Cubic Caravan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cubiccaravan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,643

Etiketler

Abi işte tam olarak bu. Rahatına düşkün adamım , bu iş zahmetli bana göre mi diye sorguluyorum bu aralar. Galiba karavanda yiyelim içelim diye fazla yormamak lazım bünyeyi.

Peki bu durumda herhangi bir butik otel yerine karavan tatilini tercih etmenize sebep ne?
Sorgulama başladıysanız muhtemelen size göre değildir Ben motor kökenliyim. Bizim düsturumuz yolda olmak önemlidir, varmak değil. Karavan da aileye çocuk katıldı mı birlikte yolları arşınlayacağımız en güzel araç bence. Karavan tatili otel, motel, pansiyon ya da yazlık tatilleri ile kıyaslanmaması gereken bir kültür, o başka bir şey diğerleri başka, daha iyi ya da kötü demiyorum, farklı.. Gittiğim yerde yerleşmeyi seviyorum ben yorulsam da seviyorum. Yeni bir yerler görmek, yeni insanlar tanıyıp, yeni anılar biriktirmek için toparlanıp yola çıkmayı seviyorum. İçine girdiğimde kendi kokumu bulduğum, kendi eşyalarımı kullandığım, evimin özgür hali karavan benim için. Ha laf aramızda motosiklet halen birinci önceliğim, o ayrı tabi.

Son düzenleme:

Karavanda yemek yapmayanlara bir sorum olacak. Avrupa, özellikle Iskandinavya gezilerinde ne yapıyorsunuz/yapacaksınız? Norveç gezimizde iki kase çorbaya 25 € ödediğimzi hatırlıyorum.

Bizim karavanda mutfağın üzerinde fanıda olan büyük bir heki var ve mutfakta yapılan güzel yemekler gezimizin bir parçasıdır.

Ben içerde yemek pişiriyorum. Çok da memnunum karavanımın küçücük mutfağından.
Ben dışarda mutfağa olumlu bakamıyorum. Çünkü karavanımı her mevsim kullanıyorum.
Çok gerekli hallerde Güçlü'de bir kamp tüpüm var.
Dışarda balık vs pişirmek için işe yarayabilir.
İçerde pişirilen şeylerin içeriyi kokututuğunu düşünmüyorum.
Azcık camı açtınız mı hepsi de havalanır gider zaten.
Selamlar...

Peki bu durumda herhangi bir butik otel yerine karavan tatilini tercih etmenize sebep ne?

Karavan özgürlüktür..
Dağda, bayırda, çayırda . çimende, ağaç altında, dere kenarında, köyde kasabada..
Nerede istersen orada kal...

Daha önce de yazmıştım, misalen..
Görmedik ama, dünyanın en lüks oteli Burj El Arap imiş..
Deki, deniz manzaralı daireler günlüğü 10.000 $, çöl tarafı 5.000 $.. (Atarak söylüyoruz..)

Paray kıydın deniz gören daire kiraladın..
1. Gün harika deniz manzarası..
2. " " " "
3. " " " "
.......

7. Gün deniz fena değil yaww..

10.Gün " ÖFFF SIKILIDIM... )

Karavan da hergün farklı yer, farklı manzara.
Etrafında önceden zengin veya sonradan zengin kimse yok.
Yani etrafında can sıkıcı insan tipi yok..

Mokampı da onun için sevmiyorum.
Yanındakini seçemiyorsun..
Nefret ettiğim şey, yüksek sesle konuşulmasıdır.

" Kulakları uzunlar, daha az duyuyor galiba, onlardan çok şamata geliyor.."

Ne otel, ne motel, ne mokamp..
Sebest gezmenin zevki hiç bir şeyde yok..
Benim için böyle..

Senin için nasıl, bilemem..

. Bizim düsturumuz yolda olmak önemlidir, varmak değil. Karavan da aileye çocuk katıldı mı birlikte yolları arşınlayacağımız en güzel araç bence. Karavan tatili otel, motel, pansiyon ya da yazlık tatilleri ile kıyaslanmaması gereken bir kültür, o başka bir şey diğerleri başka, daha iyi ya da kötü demiyorum, farklı.
-----------------------------------------------------------------------

👍👍👍

Benim için de budur..
Başkası için bu olmayabilir..

Nazım hocam öyle deme ya , bakınıyoruz henüz ;)
Sevdim , sevemedim diyebilecek aşamada değilim, sevebilirim
Eleştirel bir şey söylemedim sakın öyle düşünmeyin. Bizim ailecek yemek gibi bir konumuz yok. Mutfak hiç olmasa da olur. Ama ben karavan aldım diye otel tatilini de bırakmadım, bu yıl salgından dolayı gitmedim ama, bir kaç gün otel tatiline de hayır demiyoruz, aynı bölgedeyiz siz de biliyorsunuz elimizi saklasak otele, pansiyona değecek yol seviyorsanız, kendinizle ve ailenizle olmayı yeni insanlar yeni yerler tanımayı seviyorsanız seversiniz karavanı mutlaka. Karavan evrilip biçimlenen bir şey, tamamen kendinize göre. Zaman içinde tamamen size göre biçimlenecektir, içi, dışı, şekli şemali, devam ederseniz. Bir karavan kampa gidin ve tüm karavanların içine girin biri diğerine benzemez, minicik dokunuşlarla sahibinin ruhuna bezenmiştir. Otelden motelden farkını sormuştunuz, Karavan'ın ruhu var

Bazı tercihleri genellemek, herkesin kendisi gibi olmasını istemek,kendi doğrularını en yukarıda görmek gibi bir durum olmamalı
Hepimizin farklı zevkleri, istekleri, alışkanlıkları ve doğruları var
Bu tercihler yer,zaman,süre parasal faktörler gibi nedenlerle aynı kişi için bile zaman zaman fark gösterebilir
Farklılıklar güzeldir ve en büyük zenginliktir
Kimimiz çoğunlukla karavanın içinde oturup kitap okumak, değişik yemekler yapmaktan zevk alırız
Kimimiz dışarda hamakta yatıp sandviç yemekten.
Yılda bir defa ege tarafına karavan kampına gidersem
Genelde dışarda yemeyi tercih ederim
Hafta sonu kampına gidersem
mangal tercih ederim
Yağmurlu,serin bir bahar akşamında karavanın içinde sıcak bir çorba yaparım
Norveçe gidersem kuru-pilav yaparım sanırım :smiley:
Bu nedenle hem içeride hem dışarıda mutfak olması bu karavan için güzel bir artı

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eleştirel bir şey söylemedim sakın öyle düşünmeyin. Bizim ailecek yemek gibi bir konumuz yok. Mutfak hiç olmasa da olur. Ama ben karavan aldım diye otel tatilini de bırakmadım, bu yıl salgından dolayı gitmedim ama, bir kaç gün otel tatiline de hayır demiyoruz, aynı bölgedeyiz siz de biliyorsunuz elimizi saklasak otele, pansiyona değecek yol seviyorsanız, kendinizle ve ailenizle olmayı yeni insanlar yeni yerler tanımayı seviyorsanız seversiniz karavanı mutlaka. Karavan evrilip biçimlenen bir şey, tamamen kendinize göre. Zaman içinde tamamen size göre biçimlenecektir, içi, dışı, şekli şemali, devam ederseniz. Bir karavan kampa gidin ve tüm karavanların içine girin biri diğerine benzemez, minicik dokunuşlarla sahibinin ruhuna bezenmiştir. Otelden motelden farkını sormuştunuz, Karavan'ın ruhu var

Karavanda yiyip içmeliyim düşüncesinden sıyrılıp , vaktim varsa keyfim yeterse karavanda yiyelim içelim, yoksa canımız nereyi isterse oraya diye düşünmeye başlayınca 6 günlük Ege tatilinin 3 günü daha güzel geçmişti. Yeni insanlar tanımak, onlarla sohbet etmek benim için büyük keyif. Yeni yerler görmekte öyle. Karavanda herşeyin elimize bakıyor olması yorucu geldi galiba. Ufak tefek atıştırmalıklar ile veya dışarıda yemek yeme ile daha keyifli hale geliyor bunu gördüm.

Bir ormanda kamptaysam karavanda yiyip içmek keyif verebilir ama Ege gibi Akdeniz gibi yada Karadeniz gibi oturup doğayı izlemekten farklı yapılabilecek şeylerin olduğu bölgede yeme içme en kestirme yoldan halledilmeli galiba.

Zamanla öğreneceğim 😀

Pandeminin en yoğun olduğu şu günlerde karavanda tatil yapıp dışarda, kalabalıklara karışıp yemek sizce de garip değil mi? Hadi normal zamanda herkesin kendi tercihi anlarım ama şu dönemde tam tersi dışarda değil de karavanda yemek gerekmiyor mu?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhabalar ben pek sizler gibi profesyonel değilim karavancılıkta ama dışarda mutfak evet yazın olumlu peki kışın nasıl olur üstte tentesi standart anladığım kadarıyla kışın da yandan ek tente çekilicek o zaman doğrumu?ilave yan tente şart yani?

Daha evvel yaptığınız bir yorum çok mantıklıydı. Piknik sepeti gibi çek götür.

Gayet güzel bir tasarım yapmışsınız, ben çok beğendim.

Mutfak ve banyo içerde olsun yada dışarda olsun gibi yorumlar geliyor doğal olarak ama herkesin tercihi kullanımı farklı olabilir.

Karavanla tatile gidip, 3 öğün karavanda yemek yiyenler
Yemek yap, bulaşık yıka
Yemek yap, bulaşık yıka
Yemek yap bulaşık yıka
Mutfağı temizle
Karavan kirlendi,sil,süpür,temizle
Kirlenen çamaşırları yıka,ütüle
Duş al,banyoyu temizle
Yorgun argın tatilden dön
Özellikle bayanlar yoruluyor
Hele ki çalışan bayanlar böyle bir tatili istemez
Sonra eşlerine ben artık karavanla tatile gitmek istemiyorum diyorlar

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ne kadar doğru bir bakış açısı. sonra bayanlar sevmez tabiki karavan tatillerini :smiley:
cubic caravanı yakınen biliyorum. bir bayan olarak dışarıdaki mutfak 100 puanlık bir tasarım bence. sıcak havalara heleki birde buhar ve ocagın sıcaklıgı eklenince felaket oluyor. 1 ay sonra bizde Cubicci olacagız inşallah :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR