Çok Gezen Kampçılara Sorular Önemli Lütfen Acil Bakarsanız Sevinirim :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OzanEgemenn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,327

OzanEgemenn

Yeni Üye
Merhaba sayın gezenbilir üyeleri öncelikle iyi forumlar

Sizin önerilerinizle tek kişilik kamp ekipmanımı dizdim fakat 380 tl planladığım ekipman 545 tl tuttu ve işler yolunda gitmedi ekipmanımı dizdim ama kamp yapılacak yerleri bilmiyorum açık konuşmak gerekirse bir kaç yere baktım ama çadırla gittiğimiz halde konaklama ücretini 30-40tl civarı istiyorlar ben 8 gün kalmayı planlamıştım lakin böyle bir durum olursa mümkün değil isteğim yerine gelemeyecek ve elimde patlamış olacak kamp eşyaları. Sizden nacizane isteğim konaklama ücreti olmasa da olur en fazla da 10-15 tl olmak üzere doğa kampı yapabileceğim güvenli bir alan. Güvenliden kastım ailem ile gitmeyeceğim anlarsınız işte . Öğrenciyim Ankara'da oturuyorum yardımlarınız bekliyorum

Şimdiden teşekkürler sevgilerle..

kardes merhaba , pazar gununden itibaren marmaris azmakbasi campingdeyim . bende tek gitmek durumunda kaldim. gunluk tek kisi 25 tl aliyorlar;fiyat uygun bence dusunursen. ben tecrubem olmasina ragmen tek oldugum icin kamp alani yeri kiralamayi tercih ettim . aslinda bos arazi kesfedilip kamp kurmak daha cok yaptigim bir is. neyse , dusunursen int. bi arastir.

Merhabalar. Olaya uzaktan baktigim ve kendime gore yorumlayacagim icin muhtemelen negatif tepkiler alma olasiligim var ama yinede icimden geceni yazacagim. Oncelikle "kamp" dedigimiz olay bence ucretli yerlerde yapilan aktiviteye verilecek isim degildir. O tarz yerlerde yapilan olsa olsa konaklama olur. Ozel tesislerin sundugu temiz su, tuvalet vb. komfora yonelik uygulamalar, camping kulturune ve ruhuna terstir. Lafi fazla uzatip konuyu sulandirmadan sadede geleyim bari. Nacizane onerim baden powell in scouting for boys (erkek cocuklar icin izcilik) kitabini edinmeniz ve temel izcilik kurallari bolumunu okuyup direkman kampcilik bolumune gecmeniz ve o bolumu yalayip yutmanizdir. Zira o kitap kampciligin yayginlasmasini saglayan, temel ve ileri derece izcilik konularini ogreten amiyane tabirle olayi asmis en baba kitaptir. Bahsettigim bolumleri iyice sindirdiginiz zaman kamp cantanizi gerekli alet edevat ile zenginlestirip, gerekli malzemeleri tamamladiginiz zaman guvenli bir ormanlik alan bulun ve gercek bir kamp yapin. Eger kampcilik icin acemi oldugunuzu dusunuyorsaniz eviniz musaitse cadirinizi bahcesine kurup alisincaya kadar belli araliklarla cadirda konaklayin, en azindan size karsilasabileceginiz zorluklar ve eksiklerniz hakkinda gozlem yapmanizda yardimci olur. Neyse dedigim gibi daha fazla sulandirmadan ve felsefe yapmaya baslamadan yaziyi sonlandirayim bari :smiley: iyi forumlar.

Merhabalar. Olaya uzaktan baktigim ve kendime gore yorumlayacagim icin muhtemelen negatif tepkiler alma olasiligim var ama yinede icimden geceni yazacagim. Oncelikle "kamp" dedigimiz olay bence ucretli yerlerde yapilan aktiviteye verilecek isim degildir. O tarz yerlerde yapilan olsa olsa konaklama olur. Ozel tesislerin sundugu temiz su, tuvalet vb. komfora yonelik uygulamalar, camping kulturune ve ruhuna terstir. Lafi fazla uzatip konuyu sulandirmadan sadede geleyim bari. Nacizane onerim baden powell in scouting for boys (erkek cocuklar icin izcilik) kitabini edinmeniz ve temel izcilik kurallari bolumunu okuyup direkman kampcilik bolumune gecmeniz ve o bolumu yalayip yutmanizdir. Zira o kitap kampciligin yayginlasmasini saglayan, temel ve ileri derece izcilik konularini ogreten amiyane tabirle olayi asmis en baba kitaptir. Bahsettigim bolumleri iyice sindirdiginiz zaman kamp cantanizi gerekli alet edevat ile zenginlestirip, gerekli malzemeleri tamamladiginiz zaman guvenli bir ormanlik alan bulun ve gercek bir kamp yapin. Eger kampcilik icin acemi oldugunuzu dusunuyorsaniz eviniz musaitse cadirinizi bahcesine kurup alisincaya kadar belli araliklarla cadirda konaklayin, en azindan size karsilasabileceginiz zorluklar ve eksiklerniz hakkinda gozlem yapmanizda yardimci olur. Neyse dedigim gibi daha fazla sulandirmadan ve felsefe yapmaya baslamadan yaziyi sonlandirayim bari :smiley: iyi forumlar.

Şiddetle katılıyorum söylediklerinize :smiley:

katiliyorum ancak ben tecrubeli olmama ragmen tek basima cadir acmam bilmedigim bir yere. arkadas acemiymis zaten . yaninda tecrubeli biri olmadan kalabalik bir ortamda deneyim etmesi bence daha uygun

Tercihler degisir tabiki, ben sadece kendi dusuncemi aktarim. Ve ozellikle 'guvenli' bir alan secmesini de belirttim. Ilk baslarda orman olmaz da belki sakin bir KOY bulup deniz kenarinda olabilir yapacagi kamp. Yeter ki tatil köyü zihniyetli kamping alanlari olmasin.

Tercihler degisir tabiki, ben sadece kendi dusuncemi aktarim. Ve ozellikle 'guvenli' bir alan secmesini de belirttim. Ilk baslarda orman olmaz da belki sakin bir KOY bulup deniz kenarinda olabilir yapacagi kamp. Yeter ki tatil köyü zihniyetli kamping alanlari olmasin.
Aslında ücretsiz bir koy benim için muhteşem olur inanın önerebileceğiniz bir yer varsa akdeniz ege tarafında çok memnun olurum iyi forumlar :smiley:

o tür işletmeleri sevmem zaten ücretsiz güvenli bir koy varsa hairka olur

Biraz geç oldu belki ama akbükte paralı yerlerin yaklaşık 3-4 km koyun arka tarafında yer alan ve kimsenin gitmediği bir koycuk var , çadır kurulabilir , 4X4 araçla gidilebilecek bir yolu var , veya akbüke dolmuşla inip yaklaşık 1 saatlik orman yolu yürüyüşü sonrasında ulaşılabiliyor . Muhteşem bir yer . resimlerini düzenledikten sonra bu siteye kkonu açıp atarım bakarsınız. tek masrafınız eğer araçla gidiyorsanız mecburi istikamet olduğu için akbükün girişinde araç başı alınan ücret var sanırım 30 tl idi. ben yürüyerek gittiğim için bir şey ödemedim tabi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR