Dacia Duster Aracima Arac Ustu Cadir Ve Dus Sistemi Yapmayi Planliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bulsan6333 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,603

Bulsan6333

Yeni Üye
Arkadaşlar Duster aracıma araç üstü çadır almayı planlıyorum. Gipsy family marka olanından. Çadırın üst kısmı dışında bir de 220*160 ebatlarinda bir de giyinme odası var. Mobil bir wc buldum bugün (aliexpressten) bunun yanında aracın alt kısmına temiz su deposu yapıp portatif duş da yapabilir miyim diye düşünüyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var. Böyle birşey mümkün mu? Aynı zamanda Bagaja Ocak 12v. araç tipi buzdolabı ve portatif tezgah hayal ediorum. Yardım lütfen

Etiketler

Evet aracı yeni aldım alt kısmına ayrıntılı bakıp 150 lt temiz su deposu yaptırmayı düşünüyorum. Bilmiyorum benzer birşey görmedim belki becerebilirim. Araç muayene meselesi var belki ama gerekirse yazın takar kışın sökerim. Muayenesi de ona göre ayarlarım artık. Mutfak meselesi basit gibi tasarımı zor olmadı. Ama dediğiniz gibi duşu da halledersem sanırım karavanci olandan bir kaç sene en azından yazları güzel anılar biriktirebilirim ailemle

Evet aracı yeni aldım alt kısmına ayrıntılı bakıp 150 lt temiz su deposu yaptırmayı düşünüyorum. Bilmiyorum benzer birşey görmedim belki becerebilirim. Araç muayene meselesi var belki ama gerekirse yazın takar kışın sökerim. Muayenesi de ona göre ayarlarım artık. Mutfak meselesi basit gibi tasarımı zor olmadı. Ama dediğiniz gibi duşu da halledersem sanırım karavanci olandan bir kaç sene en azından yazları güzel anılar biriktirebilirim ailemle

Aracınıza alttan işlem yaptırarak 150 lt su deposu monte ettirmek yerine 2 adet 25 lt su bidonu taşırsanız daha pratik olur.Sonuçta banyo yapmayacaksınız, duş alacaksınız.
Bidona tüpte ısıttığınız bir çaydanlık sıcak su ilave ettiğinizde, ılık suyunuzda hemen hazır olmuş olur.
Resimdekine benzeyen pompalı duş başlığının pompasını bidona yerleştirir, rahat ve pratik duş alabilirsiniz.
XtYUfSc8ZbE1kAGoTQP7Rg72Ey9FA1pwKNrXAtuUsusqpCAc

Hevesinizi kırmak istemem ama 150 litre çok büyük bir hacim 20_30 litre sığdırabilirseniz ne mutlu size, bende aracımı tamire veya bakıma götürdüğümde (starex, doblo) lifte kaldırınca altında boşluk arıyorum bulamadım şaseli olmayan küçük araçlarda böyle bir alan maalesef yok. Aklımda istetmenin jant içindeki boşluğu kullanmak bile geçiyor.

Son düzenleme:

.

150 litre su ve su deposunun panelvanlar için bile karşılığı olmadığını, yabancı karavan üreticilerinin web sayfalarından kolayca bulabilirsiniz.

Denizciler bilir; sabunsuz duş için 1,5 litrelik su şişesi yeterli. Hadi sabunlusu için iki misli olsun.

Evden kurtulmak için yollardaysak, ev tarzı düşünmeyi de evde bırakmak yerinde olmaz mıydı ? ;)
İnanın farkında olmasak da en fazla ağırlığı, bir gramlık kütlesi olmasa bile bu düşünce yapıyor. :p
Diğer sorunlarından bahsetmiyorum bile..

.

