CJ-5 HardTop Çözüme Kavuşturalım Artık Şu Milli Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhan_olpak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,316

serhan_olpak

cj-5 1977
Yer
izmir
Arkadaslar merhaba cj-5 jeepıme hardtop almak ıstıyorum ama sadece adanada yapılacagını soyluyorlar bunun bı ustası bı bılırı yokmu ızmırde ege taraflarda yada hazır alabılıecegımız bı yer yokmu ınanın hala arıyorum cj-5 kulanıcıları bırlesp toplu alım fılan yapsak belkı kalıpdan dolayı yapmak ıstemeyen fırmalar var olabılır

paylasımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Serhan...

benım arabanın resmını eklemeye calısıyorum ama olmuo hangı forum altına eklemem gerkıo daha acemıyım sıtemızde kusura kalmayın

saygılar sevgıler

1

Etiketler
Ynt: CJ-5 HardTop Çözüme Kavuşturalım Artık Şu Milli Sorunu

bu güzel cj ye hardtop yaparak bozma bence
aracı uzat cj 7 yap orjinal hardtop taktır daha iyi
buda hardtoplu cj 5 :smiley:

Grnt061

CJ-5'e CJ-7 hardtopunu kestirip uydursanız kapı probleminiz olacak... CJ-5 tenteli orjinal hali ile güzel...

Arkadaşlar Cj5'in Orjinal saç kasası budur benim araçta tente vardı ancak üzerini açarken yırtıldı zaten 2-3 senelikti bizim arkadaş yeni cj almıştı 80 model onun üstünde bu saç kasa vardı hatta saç kasanın arka sağ tarafında jeep damgası hala duruyordu sonra biraz düşündüm ve ondan saç kasayı aldım.Gayette güzel bizi biraz kapıların menteşeleri uraştırdı ancak gayet hoş oldu tavsiyemdir.Ama bestop'da gayet hoş bestop almamamın sebebi asfaltta 60'ı geçince şap şap aracın içinde durulmuyor.
ORJNALHARDTOP

Doğrudur Arkadan Ve Yanlardan Görünüş açısından bestop ancak bence saç kasanın görünüşü deil kullanışlı olması daha mantıklı diye düşünüyorum ;)

Antalyada bir usta benim cj7 aracıma hardtop yapıyor.Orjinal wrangler kalıptan alındı.Bir resmini eklemeye çalışayım.Dolayısyla boydan kısaltarak uygulama yapmak mümkün ;kapılar konusunda da Besttop tentenin kapısından bir kalıp alınıp yapılabilir.Hardtop çok sağlıklı bir şey;jeep bir anda araba gibi de kullanılabilmeye başlıyor.İsteyen olursa benim fiberci yardımcı olsun diye düşünüyorum.Denemeler yapılabilir.

MURAT SIMDIM' Alıntı:
Antalyada bir usta benim cj7 aracıma hardtop yapıyor.Orjinal wrangler kalıptan alındı.Bir resmini eklemeye çalışayım.Dolayısyla boydan kısaltarak uygulama yapmak mümkün ;kapılar konusunda da Besttop tentenin kapısından bir kalıp alınıp yapılabilir.Hardtop çok sağlıklı bir şey;jeep bir anda araba gibi de kullanılabilmeye başlıyor.İsteyen olursa benim fiberci yardımcı olsun diye düşünüyorum.Denemeler yapılabilir.
kullanış açısından hardtop ,görüntü açısından bestop diyorum ben ama fotoğrafları yüklerseniz bilgilenmiş oluruz bi bakalım

MURAT SIMDIM' Alıntı:

antalyadaki fiberciyi tanıyorum, bir ara bende yaptırmak istemiştim ama sonra vazgeçtim.
herkes onu tavsiye etmişti bana çok iyi usta diyolardı

BRONCO' Alıntı:
kullanış açısından hardtop ,görüntü açısından bestop diyorum ben ama fotoğrafları yüklerseniz bilgilenmiş oluruz bi bakalım
Cumartesi gün kaliteli resimleri yükleyeceğim

Bence bir hard top CJ`nin özgürlügünü kisitlar...., o öyle bir modelki istedigin anda kapilarini, camlarini, üstünü atip güneslik bikinisyle bir cabrio olabilmeli....!

Her an her durumu göre sekillenir..... ;)

Th 0f9f7a5e

ben cj yi satıp xj almayı kafama koydum ama bir daha böyle çamuru rüyamda görürüm sanırım

Arkadaşlar köyde çektiğim birkaç foto araç biraz kirliydi ama olsun ;D
İşte CJ5 Serisinin 76-77-78-79 Model araçlarda olan ilk kasa buydu arkadaşlar bence gayet hoş görüntü açısından fazla güzel durmayabilir ancak konfor ve kullanış açısından bence bestop'dan bin kat iyi ;)
Birkaç resim ;)
IMG0227A

IMG0235A

IMG0236A

IMG0246A

IMG0256A

IMG0252A

İçinin döşenmemiş hali tavanı izocamla kapladık çok güzel oldu ;)
IMG0255A

İşte buda orjinal oldugunun kanıtı boyacı üstüne boya attığında fazla belli olmuyo :-\
IMG0251A

IMG0238A

IMG0239A

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR