DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Çocuk Kaskı Yardım

'MOTOSİKLET KÖŞESİ' forumunda Cnr81 tarafından 1 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu 458 kişi tarafından okunmuş, 0 cevap yazılmıştır

 1. Cnr81

  Cnr81 Ana Kamp

  Mesaj:
  42
  Alınan Beğeni:
  26
  Meslek:
  Tasarımcı
  Şehir:
  İzmir
  Merhabalar

  3 yaşımda bir oğlum var. Motorsikleti çok seviyor. Akşamları işten geldiğimde birlikte evin önünde 1-2 tur atıyoruz. Piaggio x10 model bir maxiscooterum var. Binmesi kontrol etmesi ve oğlumun önümde oturup aynalardan tutunup gezmesi gerçekten çok rahat. Ben birlikte zaman geçirip dolaşmak için sahile kadar gidip orada zaman geçirip dönmek istiyorum. Toplam yol git gel max 4-5 km.
  İlk sorum 3-4 yaş için motorsiklet kaskı var mıdır. Çocuklar için sadece bisiklet kaskı gibi kasklar mevcut. Ama onlarda vizör yok. Bu konuda bilgisi olan ve ya tavsiye edebileceği bir model varsa çok sevinirim.

  İkinci sorum; oğlumu önümde oturmasını istiyorum. Hem güvenlik açısından hem de görüş açısı fazla olduğu için onun da hoşuna gidiyor. Bu şekilde yolculuk yapmanın yasal olarak bir cezası var mıdır? (Motorun önünde oturması için geniş bir alan bulunuyor) yurt dışında çocuklar için seleye bağlanan çocuk koltukları bulunuyor ama motorun selesi çok uzun olduğundan bir sorun olsa onu fark etmem imkansız.
  Bazılarınız için çok tehlikeli gelip uyarı yapmak isteyebilirsiniz ama ben sadece sorularımla ilgili cevap yazmanızı rica ediyorum.
   
  Etiketler:

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...