D-915 Bayburt Of Yolu Dünyanın En Tehlikeli Yolunda Biri Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yoldabirivar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,872

yoldabirivar

Kamp I
Yer
yolda biri var
Web
yoldabirivar.wordpress.com
Yerli yabancı bir çok sitede gezi ve kamp paylaşımı yapan biriyim ”Bilgi paylaştıkça çoğalır”Gezilerimi paylaştığım yabancı bir siteden Rus bir arkadaşın yıllar önceki tavsiyesi planlarım arasındaydı Ve Yolda Biri Var dı Bayramın ilk sabahı namazdan sonra sabah saat 5-6 gibi yola çıkmıştım Yaklaşık iki hafta öncesinde tekrar bir Transalp xl650 almama rağmen cbf 150 ile yola çıkmıştım

Rota ile ilgili bazı önemli noktaları bu yazımda sizlere belirtmek isterim (*)nokta işaretli yazıları okursanız şayet yeterli olacağını düşünüyorum faydalı olabilirsek ne mutlu Gezinin tamamı için ise Yolda biri var...
Sayfam göz atabilirsiniz
*Bu yol bazı anketlerde dünyanın en tehlikeli yolu seçilmiştir Ben TransAlp xl650 ile daha derin virajlara girsemde bu yolu tehlikeli kılan ATMOSFERDİR Bazı kimseler günlük gülüstanlık bir havada bitirmişler 11:00-15:00 arası sisin az olduğu saatler
*Virajların uçurumdan uzak kısmından alınması önemlidir özellikle iki teker kullanıcıları için
* Ben çok yoğun bir sis ve deyim yerindeyse yukarılarda fırtınaya uğradım Bazı geziciler Çoban köpeklerinin olduğunu söylemekte hatırınızda kalsın
NOT:DAĞCILAR bilir ki bazı rotalarda tırmanış için en büyük engel atmosferdir Burada yoldan çok atmosferin önemli olduğunu sanıyorum

Şimdi sizleri öncelikle Trabzon Sis Dağı akabinde D-915-Derebaşı Virajları fotoğrafları ile başbaşa bırakıyorum

G6DEg0
NlaZ6N
MDbmQM
QvaV0Z
9N30zZ
LZ8mGQ '] LZ8mGQ [/URL]

Son düzenleme:

Etiketler

Bayburt Of yolundan sonra tekrar Trabzona doğru hareket ettim gece 12 ye yakın güzel bir sahilde kamp attım ve rotamı tamamladım
4z3X3A '] 4z3X3A [/URL]
JDMmMJ '] JDMmMJ [/URL]
2.5 Günde 3000 km ortalama cbf 150 sürdüm günde 1070 km ye yakın 19 saat motor sürdüm
Ben bir doğa sever olarak sağlığıma çok dikkat eden biriyim Disiplinli bir şekilde koşular ve ağırlık çalışmaktayım Sağlığınıza dikkat edin herkese bol maceralı gezi ve kamplar Daha fazla detay için Yolda biri var...
Sayfama bakabilirsiniz

atmosfer şartlarını saymazsak yolun zemini gayet temiz duruyor. yani kaya, taş, çukur gibi arabayı zorlayacak çok etmen yok..

Birkaç yerde durup yol sathı üstündeki döküntüleri elle toplayıp yolu açtım.En yukarıdan en aşagıya kadar tehlikenin ve manzaranın tadını çıkara çıkara tahmini 3-4 saatte indim.(ne acelem vardı nede varılması gereken mecburi bir nokta) amaç böyle tehlikeli addedilen bir yoldan bende geçtim arkadaş demekti.(bir çeşit NORVEÇ gezisi yaptım derken duyulan hislerin benzerini duymak için) ben aşağıya inerken hanım bütün kuranı ezberden okudu bitirdi.
Uygun yerlerde durup dimdik yamacın yol kenarında otların üstüne oturup kendi demlediğimiz çayı içmesi zevkli oluyor insan kendini Everest te zannediyor.(Biraz aşırılı benzetme oldu ama valla öyle zannediyorsunuz)
Rastladığınız yörenin insanları size ya uzaylımı bu yahu diye garip garip bakıyorlar yada zavallı aklını oynatmış delirmiş ama haberi yok misali hafiften sırıtır sırıtır kafa sallıyorlar.
Peki buraya gitmeyi buradan geçmeyi tavsiye edermiyim?YOK YOK etmem durup dururken kalaylanmaya niyetim yok ama benim gibi kafası bazen giden birisi varsa eh UZUNGÖL e gelmişse yola devam edip yukarı çıksın AYGIR GÖL üne tepeye varsın.Orada biraz kamp yaptıktan sonra ulan manzara çok güzel tabiat harika gölde müthiş ama ne işim var benim dağların zirvesinde kuruntusuna kapılmazsa işte o zaman inişi bu yoldan yapsın.(Bana uyup buradan aşağıya inerken bana az porsiyon küfretmek serbesttir zaten öyle virajlı yerler var ki kuru söförlük tecrübesi yetmiyor illaki küfretmek gerekiyor,ben kendime epey küfretmiştim)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR