Cj5 Kullanıcılari İzmirden Yeni Bir Üyeniz Var ;)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferxkon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,754

ferxkon

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar Yeni Aldığım Cjmi Marmaristen Menderese Yaklasik 210 Km Kullandım Ancak Aracta Bir Takım Teknik Problemler Var Bundan Ötürü Henüz Sanayiden Çıkarabilmiş Değilim + Döşemeler Ve Elektrik Aksamindaki Yeniliklerle Bu Baslik Altinda Önerilerinizi Okumak Ve Fotoğraflari Paylaşmak İsterim Onun Dısında Herkes'e İyi Eğlenceler Dilerim...

Etiketler

Ynt: Cj5 Kullanıcılari İzmirden Yeni Bir Üyeniz Var ;)

Çok Teşekkür Ederim Öncelikle http://n1309.hizliresim.com/1f/n/svjs0.jpg suanki halinden bir resim :smiley:
1977 model 4.200 cc 170 hp 6 silindir
33..15.5..15 offroad jant ve lastik
Deri koltuk komple rool bar (renkler haric cok iyi yer kaplamiyor )
13-14 cm yükseltme yapilmis
dana defransiyel şapkali akis
diyafon pc33 telsiz ön yan telsiz antenleri cd çalar usb girişli
Sis delici far xenon emniyet kemeri var

ekstra yapilacaklar benim icin eski sahibi galatasaryliymis :smiley: ben kırmızılari lacivert yaptirmayi dusunuyorum yada siyah alt takimda ufak tefek paslanma olusmus denizde yüzdürmüşler keratayı daha oncede dedigim gibi gaz kacirmasini hallettik yarin kışında kullanacagim icin branda ve döşeme işini halletmeyi dusunuyorum sonra elektrik aksami falan elden gececek olay tamamdir yürüyüsünde hic bir sıkıntı yok 200km yol geldi cünkü :smiley:
Sizlerin önerileri varsa yada bildikleri seve seve dinlemeye hazirim ...
dipnot: plaka 43 :smiley:

Ben Kütahyalıyım burada daha önce görmüştüm bu CJ5'i fakat pek bir bilgim yok araçla ilgili bir şeyler öğrenebilirsem size buradan aktarırım kolay gelsin.

Öncelikel hayırlı olsun. Yazdığınız özellikler fena değil. Allah kazasız, belasız günler göstersin.

İyi Dilekleriniz İçin Çok Teşekkür Ederim Deri Koltuklari Yeniden Almak Yerine Boyatma Yolunu Seçtik Bakalim Nasil Olacak Yalnız Kışında Kullanabilmem İçin Üst Kapatmada Yardım İstiyorum Yaptiran Yada Bilen Duyan Gören Var Mı Acaba ?

iyi günlerde güle güle kullan aracını

Cj meraklisi ve mustakbel alicisi olarak araci kaca aldigini sorabilirmiyim? Birde yakit konusunda fikir verirsen cok sevinirim bende 6 silindir istiorum

yavuzemre' Alıntı:
Cj meraklisi ve mustakbel alicisi olarak araci kaca aldigini sorabilirmiyim? Birde yakit konusunda fikir verirsen cok sevinirim bende 6 silindir istiorum
kardesim nerede yaşıyorsun ??? ve cj ile neler yapmayi düşünüyorsun ? fiyat bu konuda önem kazanıyor bence diger iyi dilekler içinde ayrıca teşekkür ederim

ferxkon' Alıntı:
kardesim nerede yaşıyorsun ??? ve cj ile neler yapmayi düşünüyorsun ? fiyat bu konuda önem kazanıyor bence diger iyi dilekler içinde ayrıca teşekkür ederim
Söyle anlatiyim
Araci %99.9 asfaltda kullanicam. Offroad dusunmuyorum ve hiz meraklisida degilim. Yuksek lastik tutkum yok ama genis lastikler cok hosuma gidiyor helede dodik takildikdan sonra hafif disari tasanlar :smiley:
Kissadan hisse arabayi zorlayacagim yok. Tamamen zevk icin yani. Ayda kullanacagim da azami 350 hadi olsun 400 km dir

benzin senin için problem teşkil etmiyorsa 6 silindir tercih etmelisin ayrıca saglam bir sey ariyorsan benden sana tavsiye 10 bin e cj5 bulursan saglikli bir şey al 5bin e tentesini boyasini masraflarini elden gecir bunuda oyle orasini burada yaptiriyim gerisini surada yaptirayim diye dusunme hepsini sadece bir yerde yaptir daha avantajli olursun ayrıca işi bilene git eger ankaradaysan rauf usta varmiş ege bölgesindeysende bana mail at sana numarami vereyim git once gör nedir ne degildir ondan sonra almaya net karar ver sonra pişmanlik yasamani istemem burasi sorunlu surasi sorunlu demeyeceksin her ne kadar bakar para yatirirsan arabaya o kadar yer bunlar masrafta sınır yok ama yaptiklarinin illaki karsiligini bulur yani en çok masraf götürecek seyler bence tente ,döşeme ,lastik&jant ,sanzuman ,motor ve boyadir bunlardan 3ü saglamsa eger diger geri kalanlara zaten 5.000 verdin mi taş gibi bir aracin olur ;) 10.000 e aldigin aracta illaki çarik çürük olacaktir 5.000 daha harcarsan 15.000 e istedigin araci yaratabilirsin ama sana şöylede bir şey tavsiye edebilirim eger ben 0 kilometre istiyorum hic problem olmasin diyorsan 20-25.000 e kıyarim da diyorsan seni en az 10-15 yil götürecek bir formül işi bilene 0 dan toplat dedigim gibi egedeysen helede aydın mugla manisa izmir bölgesindeysen mutlaka gel yanima sana yardimci olayım bu konularda

ferxkon' Alıntı:
benzin senin için problem teşkil etmiyorsa 6 silindir tercih etmelisin ayrıca saglam bir sey ariyorsan benden sana tavsiye 10 bin e cj5 bulursan saglikli bir şey al 5bin e tentesini boyasini masraflarini elden gecir bunuda oyle orasini burada yaptiriyim gerisini surada yaptirayim diye dusunme hepsini sadece bir yerde yaptir daha avantajli olursun ayrıca işi bilene git eger ankaradaysan rauf usta varmiş ege bölgesindeysende bana mail at sana numarami vereyim git once gör nedir ne degildir ondan sonra almaya net karar ver sonra pişmanlik yasamani istemem burasi
sorunlu surasi sorunlu demeyeceksin her ne kadar bakar para yatirirsan arabaya o kadar yer bunlar masrafta sınır yok ama yaptiklarinin illaki karsiligini bulur yani en çok masraf götürecek seyler bence tente ,döşeme ,lastik&jant ,sanzuman ,motor ve boyadir bunlardan 3ü saglamsa eger diger geri kalanlara zaten 5.000 verdin mi taş gibi bir aracin olur ;) 10.000 e aldigin aracta illaki çarik çürük olacaktir 5.000 daha harcarsan 15.000 e istedigin araci yaratabilirsin ama sana şöylede bir şey tavsiye edebilirim eger ben 0 kilometre istiyorum hic problem olmasin diyorsan 20-25.000 e kıyarim da diyorsan seni en az 10-15 yil götürecek bir formül işi bilene 0 dan toplat dedigim gibi egedeysen helede aydın mugla manisa izmir bölgesindeysen mutlaka gel yanima sana yardimci olayım bu konularda
Saygi deger abim öncelikle ilgin icin cok tesekkur ederim.
Aslinda son dedigin cok mantikli lakin parayi basiyim kafam rahat olsun muhendis mantigina ters :smiley:
Bisan ihlas bisikletlerin turedigi donem orta 1 e gidiorum. Babam aliyim dedi 15 milyon.
Yok dedim sen bana 250 bin lira ver. Kissadan hisse o parayla hurdacidan bisiklet aldim, 300 bin liraya fren teli boya, yama vs. Aldim kendi basima topladim. Daha sonralari abartmiorum belki 15 bisikletim oldu ama hic birisinden o bmx kadar zevk almadim. Sonuc: muhendis oldum :smiley:
Simdi ben aracimla ilgilenmek istiorum, onla oynamak istiorum, tabiki bi cok seyi satin alicam ama hazir yapili isstemiorum. Aslinda benim ogrenmek istedigim seyi sen soyledim bana: araci alirken nelere dikkat edeyim!
Motor, şase, kaporta ( çürük olarak ) , sanziman, lastik,jant bu beşine 10000 i gozden cikardim. Gerisi benim isim yaparim yaptiririm zevkime gore :smiley: zaman icerisinde. Bu arada istanbulda ikamet ediorum malesef :smiley:

Rica ederim de bence 10.000 e o 5 inin saglam oldugu bir arabayı bulmakta zor :smiley:) hayırlısı insallah bulursun benim ikamet ettigim yerde bu mantiksiz tabii ama sadece kaportasi iş görür haldeki araci devlet 6.500-3.500 liraya alacakmis bunuda göz önünde bulundurmani öneririm :smiley: mantiksizlik ise zamaninda ihale ile 2.000-3.000 liraya calisir halde sattiklari araclari simdi fazla para ödeyerek geri almalarinda ama aliyorlar işte :smiley:)

ferxkon' Alıntı:
Rica ederim de bence 10.000 e o 5 inin saglam oldugu bir arabayı bulmakta zor :smiley:) hayırlısı insallah bulursun benim ikamet ettigim yerde bu mantiksiz tabii ama sadece kaportasi iş görür haldeki araci devlet 6.500-3.500 liraya alacakmis bunuda göz önünde bulundurmani öneririm :smiley: mantiksizlik ise zamaninda ihale ile 2.000-3.000 liraya calisir halde sattiklari araclari simdi fazla para ödeyerek geri almalarinda ama aliyorlar işte :smiley:)
ya abı 10000 dedıysem 11 olur 13 olur 14 olur. demek ıstedıgım mekanık aksam konsunda basımı pek agrıtmasın :smiley: varsın boyası kotu lsun, tentesı yırtık olsun lastıkler kotu olsun, motor kotu olmasın ama :smiley:
motoru şasesi dıferansıylı saglam 10000 e bı arac bulamazmıyım sızce :smiley: bulamazsak işimiz zor :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR