Cj-5 Almak Istiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Ustadan Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AFFANBERA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,993
Buradaki olay ne şimdi ? Bir tane CJ-5 alınacak ve alınmak isteniyor onu anladım, az bir paran var ( burası sanırım kafa karıştırdı az para deyince ben maksimum 20 bin TL anlıyorum ama sormak lazım tabi ), CJ-5 forumunun başında "İlk Defa Cj Almayı Düşünenlere Ön Bilgiler" şekline başlık da mevcut sanırım burası okunmuştur.Sonra sahibindene bakıyorum zaten topu topu 30-35 araç var satılık bunlarında alınabilir seviyede olanları 30-35 bin TL aralığında en ucuz olarak, bu işleri bildiğine göre +5 bin de kenarda olması lazım, paran varsa ve "ön bilgiler " konusuna da baktıysan ekstra dikkat etmen gereken birşey yok.

Cj almayı düşünen arkadaşım sana şunu söyleyim 20bin altında alacağın cj ler seni + 5000 kurtarmaz ama sen tutar belirtmemişsin belkide az para anlayışın 35-40 tır bilemeyiz..uzun lafın kısası bu teneke evet retrodur herkese hitap etmesede ilgi çekicidir keyiflimidir evet keyiflidir Ama elin anahtar tutmuyorsa sanayilerde ahbapların yoksa uğraşması zordur v bu zorluk tüm americanlar için geçerlidir..böyle söyleyince millet sanıyorki diğerlerinde sorun olmuyor yok öyle bişey arazide hepsi kırılır aradaki fark ise americanla her faaliyet sonrası gidersin ladayla 2 faaliyet te bir uzak doğulularla ise bak burası çok önemli eğer bakımlı ise 4-5 faaliyet te bir bunları göze alıyorsan senin sorjn üzerinden gidelim ..nelere dikkat edicen:
Çürük olmayacak motoru orta ve üzeri olacak
Kasa ok gibi olmalı
Tente temiz olmalı
Şamzumanları sorunsuz çalışıyor olmalı
Ve aksları çabuk kırıyor bilgin olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu biraz eskimiş ama askeriyeden çıkma fazla ellenmemiş , bazı arkadaşların makaslı diye hakir gördüğü cj5 dünyanın en sağlam arabasıdır, askerde iki sene kullandım birtek buji ve platin değiştirirdim.​

Senin askerde kullandığın tuzla jeepleri versiyon olarak cj lerden farklı olmakla birlikte kademe de her daim bakım içerisinde olan araçlardır!!
Dışardan alacağın cj lerin çoğunun yüm civataları değişmiş bilen bilmeyen bir sürü insan üstünden geçmiştir..ayrıca dayanıklılığına kimse laf söyleyemez ama bu şartın geçerliliği ancak stok bi cj için geçerlidir ve böyle bi cj nin şuan piyasadaki fiyatı 45 ten aşağı olmaz ..45 ve üzeri tutarları cj ye ödeyecek çok nadir zenginlerimiz vardır sanırım:smiley:)

Senin askerde kullandığın tuzla jeepleri versiyon olarak cj lerden farklı olmakla birlikte kademe de her daim bakım içerisinde olan araçlardır!!
Dışardan alacağın cj lerin çoğunun yüm civataları değişmiş bilen bilmeyen bir sürü insan üstünden geçmiştir..ayrıca dayanıklılığına kimse laf söyleyemez ama bu şartın geçerliliği ancak stok bi cj için geçerlidir ve böyle bi cj nin şuan piyasadaki fiyatı 45 ten aşağı olmaz ..45 ve üzeri tutarları cj ye ödeyecek çok nadir zenginlerimiz vardır sanırım:smiley:)

Ben bukonuyu noktalamistim ama yine alevlenmis.!
Merhaba dostlar...
Tuzla farkli cj farklidir tabi incelendigi derinlere inildigi zaman farkedilir.yurt disinda uretilen bir aracla ithal edilen aracin sac kalinliginda bile farklilik vardir alim gucunu yakalayabilmek adina veya hedeflenen bant sayisini yakalayabilmek adina.
KONU INCELENDIGINDE ANLATMAK ISTEDIGIM ANLASILACAKTIR.
Tabi orgasmatron u bu konu disinda birakiyorum.onca emek sarfetmeme örnekleme yapmama ragmen anlatamamistim olayi arkadsa...​
Senin askerlige epey bi var heralde orgasmatron aksi halde unimogtan örnekleme yapardin gunun sartlarina uygun en iyi arac diye:smiley:)
Bakiniz matchplus neguzel aciklamis kademede bakimlari yapilir die.bugunun sartlarinda sifir aldiginiz aracin bile periyodik bakimlari yapilmazsa 3 senelik garanti suresinin disinda kaliyor.velhasil kelam 40 sene önce agir arazi sartlarinda savaslarda kullanilan jeep cj ye karsilik, günümuz sartlarinda araziye uyarlanmis hummerlari göruyorum...örnekleyelim yakin gecmiste irak savasi..hatirliyorum yazdiklarimi unimog demistim land demistim agir hizmet araclari demistim...durumu izah etmistim okuyana okudugunu anlayabilene tabi..​

He he makasli cj 5 willys bj 40 cok iyidir

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben bukonuyu noktalamistim ama yine alevlenmis.!
Merhaba dostlar...
Tuzla farkli cj farklidir tabi incelendigi derinlere inildigi zaman farkedilir.yurt disinda uretilen bir aracla ithal edilen aracin sac kalinliginda bile farklilik vardir alim gucunu yakalayabilmek adina veya hedeflenen bant sayisini yakalayabilmek adina.
KONU INCELENDIGINDE ANLATMAK ISTEDIGIM ANLASILACAKTIR.
Tabi orgasmatron u bu konu disinda birakiyorum.onca emek sarfetmeme örnekleme yapmama ragmen anlatamamistim olayi arkadsa...​