Son düzenleme:

150 lt olması konusunda sanırım oldukça hatalı bir planlama yapmışım. Evden kurtulmak hatta bir hafta içinde aynı kıyafetle dolaşmak. Duş esnasında kıyafetlerimi yıkamak, yemeğimi odun ateşinde yapmak isterim. Fakat eşimi kamp tatilleri konusunda çok zor ikna edebildim. Duş evye seyyar wc Vs hep bundan dolayı. Beni mazur görün yaşama bakış acıları farklı bir çiftiz ve dolayısıyla ancak bu şekilde bir yumuşak geçiş yapabilirim. Dolayısıyla tavsiye anlamındaki eleştirinizin tümüne ihtiyacım var. Ve hatta durumuma daha uygun bir önerisi olan varsa bunu da duymak isterim. Ben henüz yolun başındayım

Aracınıza alttan işlem yaptırarak 150 lt su deposu monte ettirmek yerine 2 adet 25 lt su bidonu taşırsanız daha pratik olur.Sonuçta banyo yapmayacaksınız, duş alacaksınız.
Bidona tüpte ısıttığınız bir çaydanlık sıcak su ilave ettiğinizde, ılık suyunuzda hemen hazır olmuş olur.
Resimdekine benzeyen pompalı duş başlığının pompasını bidona yerleştirir, rahat ve pratik duş alabilirsiniz.
XtYUfSc8ZbE1kAGoTQP7Rg72Ey9FA1pwKNrXAtuUsusqpCAc

Fakat eşimi kamp tatilleri konusunda çok zor ikna edebildim.
.

Klasik sorun, tamamiyle haklısınız. Fakat panelvan araçlarıyla bile zorlu olan bir şeyi sizin aracınızla başarmak neredeyse imkansız görünüyor.

Tabi bilmem “ Kaynanama hap koydum”dan ilham alırsanız belki durum değişebilir. :p

.

Son düzenleme:

Fakat eşimi kamp tatilleri konusunda çok zor ikna edebildim. Duş evye seyyar wc Vs hep bundan dolayı. Beni mazur görün yaşama bakış acıları farklı bir çiftiz ve dolayısıyla ancak bu şekilde bir yumuşak geçiş yapabilirim. Dolayısıyla tavsiye anlamındaki eleştirinizin tümüne ihtiyacım var. Ve hatta durumuma daha uygun bir önerisi olan varsa bunu da duymak isterim. Ben henüz yolun başındayım

biz bacanak ve manevi kardeş ile devamlı kış kampına çıkıyoruz ayda 1 belki 2 hanımlar tabi şikayetci durumdan sırf onlarla da vakit geçirmek için istemeye istemeye cuma akşam gidip cumartesi akşam dönüyoruzki pazar hep beraber birşeyler yapalım diye. gel gelelim biz bunları ikna ettik ve ramazan bayramında kamp a götürdük kartepe ye sırf onlar için 17m3 lük ducato ile gittim içerisine sünger yataklardan 20 numara yatak hazırladım ilk bir kaç saat gayet güzeldi :D sonra ne olduysa birinin başı tuttu ötekinin beli ağrıdı wc işini hiç söylemiyorum vs vs uzatmıyım o gün tövbe ettik hanımlar ile kamp a gitmeye :D demem o ki bacanak kayın birader veya çok samimi aile dostun arkadasın var ise hiç zorlama yengeyi :D

Duster'a koyacağınız 20-30 litre bidon bile baya bir yer kaybı yaşatır size. Ayrıca Duster yüksekliği çok fazla olmadığı için, çadır açıldığında soyunma kabini için yükseklik yeterli olmayacak.

Şöyle bir de senaryo çizeyim size. Deniz kenarında bir yere gittiniz. Gider gitmez mecbur çadırı açacaksınız, soyunma kabini için. Family açılması 15 dk bulur. Sonra öğle yemeği vaktinde bir şey unuttuğunuzu farkettiniz veya suyunuz bitti. Arabayı hareket ettirmeniz yarım saati bulur.

Size tavsiyem, eğer yeriniz müsait ise bir otomobili römorku edinin. Araç üstü çadırı bu römorka monte edin. Hem dilediğiniz kadar su, buzdolabı, buzdolabını çalıştırmak için küçük tüp veya akü grubu vs vs tonlarca şeyi taşıyabilirsiniz. Hem yeterli konfor sağlarsınız hem de bu konforu sağlayacağım diye siz de heba olmazsınız.

Duş için 1.5 litre yeterli diyen sevgili Evliya Çelebi; eşim ilk kampa giderken yanına saç kremi aldığında ben o defteri kapadım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri