CJ8 AMC 232 inch cube motor enjeksiyona çevrilir mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ccanlioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,120

ccanlioglu

Tabanvay ve Duster 4X4 2019
Yer
Duacı / ANTALYA / TÜRKİYE
Mrhblr;
1982 CJ8'im var ve bana bu motorun enjeksiyonluya çevrilebileceği söylendi ancak buradaki Üstadlardan bir sorayım dedim... Eğer olursa LPG yi sıralı sisteme çevirmeyi düşünüyorum performansı daha iyi olur sanırım (yakıt sarfiyatı ve çekiş gücü olarak )
Herkese iyi Bayramlar bu arada

Etiketler

Ynt: CJ8 AMC 232 inch cube motor enjeksiyona çevrilir mi?

ccanlioglu' Alıntı:
Mrhblr;
1982 CJ8'im var ve bana bu motorun enjeksiyonluya çevrilebileceği söylendi ancak buradaki Üstadlardan bir sorayım dedim... Eğer olursa LPG yi sıralı sisteme çevirmeyi düşünüyorum performansı daha iyi olur sanırım (yakıt sarfiyatı ve çekiş gücü olarak )
Herkese iyi Bayramlar bu arada

xj ve zj lerde sonuçta aynı motor sayılır yurtdışı sitelerinde araştırın yapanlar vardır... ;)

Yabancı 4x4 firmalarında değişik markalarda enjeksiyon kitleri mevcut.
www.4wd.com
www.summitracing.com gibi sitelerden araştıraiblirisiniz.

Sami Bey ilginize teşekkür ederim.
Türkiye'de yapan yok mu acaba?
Hiç kimsenin aklına mı gelmedi yoksa faydasız bir uygulamamı aklımdaki?

faydasız uygulama ve cok yüksek maliyet aynı zamanda

www.4wd.com da kit olarak enjeksiyon sistemi satılıyor alıp takabılırsınız.

Oncelikle slmlar
gecen hafta içinde internette bende dediğiniz enjeksiyon kitlerini inceledim ancak fiyat performans durumu düşündürdü cunku bnm buldugum kitler yurtdısında 1200dolar civarı idi. Acaba gercekten vaad ettiklerini saglayabiliyorlarmı bnde aynı sekilde uygulanmıs bir arac aramaktayım

10 yıl kadar önce uygulanmışdı sahibi ile denk gelirsem akıbetini sorarım aracın

coşkun aracı sattığı arkadaş birkaç yıl binmiş sonra enjeksiyonlar su koyuvermiş oda yaptırmaktansa orjinal motorunu koymuş üzerine cıkan parcalarıda hurdacıya vermiş ..

Çok teşekkür ederim bilgi için...
Bir şey sorucam sendeki telsizin modeli markası ne idi memnundun diye hatırlıyorum...
Bir de buralardan bir isteğin var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR