Çok Acil Yardım Ihtiyacı!!! 1994 5.2 V8 Grand Cheeroke

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umuturen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,064

umuturen

Yeni Üye
Herkese İyi akşamlar aracımı muayneye hazırlamaktayım fakat iki ayrı sorun başıma geldi
1-)Aracımda seyir esnasındayken check engine ışığı yandı ve aracım stop etti birden
yol kenarına çekip park konumuna aldıktan sonra marşa bastım marş çevirdi araç fakat motor çalışmadı yaklaşık 5-6 kez denedim ifla etmedi
çekici arkadaşı aradım olayın ardından 15 dk geçtikten sonra kontağı açtım check engine yazısı sönmüştü ve araç çalıştı
aynı olay 2 gün önce tekrar başıma geldi
2-)Dün ise aracımda yine seyir halindeyken ayağımı yavaşlamak için gazdan çektim ve frene bastım fakat birden fark ettim ki araç 1.500 devirin altına inmiyor sanki ayağım gazdaymış gibi aracımı sağa çektikten sonra cruse controlü kontrol ettim fakat kapalı durumdaydı gaz pedalına sonuna kadar 3-4 defa basıp çektim ve motor içi gaz telini kontrol ettim bir takılma yoktu
aracımı çalıştırdım herşey normale dönmüştü yola koyuldum fakat 30 sn sonra tekrar gazın takıldığını fark ettim

Ne yapacağımı hiç bilmiyorum şuanda aracıma daha önce lpg takılmış fakat lpg de sürekli stop etme sorunu yaşadığım için söktürdüm
istanbulda ikamet etmekteyim bu araçtan anlayan tanıdığınız usta varsa lütfen önerin aracımın muaynesi bitmektedir
Bu konularla alakalı yardımcı olup söyleyecileceğiniz önerileriniz varsa çok teşekkür ederim şimdiden herşey için sağolunn...

Etiketler

Teşekkür ederim cevabınız için sanırım bu ikinci sorun için cevabınız bildiğiniz bir usta varmıdır ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri