Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 406,349
Sevğili arkadaşlar lütfen yorumlarınızı konu başlığı üzerinde yaparsanız insanlar daha çok faydalanırlar diye düşünüyorum. 4x4 mü 4x2 mi daha iyi bu konuyu burda tartışmayalım bence yeni bir konu açabilirsiniz. Tüm yorumları okudum. Yorumların hepsi çok güzel. Espiride güzel, nevar bunda, Hassey beyin sürüş tekniğinede saygı duyuyorum.

Hassey beyden 4x2 nin sürüş tekniği hakkında bir konu başlığı açarak insanları bilgilendirmesi çok iyi olur bence bizde bişeyler öğreniriz belki!!

Etiketler
Ya Olgun hocam allaşkına sen de buna katılıyosun ama anti-dustercıların ellerine bi koz daha verecez şimdi :-[ :-[ . 4x2 Dusterlar, 4x4 lerden daha iyimiş demeye başlıycaklar şimdi ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Yani hiç olmadık şeylerin tartışıldığını görmüştümde bu kadar olmicak bişeyin tartışılması yani hayret valla... :eek: :eek: :eek:

Arkadaşlar,4x4 ve 4x2 tartışması gereksizdir.Madem 4x2 de gidiyor her yere firmalar niye uğraşsın ki 4x4 ile? Üretmeye,kaynak ayırmaya,ar-geye bile gerek yoktu o zaman. 4X4 her yerde ve her koşulda 4x2 araçtan daha iyidir,daha avantajldır.Birisi de 4x4 ile 4x2 aracın gittiği yerden gidemiyorsa da araba sürmeyi bilmiyordur.Sevgiler...

Bende de 4x2 Duster var. Köyde vs. her yere gittik şimdilik. Ama neden? Altı yüksek biyere vurmadık vs.
Ama 4 çeker olsaydı daha iyi olurdu mutlaka. Bunu düşünmek bile gereksiz.
Bu arada 2wd, 4 wd avatar isteyenler kullanabilir.

i5524376_2wd-jpg

i5524377_4wd-jpg

kuyuya 1 taş atiler, 40 kişi çıkarami... ;D

yonsun, daci logolar güzel de 4x4-4wd farkı daha bariz bir şekil yokmukine... ;) kullansak logo karışır 2wd ile yani... :p mesela 4 rakamı siyah ton olsa gibi... 8) biliyon farımızda siyah zemin ya... ;D (milletçe genelde şekil-imaj-fark saplantımız varda...normal yani...) ;)

Monti' Alıntı:
Ya Olgun hocam allaşkına sen de buna katılıyosun ama anti-dustercıların ellerine bi koz daha verecez şimdi :-[ :-[ . 4x2 Dusterlar, 4x4 lerden daha iyimiş demeye başlıycaklar şimdi ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Yani hiç olmadık şeylerin tartışıldığını görmüştümde bu kadar olmicak bişeyin tartışılması yani hayret valla... :eek: :eek: :eek:

+1

madem öyle satalım 4WD leri. ;)

Monti' Alıntı:

;D ;D ;D

Dostlar, mesajımı bir kez daha okumanızı öneriyorum. :D

Bugün yada dün vurulan emekli emniyet müdürünün de siyah dacia duster 4x2 si vardı dikkatimi çekti de yazım dedim.. Dacia sahipleri olarak kendisini yakın hissettiğim için kendisine rahmet ailesine de sabir diliyorum...

dustersivas' Alıntı:
Bugün yada dün vurulan emekli emniyet müdürünün de siyah dacia duster 4x2 si vardı dikkatimi çekti de yazım dedim.. Dacia sahipleri olarak kendisini yakın hissettiğim için kendisine rahmet ailesine de sabir diliyorum...

aynen, dacia grubu olarak, mesajına katılıyoruz... ortadirek aracı, bir kullanıcısını kaybetti... rahmet ve sabır dileklerimizle....

dustersivas' Alıntı:

olay yerine gelen polis araçlarından duster olanı da vardı haberlerde gördüm.. ;) Allah rahmet eylesin.. :'(

4x2 araçla 4x4 araç arasında teknık-fonksıyon-özellik farkları malum ve ınkar edılemez... sürücü kapasitesi her ıkısınde de etkili tabiki... yani sürücü işi bilmiyorsa, araç ne olursa olsun, aracı rezil de vezir de eder... bu surucu ıstısnası, temel farkları kaldırmaz ve genel üstünlük sağlamaz sonuçta... araç sürücü ve yol özellikleri kıyasen etkileşir... genel kabul ve standartlara bağlı teknik durum-sonuç önemlidir... ;) ayrıcaaa... her marka kendi arasında kardeş özellikler taşır... dolayısıyla sürücüleri de kardeştir ve dayanışma gösterir önermesi gelişir... ;D pozitif ve barışçıl kalalım... :smiley:

Monti' Alıntı:
Demek ki 4*4 olanlarla 4*2 arasında çok bariz fark yokmuş arazide. Ya 4*4 olanların arazi performansı çok düşük, ya 4*2 lerin arazi performansı çok yüksek. Yani arazideki motor performansı.

veteriner' Alıntı:
Demek ki 4*4 olanlarla 4*2 arasında çok bariz fark yokmuş arazide. Ya 4*4 olanların arazi performansı çok düşük, ya 4*2 lerin arazi performansı çok yüksek. Yani arazideki motor performansı.
Abdullah bey oltayı çek topla bagaja koy lütfen... ;)

dustersivas' Alıntı:
Merhum emniyet müdürümüze sadece Dacia sahibi olduğu için değil, bizler evlerimizde huzur ve güvende oturabilmemiz için hayatlarını ortaya koyduğu için, Allahtan rahmet ve ailesinede sabır dilerim...

olguncandan' Alıntı:
Önerim şudur: Bir de depoyu doldurarak, km.yi sıfırlayarak ölç.
Olgun hocam depoyu taşana kadar doldurdum, bilgisayarı -0- ladık. ölçeceğiz 8) . Bakalım ne çıkaracağız ??? . 5-6 güne öğreniriz ;) .
Bu arada dün depoyu doldururken 182 tl de pompa attı ancak gördünüz gibi 211 tl ye kadar aldı. Arada 7-8 lt mazot varki en az aracın menzilini en az 100 km oynatır.

05032012447

05032012448

05032012449

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.