ÇOK ACİL 1954 MODEL WİLLYS ŞASİ NUMARASI NERDE OLUR??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakburak01012 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,368

burakburak01012

Yeni Üye
merbaha arkadaslar sıtede bu konu hakkında uzman ınsanların oldugunu dusunuyorum lutfen yardımcı olrmusunuz bana.1954 model yuksek kaput jip aldım fakat şasi numarası ruhsatında ve trafıkde bulunmasına ragmen bız bulamıyoruz ve nerde oldugunu d bılmıyoruz bu yuzden muayeneden gecmıyor
lutfen arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum simdiden tum yazacak olanlara tesekkur ederım

Etiketler
Ynt: ÇOK ACİL 1954 MODEL WİLLYS ŞASİ NUMARASI NERDE OLUR??

aracınızın kaputu açtığınızda direksiyon milinin sağında vardır eğer o yoksa benim bildiğim kadarı ile şasede yok zaten o modellerde sadece göğüsde olması lazım ...illada şasede var diyen varsa bulsun cıkarsın bizde öğrenmiş oluruz :smiley:))) en kötü ihtimal itüye yollarlar sizi ön sol yada sağ şaseye kendileri çakar numarayı başka çözümü yok

Arkadaşım bende de var 1954 willys, şasi numarası aracın dışında ön tampona bağlı arkadan gelen iki tane demin var ya onlardan birinin üzerinde.

Okla işaretledim :smiley:

Adsz

muhtemelen cakmadır göğüsteki plakaya bakım ilin baş harfi yazan bir plaka varmı :smiley:

üstde yazdığım yazıda demişim zaten o bölgede olabileçeğini ama cakmadır onlarda sebebide çözüm olarak özellikle aydın muğla yöresindeki araçlar tamir edilirken göğüsdeki plaka genelde puntalarından sökülüp atılıyo nedense gereksiz görüyorlar daha sonrada bölge trafiğe gidip trafikde bahsettiğim bölgelere kendileri cakıyo ve genelde ön göğüsde misal MBTR gibi yazıları yazdıktan sonra şase numarasını yazarlar muğla bölge trafik gibi yazıların kısaltmasıdır il koduna göre değişebilir harfler :smiley:)

Doğrudur, banada aracı satan arkadaş gösternişti şasi numarası burda bunun diye :smiley:

Unal dostum nereden biliyorsun bu bilgileri? M.T.B.M mü yazıyor acaba?

aynısı senin araçda var zaten sinan :smiley:) daha bircok o bölgeden gelen araçtada mevcut :smiley:)

Dostum selam,
Hayirli olsun resimleri bizimle paylasirsan seviniriz.

BU arada sorunun asil cevabı. Willyslerde sase numarasi yok. Seri numarasi ve motor numarasi var. Seri numarasi hava filtresinin solunda duvarda zaten goguste, onu gormus olman lazım. Willys overland vs.vs. yazıyordu ustunde sanirim. Gercekten 54 modelse 454 GB2 10001 ile 41292 arasinda olmasi lazım.

Saseye cakili degil. (Tabi muayenede sorun yasayıp kafadan sagina soluna caktirmis olanlar olabilir veya universite filan. ) Ama orjinali metal levha uzerine cakili.

Bazi araclarda sase uzerinde cakili, ama o da sadece son 6 rakamı. sanirim genelde yolcu tarafı arka makasın ustune gelen kısımda bulunuyor ki onu da kupayı ayırmadan goremezsin sanirsam. Ki zati 6 rakamı da eksik numara diye kabul etmezler.
Motor numarasi ise su pompasinin ustunde, benim arac gibi bazılarında ise sonradan motor yenilenirse veya baska bilemedigim sebeplerden dolayı motor numarasi yoksa, trafik bolge mudurlukleri bir numara veriyor ki bu da aynı zamanda aracın uzerine de cakiliyor MTBM XXX seklinde. Unal abinin dedigi yerde.

Sase icin de belki oyle bir uygulama yapılıyor olabilir.

Benim hala yatıyor en son muayeneye goturcektim, son anda aksilik cikti goturemedim o yuzden muayenede ne diyorlar bilemem.

Sinan

Keyifler nasil abi? Bana sagda solda coplukte kısa bir sase bulamadin ucuz yollu

konu ıle fıkırlerını belırten arkadaslara cok tesekkur ederım tek tek.Soledıgnız yerlerede yarın tek tek bakacagım artık baska carem yok cunku unıversıte ve trafıkle konustugum kadarıyla tekrardan bır sasi numarası almak 500tl cıvarında tutuyor.Ayrıca bugun sofor ayak koyma yerının halısını kaldırıp baktım orda olur da demıslerdı ama ordada bulamadım.
yarın solenen yerlere bakıp sıze sonucu bıldırecegım
tesekkurler..

aracın ruhsat uzerıne yazan numarası 5 hanelı bır numara uzunca yazmıyor trafıkten sordgm kadaryla ordakıyle tutuyor ayrıca muayenesı en son 5 sene once yapıldıgından aldıgım adamda bılmıyor nersınde yazdıgını yarın soledgnız yerlerede bakacagım artık..

5 haneyse buyuk ihtimal sonradan cakmadir. Artik adam nereye vurduysa.

"aracın dışında ön tampona bağlı arkadan gelen iki tane demin var ya " ;D

neydi o demirlerin adı, aklıma gelmedi, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp :smiley: kupa mıydı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.