Senin askerlige epey bi var heralde orgasmatron aksi halde unimogtan örnekleme yapardin gunun sartlarina uygun en iyi arac diye:smiley:)
Bakiniz matchplus neguzel aciklamis kademede bakimlari yapilir die.bugunun sartlarinda sifir aldiginiz aracin bile periyodik bakimlari yapilmazsa 3 senelik garanti suresinin disinda kaliyor.velhasil kelam 40 sene önce agir arazi sartlarinda savaslarda kullanilan jeep cj ye karsilik, günümuz sartlarinda araziye uyarlanmis hummerlari göruyorum...örnekleyelim yakin gecmiste irak savasi..hatirliyorum yazdiklarimi unimog demistim land demistim agir hizmet araclari demistim...durumu izah etmistim okuyana okudugunu anlayabilene tabi..​

Screenshot 2017 01 28 00 24 182

Dedimya okuyabilen anlayabilen yorumlayabilen kisilere cevaben die.helezondan nefret ettirdin beni.senin yuzundn satiyorum:smiley:) 115000canli.imkanin varsa kacirma helezonluda :smiley:)sen simdi bunada cj nin torunu die bi bk atarsin...

Orgasmatronu boşver sen adam konusunun dışına çıkmıyor varsa yoksa ne idiğü belirsiz bi pul için bile meleten yüzbinlerin içinde 1 olan sang yong:smiley:
Adam şunu algılayamıyor TERCİH bu iyi yada kötü ayrımını bir kenara bırakıp değerlendirmelere katılıp fayda sağlamak ona göre değil..
İnsan bazen tutkuları için zarar edeceğini bilerek girer yoluna!!

Orgasmatronu boşver sen adam konusunun dışına çıkmıyor varsa yoksa ne idiğü belirsiz bi pul için bile meleten yüzbinlerin içinde 1 olan sang yong:smiley:
Adam şunu algılayamıyor TERCİH bu iyi yada kötü ayrımını bir kenara bırakıp değerlendirmelere katılıp fayda sağlamak ona göre değil..

:smiley::smiley: Gunaydin.biz her yazdigimizi boyle aciklamak zorunda kalirsaj vay halimize.yok birilerine faydali teknik bilgiler olsa sayfalarca yazalimda bos muhabbet.tercih olayi isn farkli bi noktasinda.kiyaslama yapalim neden olmasin ama ayni amacla uretilen araclarla land de toyotanin savas,savas sorasi cikartilan modelleri de ama kalkipta sehir jeeplerini bana ornekleme..hadi gelin cj ile rangerover un hse modelini cj ile kiyaslayalim komik valla guluyorum..helezonda neymis air li araclar:p:p:D

Yok baba kıyaslamayı kıyaslama yapan başlık altında yaparsın adamın biri gelmiş burda cj5 almak istiyorum bunun hakkında yardım istiyorum diyor..o yüzden varsa yardımcı olunacak biley söyle yoksa trolleme

Yok baba kıyaslamayı kıyaslama yapan başlık altında yaparsın adamın biri gelmiş burda cj5 almak istiyorum bunun hakkında yardım istiyorum diyor..o yüzden varsa yardımcı olunacak biley söyle yoksa trolleme

Ooo ...sen erken kayis atmissin.konuyu bastan sona okumusmuydun bilmiyorum ama ilk amac yardimdi zaten..sora cj sanayiden cikmiyacagina geldi...daha sonrabirde baktikki bizim cj sahibi olmamizdan oturu cj yi onermemize tavsiye etmemize gelmis konu...sora arkadasin mal beyani falan,engin bilgilerinden faydalandik iste helezon...daha sonra birileri x arac sundan oturu daha iyi cjnin dez avantajlari vardemis ve kiyaslama baslamis;bunada eyvallah....allah askina ugrastima beni oku en bastan.günün stresini atarsin gulmekten.ben fenalardayim gulmekten.adam yazinca ister istemez cvp hakki doguyor konun nerelere geldigini anlamadan.yoksa bizde biliyoruz nerede ne yazilacagini.saglicakla....

Ooo ...sen erken kayis atmissin.konuyu bastan sona okumusmuydun bilmiyorum ama ilk amac yardimdi zaten..sora cj sanayiden cikmiyacagina geldi...daha sonrabirde baktikki bizim cj sahibi olmamizdan oturu cj yi onermemize tavsiye etmemize gelmis konu...sora arkadasin mal beyani falan,engin bilgilerinden faydalandik iste helezon...daha sonra birileri x arac sundan oturu daha iyi cjnin dez avantajlari vardemis ve kiyaslama baslamis;bunada eyvallah....allah askina ugrastima beni oku en bastan.günün stresini atarsin gulmekten.ben fenalardayim gulmekten.adam yazinca ister istemez cvp hakki doguyor konun nerelere geldigini anlamadan.yoksa bizde biliyoruz nerede ne yazilacagini.saglicakla....

Okudum başkan sıkıntı yok sen niye bu kadar alıngansın:smiley:

Yav ne adamlarsiniz adami yalan yulanla kandircaksiniz , lamborgini olsa makasli arac makasli aractir, adama dogrulari konussaniza makasli aracin konforu at arabasinin biraz daha hallicesi, at arabasindan 4 tane amortisor takarsan oda makasli araclar kadar rahat olur tum mesele bu
0396b9b2dc150bcf8861cc42dae51fa7

43734842f9595683f3962b5ad75e384f

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR