Çok Çok Acil Genel Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vegandetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,053
tamam üstadım yukarda yazdım sanıyordum ama yazmamısım Araştırmalarımda bu ürünle kullanılabilecek waporiser barrier - nem barieri diye bir malzeme var (uygulaması basit naylon bir materyal) tek veya çift taraflı elimunyum kaplamadan sonra veya kaplama yapmadan nem bariyeri ile ürünü kaplayıp uygulamak lifli malzemelerde sorun olan SU DEPOLAMA KABİLİYETİNİN önüne geçermi. sağlıklı bir sonuç verirmi ?

Etiketler

Sanırım teoride gecmesi lazım.
Bunlarla hiç uğraşmayacağınız kolay, güvenli ve ucuz ABFBA cözümü hiç yabana atmayın derim.
evet bu üründe çok mantıklı ve uygulamasıda rahat aklımda olan bir ürün ve büyük ihtimalle bunu kullanırım. ürünün çift katlı olanından kullanırsak yalıtım konusunda yeterlilik sağlar değilmi üstadım.

ABFBA zaten çift katlı. Rulodan çok artık kalırsa daha kullanabilirsiniz. Bizofol den kalıyormuş çünkü.
Yatak altı depoyu izole etmek bence abartı. Depo tabanı için fikse edilmiş halı yeterli. Profesyonel yapımcılar satış için bunları yapmak zorunda. Aracını kendi yapanlar tekrar düşünmeli...
Böylelikle daha çok malzeme de artabilir.

Son düzenleme:

teşekkürler. bir kaç gün içinde yalıtım işine başlarım umarım sıkıntısız bir uygulama ile atlatırım. yapım aşamasındada resim paylaşımlarımla yardım ve önerilerinizi bekleyecegim. arabanın tavanına pencere açma konusunda hem proje gerekli hem gerekmez diyen arkadaşlar oldu bu konuda bilginiz varmı ? proje gerektirmeyeceğine emin olabilirsem yalıtımdan önce camları açtırmayı duşunuyorum ama gerekli olacaksa daha zahmetli olsada yolda daha sonra açtırırım diye düşündüm.

Almanya’dan katıldığım için bu konuda bilgim yeterli değil.:confused:

Son düzenleme:

Ust cam actirmadan yola cikmayin derim. Iceride uyku imkansiz olur. Portatif tuvalet edinin. Basit te olsa su deposu, evye, ocak , buzdolabi, aractan yedek aku sarj edinin. Dizel isitici edinin. Portatif marangoza yaptirabilirsiniz kendiniz yapamazsaniz. Izalasyon cam ve isitici olduktan sonra cok yasamsal degil bence. Deponuzdan disarida dus alacak sekilde hortum mekanizmasi ayarlayin. Yataginiz ile taban arasinda hava boslugu olsun. Bunlar olduktan sonra gerisi cok ta onemli degil.
Ama biri bile olmazsa inanin 10 gun sonrasi azap olur. Cadirda kalmaya baslarsiniz.

Ust cam actirmadan yola cikmayin derim. Iceride uyku imkansiz olur. Portatif tuvalet edinin. Basit te olsa su deposu, evye, ocak , buzdolabi, aractan yedek aku sarj edinin. Dizel isitici edinin. Portatif marangoza yaptirabilirsiniz kendiniz yapamazsaniz. Izalasyon cam ve isitici olduktan sonra cok yasamsal degil bence. Deponuzdan disarida dus alacak sekilde hortum mekanizmasi ayarlayin. Yataginiz ile taban arasinda hava boslugu olsun. Bunlar olduktan sonra gerisi cok ta onemli degil.
Ama biri bile olmazsa inanin 10 gun sonrasi azap olur. Cadirda kalmaya baslarsiniz.
evet haklısınız bir yandan dizel ısıtıcı bakıyorum yaşam alanı güvenli ve ideal olduktan sonra gerisi çok önemli değil. teşekkürler.

ruhsatında kamyonet yazan araçla yurt dışına çıkmak için ulaştırma bakanlığından bir belge gerekiyor diye duymuştum isterseniz bu konuyuda bir araştırın.

ruhsatında kamyonet yazan araçla yurt dışına çıkmak için ulaştırma bakanlığından bir belge gerekiyor diye duymuştum isterseniz bu konuyuda bir araştırın.
konuyla ilgili internette bir bilgi bulamadım aracım n1 diye gecıyor hususi kapalı kasa kamyonet aynı ruhsatla çıkan arkadaş böyle birşeyle bugüne kadar karşılaşmadığını sıkıntısız kapılardan geçiş yaptığını söyledi...
Bilgisi olan arkadaşlar yorumda bulunursa seviniriz...

konuyla ilgili internette bir bilgi bulamadım aracım n1 diye gecıyor hususi kapalı kasa kamyonet aynı ruhsatla çıkan arkadaş böyle birşeyle bugüne kadar karşılaşmadığını sıkıntısız kapılardan geçiş yaptığını söyledi...
Bilgisi olan arkadaşlar yorumda bulunursa seviniriz...
Bulgaristan ince999 beyin N1 ini , 3 gün alıkoymuş , taki gidip Türkiyeden belge getirene kadar .

O belgeyi (Dozlova) alamazsınız vermiyorlar.Ben Guyeşova kapısında haksızlığa uğrayıp ta benden istenince hemen Sofya elçiliğini telefonla arayıp durumu anlattım elçilik hemen Ankaradan da ilgili bakanlığı arayıp durum bildirilince bana bir kereye mahsus olmaz üzere istisnai belge verildi onu kapıkuleden alıp Guyeşova da ilgili memura verince Bulgaristandan çıkışıma izin verdiler.
Bakın bu kapıda yapılan haksız işlemi Bulgarın diğer kapılarında yapmıyorlar hatta o kapıda bile her zaman yapmıyorlar ve diger ülkelerin kapılarında böyle bir şeyin adı bile geçmiyor.
Ruhsatımız Hususi araç olunca hiç bir şekilde yurt dışına çıkmak için ilave bir belge istenmiyor.

biraz aksamalı olarak arabanın yalıtım işlemi için kolları sıvadım zemındeki sunta döşemeyi kaldırınca acı gerçekle yüz yüze geldim. yine adam gibi görünen bir şerefsizin sözüne güvenerek iş yapmanın cezası :D tabanta çürümeler paslanmalar var kanserleşmiş zamin. resim yüklemeyi beceremedim. dosya boyutunu cok küçültmeme ragmen yüklenemeyecek kadar büyük uyarısı verdi.

bu forum işini çözemedim hala :D iki usta ile görüştüm biri yama yapmayı biri 1.5 mm düz sac ile komple zemini yenilemeyi önerdi orjinal parcalar işcilikle 5000 tl kadar tuttugundan zor bır durum. hangisi saglıklı olur sizce böyle bir durum yaşayan arkadaş varmı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR