasında fiyat farkı veya tutulmama gibi birşey mevcut mu. Şehir içinde binicem ama fazla zorlamamak kaydı ile araziyede çıkmayı düşünüyorum.Bütçem 25.000 tl bu fiyata orta halli toplanmış çürüksüz ve bakımlı araç bulunabilir mi ? . İhale yolu ile bulabilirmiyim kendim toplama imkanım var. Bulabilirsem nerden ? ayrıca araç hakkında Bilmem gereken daha neler var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle selamın aleyküm yeni üyeyim ve cj5 almayı planlıyorum ama kesin öğrenemediğim bazı konular var. Sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. Öncelikle kaç model üstü almalıyım ve 3.8 4.2 motor farkları nedir eksi yönü ve artı yönü varmıdır. Ve bu motorlar arasında fiyat farkı veya tutulmama gibi birşey mevcut mu. Şehir içinde binicem ama fazla zorlamamak kaydı ile araziyede çıkmayı düşünüyorum.Bütçem 25.000 tl bu fiyata orta halli toplanmış çürüksüz ve bakımlı araç bulunabilir mi ? . İhale yolu ile bulabilirmiyim kendim toplama imkanım var. Bulabilirsem nerden ? ayrıca araç hakkında Bilmem gereken daha neler var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Küçük motor daha az yakar.
Tüplü bir araç daha ekonomik ama tüpten dolayı yer kaybı oluyor.
Başka otomobil motoru takılmışlar da var almadan denemek gerekir ve ruhsata işli olmalı.
İhale işini unut.
Aydın ve civarında 25.000₺ ve altında çok araç var.
Çeşitli cj5 jeep sayfalarını facebook'tan izle. Satıcılar, tamşrciler ve parçacıların olduğu onlarca grup bar.
Tamir ve bakım için türkçe kitap için Ayhan beyi ara. 0 (555) 572 09 61
Kolay gelsin.

Aleyküm selam. Konuyla ilgili uzman değilim ancak bir CJ sahibi olarak:
- 1976-1983 yılları arası tercih edin bence
- CJ5 ile kendinizi limitlemeyin derim CJ7-CJ6 hatta uzun severseniz CJ8 dahi düşünebilirsiniz.
- Motor 3.8 ya da 4.2 fark etmeyecektir. Yeter ki motor sağlıklı durumda olsun.
- Her zaman her fiyat aralığına araç bulabilirsiniz, ancak tabii ki fiyata göre aracın durumu da değişecektir.
- Yeni olduğunuz için kendiniz toplama işine gitmeyin derim, araçtan soğursunuz. Onun yerine toplanmış durumda olan araçlardan tercih edin.
- Araç hakkında bilinmesi gerekenler için sınır yok :smiley: Yıllardır kullananlar dahi her gün yeni bir şey öğreniyor :smiley:
- nerede nasıl kullanacağınıza ve nasıl bir karakteriniz olduğuna göre tercihiniz değişecektir.

Birkaç kişiye sormuştum 3.8 motor çekmez gibi şeyler söylemişlerdi o yüzden kafam takıldı. Bu araçlara benzinde binsem yakıtı ne olur?

Offroad yarışa girmiyeceksen motor farketmez.
Neredeyse her arabanın deposu farklı motoru değişken.
1 litre ile ancak 8-10 km gider diye hesaplarsan yanılmazsın.
Hızlı gitmeyi unutacaksın. En çok 80 km/h.

Anladım zaten hız gibi bir derdim yok. Yakıt olarakta hakettiğini düşünüyorum. Hardtop olarak ne önerirsiniz.

Anladım teşekkürler. Bez değilde fiber daha hoşuma gidiyor. Nasip olurda alırsam yapıcak çok şey çıkacağını tahmin ediyorum.

yakıt olarak tüpte 0.60-0.70 kuruş yakarsın. tabi nerde nasıl kullandığına bağlı. 3.8 ile 4.2 arasındaki farkı kolay kolay anlayamazsın. motor düzgün olsun yeter. toplama işine girme harcadığın paraya yazık olur. hazır toplanmışı en mantıklısı.
IMG 20190113 172720 308

Anladım toplanmışa yöneldim zaten. Toplanmışta olsa ona kendi zevkime göre çok şey yalıçapkını düşünüyorum. Fotoğraftaki araç sizin mi? Lastik ebatları ve spacer mevcut mu araçta. Bende kalın taban lastik takmayı planlıyorum bana göre lastik gösteriyor aracı.

Anladım toplanmışa yöneldim zaten. Toplanmışta olsa ona kendi zevkime göre çok şey yalıçapkını düşünüyorum. Fotoğraftaki araç sizin mi? Lastik ebatları ve spacer mevcut mu araçta. Bende kalın taban lastik takmayı planlıyorum bana göre lastik gösteriyor aracı.
evet araç benim.33x12.5x15 lastik var ve spacer var. Lastik önemli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,414
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri