Çok Gezen mi Bilir Çok Okuyan mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,073
Ynt: Çok Gezen mi Bilir Çok Okuyan mı?

ya arkadaşlar çok geyik olcak ama kendimi sormaktan alamıyorum:
çok yiyen mi gezer, gezen çok mu yer ??? ;D

Etiketler

ben belgelerle konuşurum :D murat, sedat ve rehberimiz kadir tokat kebabına karşı ;D

DSCF3501

ballıca mağarası 2006 mayıs

Beni profilden şişman almışsın Sedat, ben o kadar şişman değilim. ::smiley: ::smiley: ::smiley:

Bakın ikiside bir işe yaramazmış :D

576441 397 07

(Resmi Karikatür Dünyası Konusundaki unimog-cu in mystery hocamdan çaldım :D )

Aslında bununla alakalı önceleri gayet net bir cevabım olsada şimdilerde karar veremiyorum.. Gezmeyi ve okumayı inanılmaz seven biri olarak her ikiside diyecem.. Neden derseniz şöyle ki; tamam aradığınız herhangi bir konu hakkında bilgi edinebilmek adına kitaplar bulunmaz bir nimet ama sizde takdir edersiniz ki görsellik yok..(fotoğraf görselliğinden bahsetmiyorum yalnız...)Gezme ise bambaşka bir olay ama buradada aylak aylak ciks (ciks böyle mi yazılıyor bilemiyorum ) mekanları gezmekten bahsetmiyorum..Bana birşeyler katacak olan gezmeleri kastediyorum ben.. Daha somut konuşmak gerekirse ben Nemrut'u okumak yerine yerinde gidip görmeyi yeğlerim..Tabi buradada kitap desteği şart ama birşeyleri somut hale getirmek çok daha faydalı olacaktır kanısındayım..Bunca bıdı bıdıdan sonra diyebilirim ki; böyle bir ayrım bence yoktur..Kişisine göre değişir ve her ikiside anlayabilene son derece artılar katabilir...

benceeee çok gezen bilir her bahse varım..... okuyan okudugunu zamanla unutuyor..gezginciler ölemi hafızada saati dakkasına hatta nasıl gitmiş kimle gitmiş kaç para vermiş detayına kadar hatırlıyor...laf aramızda bende böleyim..asla gezdiğim gittiğim yerleri unutmam...yıllar geçsede...ama okudugum şeyi göz görmeyince en fazla 5 yıl diycemm ömrünü :smiley: dedim yaaa başta benceee diye ;)

okumuş kaptandan daha iyidir tecrübeli kaptan. okumakla görmek farklıdır. bende gezenbilir diyenlerdenim.

Bende cok gezdim ama yinede cok bilmiyorum dahada gezmem lazım .
Gezdiginiz yerlerde cok önemli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR