Cj-5 Döşeme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgurozcan17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,554
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar cj-5 için istanbul içinde tanıdık iş bilen içliği güzel bir döşemeci ve roll bar yapan yer arıyorum.Döşeme olarak 2 koltuk ve taban yapılacak daha önce iş yaptırmış veya tanıdığı var ise bana yardım ederse sevinirim

Etiketler
öncelikle fikir beyan eden etmeyen herkese teşekkür ediyorum döşeme ve roll bar projemin sonuna geçte olsa geldim sizinle resimleri paylaşacağım

Son düzenleme:

aracın ilk hali
20120908 092809

Ekli dosyayı görüntüle 512359

Ve aradığım koltuğu buldum roadster bir araca recaro firmasının üretmiş olduğu fabrikasyon koyulduğu ısıtmalı bütün başlıklı koltuklar... nefis

IMG 1075

Son düzenleme:

Benim koltuklarım biraz kalın profil olduğu için direksiyon mesafesi dizimle çok yakındı ( eski koltuklar tofaş koltuğu )bu yüzden yeni koltukları ince profil seçtim ve biraz aşağı almam gerekiyordu ama ne kadar alacağımı hesap edemediğim için ahşap ile araca oturtup yüksekliğine baktım ve koltuk ayak yapım aşamasına geçmeye başladım...Devam :smiley:

IMG 1190

tabi bu süre zarfında benim koltukları bej yapma kararım vardı lakin koltukları sökünce tabanda aşınma ve paslanma görünce aracı komple soyma kararı aldım :( burada ne kadar para harcayacığımı maalesef düşünemedim ama sonucun çok güzel olacağını biliyordum ve sezona az kalmıştı ( işin bahanesi sezon aslında temmuzda düğünüm var ona yetiştirmeye çalışıyorum ) :smiley:

allahtan çürük yoktu paslanma var biraz tel ve taşlama işleminde sacı zayıflatmadan gerekli temizlik işlerini yaptım zamanında altına koyulan tüylü izolasyon malzemesinin nem tutması sonucu pas yapmış ( bu arada aracı 2004 te askeriyeden alıp 2006 ya kadar revizyonunu yaptık o süreden bu yana birşey yapılmadı )

IMG 1609

IMG 1614

Orjinal koltuk ayaklarını kullanmak istemedim hem çok karmaşık hem çok boşluk vardı onarımını yapabilrdim evet doldurma işlemi falan ama araca koyacağım koltuklar kızaktan çok öne gelmekle birlikte eğilme mesafesi çok olduğu için sabit ayak yapmaya karar verdikten sonra hemen bilgisayarım tuşuna bastım ve solid works u açıp çizime başladım tabi bu sürede aracın taban eğrilerini ve deliklerini kağıda taşıyıp koltukları eve getirdim ( bu süre 2 hafta sürdü iş güç akşam 9 dan sonra projeye vakit ayırabildim ) gündüz uçakla uğraş akşam cj ile :smiley:

IMG 1139

IMG 1140

Ekli dosyayı görüntüle 512380

sonradan koltuk ayaklarında değişiklik yapmaya karar verdim yeniden çizim yaptım çünkü koltukların altında bir çıkıntı mevcuttu aldığım ölçüler tepe taklak oldu ve koltukları sağa sola tam hizalamam için oynar bir sistem yapmam gerekti hem daha dayanıklı hemde çok ama çok basit bir sistem yaptım... oynat bakalım

Ayak1

Koltuk 3

Koltuk 4

Koltuk2

sıra geldi koltukların kızaktaki orjinal kulakları sökmeye ilk başta koltukların sistemini bozmamak için bu kulakları kesmek istemedim ama çok fazla seviye farkı ve orantısızlık olduğu için ve direk oradan tabana bağlandığı için onları kesmek zorunda kaldım.

IMG 1158

IMG 1159

IMG 1161

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.