Cj-5 Almak Istiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Ustadan Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AFFANBERA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,992

AFFANBERA

Yeni Üye
Merhaba
Değerli offroad aşıkları.
Ben Bursa-İnegöl yaşayan ama istanbulda üniversite 2,sınıfta okuyan bir öğrenciyim.
Az biraz param var ailemde biraz yardım edicek bende cj5 almak istiyorum. Ben karda çamurda yağmurda toprak yolda araba kullanmayı çok seviyorum. Daha ehliyetim bile yokken babamdan Peugeot partner i kaçırarak kendimi dağlara bayırlara karlı yollara vururdum. Ehliyetimi aldım yaklaşık 2 sene oldu ama bu dağ bayır aşkı hala gitmedi bende bende böyle bir araç alarak kendimi çamurun karın yağmurun derenin içine bırakmak istiyorum. Bi cj alırken neye dikkat edeyim?

Saygılar Selamlar...

Merhaba
Değerli offroad aşıkları.
Ben Bursa-İnegöl yaşayan ama istanbulda üniversite 2,sınıfta okuyan bir öğrenciyim.
Az biraz param var ailemde biraz yardım edicek bende cj5 almak istiyorum. Ben karda çamurda yağmurda toprak yolda araba kullanmayı çok seviyorum. Daha ehliyetim bile yokken babamdan Peugeot partner i kaçırarak kendimi dağlara bayırlara karlı yollara vururdum. Ehliyetimi aldım yaklaşık 2 sene oldu ama bu dağ bayır aşkı hala gitmedi bende bende böyle bir araç alarak kendimi çamurun karın yağmurun derenin içine bırakmak istiyorum. Bi cj alırken neye dikkat edeyim?

Saygılar Selamlar...
Paran cebinde kalsin hic bulasma.sonra marinhuana gibi bagimlilik yapar.;)

Param yok diyorsun 2dunya savasindan kalmis ,:smiley: arac aliyorsun sanayide ustalara cay getirirsin artik arabayi adam etmek icin , sanayide askerligin daha cok senin

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arac seciminde pek problem yok arkadasim!...2005 s2000 yerine 60 li yillarin mustang i tercih etmek gibi yani.Aykiriliklamii hircinliklami tabir edilir bilemem.2.dunya savasindan kalma bile olsa o dönemin agir sartlarina gore tasarlanmis bir aractir...agir hizmet araclaridir kisaca.senin tabirinle 10 yasinda bir lada niva alsin olsun bitsin ozaman:smiley:.... 30 35 40 yillik araclar olmasina ragmen niva,jmy, samuray vb araclardan daha az sanayiye gidero_O.şuda bi gercektirki cok fazla hirpalandiklari limitlerinin ustunde zor landiklari icin elden gecirilmelidirler... Cj Askiyla diyip noktayi koyalim ozaman...

Arac seciminde pek problem yok arkadasim!...2005 s2000 yerine 60 li yillarin mustang i tercih etmek gibi yani.Aykiriliklamii hircinliklami tabir edilir bilemem.2.dunya savasindan kalma bile olsa o dönemin agir sartlarina gore tasarlanmis bir aractir...agir hizmet araclaridir kisaca.senin tabirinle 10 yasinda bir lada niva alsin olsun bitsin ozaman:smiley:.... 30 35 40 yillik araclar olmasina ragmen niva,jmy, samuray vb araclardan daha az sanayiye gidero_O.şuda bi gercektirki cok fazla hirpalandiklari limitlerinin ustunde zor landiklari icin elden gecirilmelidirler... Cj Askiyla diyip noktayi koyalim ozaman...
Yav onu arkasi makasli araç birakin bu isleri

Bu satte kuru laf dalasina girmeyelim.teknik bilgi varsa ortaya serelim musait zamanda;tabi uslup kurallari cercevesinde, teknik bilgi yoksada yapilanlari takip edip bilgi dagarcigimiza biseyler katalim,sahsen ben öyle yapiyorum.

Ek bilgi:maksli araclarin dez avantajlari vardir ama uygun maks kupelri uygun makas ve makas yaprak sayisi hesaplanirsa helezonu aratmaz... (traflex)

Sizde heralde hummer tarzi birsey var ve hergun isinize bir kanyondan gecerek gidiyorsunuz eger boyleyse garipsemeniz normal.;)

Saglicakla, saglikli bilgiyle diyelim.

Bak hocam bende bundan var hummer nedir ? Ayrica korando var ayrica kia besta 4x4 kia ceres 4x4 hyundai tucson 4wd var canimiz hangisini isterse ona takiliyoz
31c5babbc7e1b565e7bd41ba6d68730d

Son düzenleme:

:DAllah bolundan versinde ben mal varliginizi sormadim.
Saydiklariniz arasinda kayda deger bir unimg var oda kamyon sinifinda zaten.:D:D
Yazdiklariniza istinaden yasinizi sormuyorumda.

Diyecegim oki
Ortak bir platformda birseyler paylasiyorsak kelimeler daha özenli seçilip cumeleler daha bi hassasiyetle kurulmali ayni zamandada bilgi paylasimlari kulaktan dolma degil,tecrubelerimiz ve ispatlanmis teknik verilerle olmalidir..

Geceler iyi olsun

Dostum sen cj 5 ile takılmaya devam et bence hic anlamıyorsun bu islerden arkadaşa doğru bilgi de vermiyorsun on arka makaslı muhnevi donemden kalmış araç bunlar arazide de keyif vermez şırkar hasar acar , çalışır çalışmaz ss al suzuki al demiyorsun kendinde cj 5 oldugu icin ovuyorsun ceres 4x4 de cj5 gibib on arka makasli sabit dingilli, ayrica mazda bongo nun da aynisidir difrasiyelinden motoruna kadar , arkasi lsd lidir yavru sanziman cikisida vardir sizi temin ederim cj5 den de basarilidir .. neyse he he cj 5 cok iyi

:DAllah bolundan versinde ben mal varliginizi sormadim.
Saydiklariniz arasinda kayda deger bir unimg var oda kamyon sinifinda zaten.:D:D
Yazdiklariniza istinaden yasinizi sormuyorumda.

Diyecegim oki
Ortak bir platformda birseyler paylasiyorsak kelimeler daha özenli seçilip cumeleler daha bi hassasiyetle kurulmali ayni zamandada bilgi paylasimlari kulaktan dolma degil,tecrubelerimiz ve ispatlanmis teknik verilerle olmalidir..

Geceler iyi olsun
Forumdan keyifle takip ettigim konulardan biri de Sac Beyazlatan CJ5 .Bu konuda yeterince bilgi ve tecrubeniz var. Fakat bu isin birde butcesi var Unv tede okuyan bursla harclikla okuyan bir kardesimiz bu isin altindan kalkabilirmi ?
Selamlar Saygilar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşin özü şu,tamamen yenilenmiş bir CJ-5 bulmadıktan sonra sanayi ile ahbap olursun. Tabi böyle bir aracı da az bir paraya alamazsın. Lada Niva'nın bile temizi 15-20 bin TL'dir ( daha ucuza alsan bile o paraya mal olur ).Araçlarda aynı insanlar gibi yorulur,belli zamanlarda yenilenmesi gerekir.Şu anda bu işe başlamanın Jeep'te sınır aracı bana sorarsan XJ,onun da temizini bulmak şartı ile CJ-5 gibi daha eskileri ya araç zaten senin olacak eskiden almış olacaksın ya klasik toplayan birisi,ciddi bütçen olacak kısacası. Ben Lada Niva al derim.

Bide bu forumda anlamadigim bisey var diyelim ki X bir arac hakkinda olumsuz fikir soylenince o X arac sahibi arkadaslar bunu kisisellestirip gereksiz polemiklere giriyorlar. Araclarinizi sevebilirsiniz ama karsi fikirlere ve yorumlara acik olmak gerek,sunuda unutmayalim maalesef en iyi arac daha uretilmedi

Dostum sen cj 5 ile takılmaya devam et bence hic anlamıyorsun bu islerden arkadaşa doğru bilgi de vermiyorsun on arka makaslı muhnevi donemden kalmış araç bunlar arazide de keyif vermez şırkar hasar acar , çalışır çalışmaz ss al suzuki al demiyorsun kendinde cj 5 oldugu icin ovuyorsun ceres 4x4 de cj5 gibib on arka makasli sabit dingilli, ayrica mazda bongo nun da aynisidir difrasiyelinden motoruna kadar , arkasi lsd lidir yavru sanziman cikisida vardir sizi temin ederim cj5 den de basarilidir .. neyse he he cj 5 cok iyi

Forumdan keyifle takip ettigim konulardan biri de Sac Beyazlatan CJ5 .Bu konuda yeterince bilgi ve tecrubeniz var. Fakat bu isin birde butcesi var Unv tede okuyan bursla harclikla okuyan bir kardesimiz bu isin altindan kalkabilirmi ?
Selamlar Saygilar

Selamlar Saygilar

Selamlar ;bakin konuya fakli bir pencereden bakmissiniz ne guzel...biseyleri anlatmak zor ama karsindakine izah etmek daha zor.burda altini cizerek anlatmaya calistigim herhangibir x arac olsun sifir olsun camura bayira dereye giricem diyosaniz sanayiyle ahbapliginiz olacak.

Hitabet diyorum hitabet !!

Ama anlatamiyorumm.yas egitim seviyesi ni sormuyorum bile..
bende cj 5 vardiye bu araci önermiyorum.mustang ornegini verdim anlamaniz icin...aykirilik dedim..mesela toyota fj 40 buda hos ve uclarda olan bi aractir.Burdayim diye bagirir.Soradan gormusluk gibi olmasin diye yazamadim ama bitanede hj 60 im var dizel 6 silindir;) senin ve bazi arkadslrin dedigi bi cj m vardiye biseyleri yazip ovmuyorum yani..bilmem ne kadar anlatabildim.dikkatli okumus algilamis olsan zaten bos polimige girmemis olacaksin.sanayiden cikamazsin demen uzerine sunu dile getirmeye calisiyorum;bi aracla dag bayir camur gezicekseniz bir ayagin sanayidedir...masrafin vardir...israrla sunu belirtiyorum ama anlatamiyorum agir hizmet araclari...ucu aciktir cj askeri ,toyota 80 serisi mta orman isltmelri itfaiye ,mercedes unimog yine askeri(ama kamyon:smiley:) land yine askeri...(turkiyeden ornekliyorm haa) bunlar agir hizmet araclardir.bu serilerin icindede dizginlenemeyen modeller vardir öne cikan cj 5 gibi..bende oldugu icin yaziyorum haaa:smiley: bu projemi sonlandirabilsem 20 25 genisletilmis cj8 lerden bitane yaoicam.tank gibi duruyorlar normalde 8 i sevmem. Ozamnda cj8 övucem..cj5 e askla bagliyim, hj mi her an aldatabilirm :smiley:

Bundan daha acik yazamiyorum umarim anlamissinizdir.daha acik yazmaya kelime dagarcigim musade etmiyo.mumkun oldugu kadar ornekledim turkce kökenli kelimeler kullandimki yorumlada zorlanmayin..saglicakla

Cok pardon ladayi unuttum oda kominizm doneminde rusyadabanda cikmis askeriyede kullanims cok talep gormus ama kominizm oldugu icin ihrac dusunulmemis bile...:smiley:

Bilgiye açim arkadaşlar;herzamn teknik olarak konusabiiriz tecrubelerimizden faydalanabiliriz;heleki oteknik bilgi ve tecrube eli alet edevat tutan birinden geliyosa...lakin kuru muhabbet bayiyo.
20161003 152121
Buda hj 60 im diyemiyorum.bi halt ettim suan boyle
20161013 131824
yokmu eli anahtar tutup tecrubesinden bilgisinden yararlanacagimiz kimse

Gecmis olsun da insallah degistirip helezonlu araca bir gun terfi edince ne bahsetmek istedigimi anlarsiniz bu hj 60 da cj5 ile ayni tas ayni hamam on arka makas sabit , hatta cj5 den de fena sadece 100 hp turboda yok isterse 8 silindir olsun .

Gecmis olsun da insallah degistirip helezonlu araca bir gun terfi edince ne bahsetmek istedigimi anlarsiniz bu hj 60 da cj5 ile ayni tas ayni hamam on arka makas sabit , hatta cj5 den de fena sadece 100 hp turboda yok isterse 8 silindir olsun .

Helezonlu aracta biniyorum aralarindaki +/- leride biliyorum.takilmissin gidiuorsun helezon helezon die.onca sey yazdim ama olayi;cj5 in sanayiden cikmamasiyla baslatip, cj5 sahibi oldugum icin cj yi övdügumu iddaederk devam ettirip getirp helezona bagladinya valla helal olsun sana.kendimi yoruyorum..105 lik 4 lt dizelbir motorda turboya nekadar kim ihtiyac duyar bilinmez.yapilmazmi?yapilir..kucuk dizel turbo motordansa buyuk motor turbosuz daha iyi.birakacaksin karin camurun gobegine salina salina kendi cikicak gaza dokunmadan.gelelim turbolamaya benzinli motorda evet cj5 ime yakisir.gaza bastinmi kukriycek vahsi bir hayvan gibi.bu kanuda ciddi calismalarim var.teknik dokuman tamam gibi...

Al sana helezon... iki gecemi heba ettino_O
ilk defa sen soyleyince helezonun ne oldugundan haberim olduo_O
20160929 133319

20160929 133056
20160929 133319

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.