Çok Gezen mi Bilir Çok Okuyan mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,989
Ynt: Çok Gezen Mi Bilir Çok Okuyan Mı? :smiley:

Sorunun cevabını bilmiyorum ama gezerek bilmek, okuyarak bilmekten biraz daha keyifli ;)

Etiketler

kesinlikle cok gezen bilir... okuyarak hayal dünyanda ne derece gercekci olabilirsin ki gideceksin göreceksin,dinleceksin ama mutlaka okuyacaksında... ;)

elbette okumak da mutlaka gerekli ama salt okumakla yetinmeye çalışmak dediğin gibi "hayal dünyasında ne kadar gerçekçi olabilirsin ki?" insanı bir faunus içine tıkayıverir...

Seyahatle ilgili yayınları izleyip veya okuyup "ha ben bura hakkında okudum, herşeyi öğrendim, gitmeye gerek yok, Coşkun ARAL nede olsa (tv ile) götürdü" demek yanlış. Gezmek görmek fazla maliyetli de değil aslında. Cebinizde 40 lira yol parası olsa (trenle) günübirliğine İzmit' ten Konya' ya gidip kenti tam gün gezip ertesi sabah İzmit' e ulaşabilirsiniz. Günübirlik geziler gibi kısıtlı vakit olduğu zaman gidilecek yer hakkında önceden bilgi toparlamak çok daha yararlı oluyor.

Ben mesela bir yere gitmeden önce orası hakkında bilgi toplarım. Araziye çıkma ihtimalim varsa jeoloji ve maden durumları hakkında bilgi edinirim, önemli yerleri hakkında, yollar ve tabiki iklim koşulları gibi temel konularda bilgi toparlar, önemli kısımların yazıcı çıktısını alır ve poşet dosya içinde sırt çantama koyarım. Ora hakkında daha ayrıntılı bilgi edilnilmesi isteniyorsa mutlaka uygulama olması lazım.

İnsan gitmediği ama bilgi edindiği yer hakkında bir takım hayaller kurarken uygulama olmadığı zamanlarda orasını yanlış biçimde kafasında canlandırıyor.

Ne olursa olsun, önceden hafifte olsa teorik bilgi ile birlikte mutlaka uygulama olması en uygunu olacaktır.

Çok Gezen Mi Bilir Çok Okuyan Mı?

İlkokuldayken bu konu ile ilgili küme çalışması yapmıştık. Sınıf ikiye bölünmüştü. Kavga çıkacaktıı beea.
Neyse....
Benim şimdiki savım: Okuyanın okuduğunu uygulamasıyla, gezmesiyle çok bildiği anlamında.... :D

e herkes aynı düşüncede ..

bende katılıyorum .. çok okuyan o okuduğu yeri canlandıramaz.. canlandırmaya çalışsa bile 1 detayı kesin atlayacaktır ... hissetmekle okumak farklı şey :smiley: o nedenle çok Gezenin bildiğini düşünüyorum .. ne de olsa sitede gezenbilir :D

görsel olan herşey daha çok kalıcı olduğundan gezerek tabiki...

Ynt: Gezi Edebiyatı

okumanın boşu olmaz muhakkak birşeyler kapar ama boş boş gezincede kalabalık yaratılıyor zaten boş boş gezen insanda çevreyi KESİN kirletiyordur :smiley:) daha tehlikeli

yol' Alıntı:
okumanın boşu olur. üstelik çok da tehlikelidir...

ÖRNEK?
BENCE BOŞ OKUYORSA KENDİNE ZARAR VERİR AMA BOŞ GEZEN ÇEVRESİNE ...LÜTFEN TARTIŞMAYALIM BENİM DEDİĞİM DOĞRUDUR :smiley: KONU KAPANMIŞTIR

Arkadaşlar, bu ikisinden de tehlikeli olan birşey boş konuşmaktır, değil mi? :smiley:

evet haklısın Muratçım bunuda BOŞ GEZENLER yapıyor :smiley: hehehehehehe
Adam hem konuşup hem okuyamaz dimi :smiley:)))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR