Çok Uzun Mesafeli Fener Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dr.hunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,602

Etiketler

Ynt: Çok Uzun Mesafeli Fener Arıyorum

Üstteki Arkadaşın önerdiği 1000 TLnin üzerindeki bu ürün yerine 44 $ lık üründe çok rahat işinizi görür.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230758432586

Aynı siteden
Ben 22$a 1300lumen gucunde bir kafa feneri almıştım. Gece bütün evi komple aydınlatıyor. İnanılmaz ışık gücüne sahip.. Kamp için de mükemmel..
Kesinlikle uçuk rakamlar vermeyin derim. Ebayda tonlarcası var..

FatihAtagun' Alıntı:
Üstteki Arkadaşın önerdiği 1000 TLnin üzerindeki bu ürün yerine 44 $ lık üründe çok rahat işinizi görür.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230758432586

Aynı siteden
Ben 22$a 1300lumen gucunde bir kafa feneri almıştım. Gece bütün evi komple aydınlatıyor. İnanılmaz ışık gücüne sahip.. Kamp için de mükemmel..
Kesinlikle uçuk rakamlar vermeyin derim. Ebayda tonlarcası var..
Kredi kartıyla mı aldınız,nasıl bir yol izlemek gerekiyor alışveriş için?Birde gerçek lümen değerlerimi acaba...Selamlar...

Evet Kredikartıyla alıyorsunuz.
Bir PAypal hesabınızın ve bu hesaba bağlı bir sanal yada normal kartın tanımlı olması gerekiyor. Adımlar son derece basit. Üye olurken site zaten yönlendiriyor..

Gerçek lümen değeri olup olmadığını test etme şansım olmadı. Çünkü bunun için teknik araçlara sahip değilim.

Ancak 22 dolarlık bir ürün için inanılmaz bir güce sahip. Mesafeyi tahmin etmek gerekirse 100-150 mt arası filandır.
Kesinlikle çok doyurucu geldi bana. Ama tercihlerinizi bilemeyeceğimden ötürü sizi ne derece tatmin eder bilemem.

Unutmadan hatırlatayım. Bu bir kafa feneri.. Daha gelişmişleride var.. Ben sadece CREE ledli fenerleri önermek için belirtiyorum bunları..

Dilerseniz size bunun videosunu çekip youtube'a koyabilirim

Selamlar

FatihAtagun' Alıntı:
Evet Kredikartıyla alıyorsunuz.
Bir PAypal hesabınızın ve bu hesaba bağlı bir sanal yada normal kartın tanımlı olması gerekiyor. Adımlar son derece basit. Üye olurken site zaten yönlendiriyor..

Gerçek lümen değeri olup olmadığını test etme şansım olmadı. Çünkü bunun için teknik araçlara sahip değilim.

Ancak 22 dolarlık bir ürün için inanılmaz bir güce sahip. Mesafeyi tahmin etmek gerekirse 100-150 mt arası filandır.
Kesinlikle çok doyurucu geldi bana. Ama tercihlerinizi bilemeyeceğimden ötürü sizi ne derece tatmin eder bilemem.

Unutmadan hatırlatayım. Bu bir kafa feneri.. Daha gelişmişleride var.. Ben sadece CREE ledli fenerleri önermek için belirtiyorum bunları..

Dilerseniz size bunun videosunu çekip youtube'a koyabilirim

Selamlar
İlginize teşekkürler...Bir kafa feneri için yeterli mesafe...Ayrıca cree ledlerin marifetini duymuştum..Selamlar....

www.dealextreme.com sitesinden bak derim .. orada videolu ve resimli yorumlar oluyor ona ore alirsan basin agrimaz ..
1200 lumen ve üstü secenekler var ve fiyatlar cok uygun kargo da bedava ...

Unutmadan tekrar hatırlatayım.
Gümrüğe takılmamak için 98 $dan yüksek sipraiş vermeyin ( 75 euro karşılığı )

selamlar

Fenerler hepsi led ve aydınlatması aynı tip ledlerde (markaları ayrıda olsa) aynı olur.
Verdiginiz cok yuksek fiat kazıgıdır.
Yani ucuzu ve dayanıklısını almak en iyisidir.

Hightech' Alıntı:
Fenerler hepsi led ve aydınlatması aynı tip ledlerde (markaları ayrıda olsa) aynı olur.
Verdiginiz cok yuksek fiat kazıgıdır.
Yani ucuzu ve dayanıklısını almak en iyisidir.
Bu nasil bir yorumdur ya :smiley:
Olur mu oyle şey lumen diye bir şey var en başında :smiley:)) hic gulecegim yoktu 300 lumenlik led var 1200 lumenlik led var ikisini yanyana koysan ayirt edemezsin tek fark 1200 lumen led in ışık gucunu 4 e katlamasi .. Zaten aralarinda bariz fiyat farki var .. yanlis yonlendirmeyelim lutfen

fidodido' Alıntı:
Olur mu oyle şey lumen diye bir şey var en başında) hic gulecegim yoktu 300 lumenlik led var 1200 lumenlik led var ikisini yanyana koysan ayirt edemezsin tek fark 1200 lumen led in ışık gucunu 4 e katlamasi .. Zaten aralarinda bariz fiyat farki var .. yanlis yonlendirmeyelim lutfen
Vallahi kafam karıştı; bir bakıyosun 600 lümen 250 tl. diyor bir bakıyorsun 1600 lümen 170 tl diyor...Ya lümenler sahte yada cihazlar uyduruk?Anlayamadım gitti.Keşke imkan olsa fenerleri arazide karanlıkta aynı anda deneme şansımız olsa(aynı pil ile vs.)Cevap yazan herkese teşekkürler.Selamlar..

dr.hunter' Alıntı:
Vallahi kafam karıştı; bir bakıyosun 600 lümen 250 tl. diyor bir bakıyorsun 1600 lümen 170 tl diyor...Ya lümenler sahte yada cihazlar uyduruk?Anlayamadım gitti.Keşke imkan olsa fenerleri arazide karanlıkta aynı anda deneme şansımız olsa(aynı pil ile vs.)Cevap yazan herkese teşekkürler.Selamlar..
bununla ilgili yazmiştim. dealextreme e gir orada cihazlarin gercek olcumleri ile ilgili kullanici yorumlari da var .. elektronik cihazla olcum yapiyorlar .. sahteleri bu yolla ayirt edebilirsin baska yol yok .. tipki 12 megapixel yazan ,gercek degeri 2 megapisxel olan fotograf makinalari gibi bazi dandik ureticiler bunlarda da sahte degerler girerek haksiz kazanc elde etmeye calisiyorlar
bir diger tavsiye eger cidden iyi bir sey istiyorsan
şarj aleti ( doluluk oranini gosterebilen lcd ekrani olanlardan) + şarjlı pil ( gerçek mAh degerini gosteren yüksek mAh lı) kombinasyonu ile iyi bir fener alırsan .. olay bitmiştir .. bunlarin kombinasyonunu ve dogruluk oranini en iyi yapabilecegin sitelerden biri zaten dealextreme ..
mesela soshine marka pil ve şarj cihazlarina bak ( fener seçiminden sonra) guzel yorumlar ve resimli , videolu review lar var

fidodido' Alıntı:
Olur mu oyle şey lumen diye bir şey var en başında) hic gulecegim yoktu 300 lumenlik led var 1200 lumenlik led var ikisini yanyana koysan ayirt edemezsin tek fark 1200 lumen led in ışık gucunu 4 e katlamasi .. Zaten aralarinda bariz fiyat farki var .. yanlis yonlendirmeyelim lutfen
Kardeşim baksana ne yazmışım aynı cins diyorum 200 lumenlikleri mukayese edeceksin çok pahalı ve ucuzu aynı diyorum 300 lüklerde aynı sekilde pahalı ve ucuzu var önce ne yazılmış iyi okumak lazım.
Marka faktorü kazığın temel nedeni.
İçerdeki ledleri imal eden firma aynı firma dıştaki kutu ayrı firmalar tarafından yapılıyor.
Esas çalışan parça olan ledlerin maliyeti çok ucuz aslında.

İllahi herkese pahalı fiattan aldırmamak lazım.
Ledin nasıl çalıştığını bilmeden yorum yapmak doğru değil.
Verilen aşırı paralar lambanın parçası için veriliyor
Yani esas parça olan ledlerin maliyeti aynı.
Fazla para vermek isteyen gider tanınmış bir marka alır.
Lambada esas parça led ve pil buda bütün markalarda aynı maliyette.

LEDLENSER P7 kullanıyorum ve çok memnunum. 200 metreyi rahatlıkla aydınlatıyor ama siz o mesafede dürbüne ihtiyaç duyuyorsunuz :smiley: Gerçek 175 lümen ve çok sağlam bir alet, Alman malı. En büyük özelliği mercekli pratik bir odaklama sistemine sahip olması, bu yapı firma adına patentli. Bence bir kez para verin iyi bir ürün alın, Fenix te iyi bir ürün ama LED ömrü daha kısa ve mekanik anlamda daha zayıf.

http://www.ledlenser.com/product/P7

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.