Dacia - Duster; Hız Sabitleyecisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,558

Etiketler

Ynt: Dacia - Duster; Hız Sabitleyecisi

Yahu nasıl olmaz ya.. Renault'un diğer modellerindeki sistem uymuyormuymuş Duster'a? Yahu aracın herşeyi Reno!
Peki Duster'ın Renault adıyla satışa çıkarılan modellerinde de mi yokmuş?

Ağutos sonunda makyajlanacak Duster'larda olsa bari de, oradan alsak taktırsak serviste..

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
Yahu nasıl olmaz ya.. Renault'un diğer modellerindeki sistem uymuyormuymuş Duster'a? Yahu aracın herşeyi Reno!
Peki Duster'ın Renault adıyla satışa çıkarılan modellerinde de mi yokmuş?

Ağutos sonunda makyajlanacak Duster'larda olsa bari de, oradan alsak taktırsak serviste..

Üstad bu işin bi espirisi yok, gerekli parçalar olması dahilinde yapılacak olan bir sistem, servis katiyen bunu takmaz, bizim servislerde bu bilgi nerde ? Servislerdeki adamların etliye sütlüye dokunmam ben demesi olayı bitiriyor, kaldı ki Avrupa yakasında aracın beyninde var olan ancak program atılmadan çalışmayan kapı kilitleme sistemini yaptıramadım, taaa şileye yakın bir reno servisine gidip yaptırmıştık arkadaşla..

SERKANEFE' Alıntı:
Üstad bu işin bi espirisi yok, gerekli parçalar olması dahilinde yapılacak olan bir sistem, servis katiyen bunu takmaz, bizim servislerde bu bilgi nerde ? Servislerdeki adamların etliye sütlüye dokunmam ben demesi olayı bitiriyor, kaldı ki Avrupa yakasında aracın beyninde var olan ancak program atılmadan çalışmayan kapı kilitleme sistemini yaptıramadım, taaa şileye yakın bir reno servisine gidip yaptırmıştık arkadaşla..

selam,
bi de şöyle bir durumda var ;ağustosta dusterlarda bu opsiyon olsa bile fiyatı 300 400 lira olur mesela , ama sonradan takmak servisde küçük bir servete patlar gibime geliyor + gerçektende ne kadar başarılı olacakları cabası

Hiz sabitleyici ile ilgili yerli bir firma var. Ister gaz telli ister elektronik gaz kelebekli her araca takiyolar.
Yalniz torpido icimdeki OBD soketinden devamli bir kablo takili duruyo. O da hiz devir vs. bilgilerini almak icin.
Ben bunu istemedim. O zaman dediler. Konsolu sokelim OBD soketine paralel arkadan giris yapalim, boylece torpidoda kablo gorunmez.
Hersey iyi fakat, hiz sabitleme tuslari ayrica bir kmanda gibi bir yere monte edilmeli.
LZ Partz gibi sinyal kolu gibi degil.
Fiyati da 900 TL. Ancak benim istedigim gibi yapilirsa ekstra iscilikle 1500 TL.

Torpidodaki kablo çok mu kötü? Ayrıca lzpart'da ki gibi kollu mu yapıyorlar? Firma ismini alabilir miyim bu rada ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Firma, Eltesanmobil.
Oncelikle Duster araca uygun montaj kitini siparis ediyolar Almanyadan. 3 haftada o geliyomus.
Yanlis veri sinyal vb olmamasi icin uretici kesinlikle bantlama lehimleme vs onermiyormus. Sadece tak çıkarlı soketler.
Ben bayramdan sonra gorusmeye gidicem hatta ikna olursam taktiricam.
Memnuniyetimi yada memnuniyetsizligimi burdan paylasirim.

Tek sorun kontrol butonu konsolda en uygun nereye monte edilmeli?

Ekli dosyalar

• 855584_BB_00_FB.EPS_250.jpg
    855584_BB_00_FB.EPS_250.jpg
    6.4 KB · Görüntüleme: 537

Suleyman abi Dusterlarda 2 tip kablolama veri aktarma sistemi var.
2012 oncesiler ve sonrasi.
2012 sonrasi.olanlar yani teybi bluetoothlu olanlar CANBUS.
Bizimkiler CANBUS degil.
CANBUSlu olanlar sadece tak cıkar soketlerle halloluyor.
Bizimkiler tam bir sacmalik cunku gaz kontrolu vs kablolaniyor ancak OBD soketinden veri alamiyor.
Ancak ELTESAN Mobilin dedigine gore her arac icin uygun kablo demeti ve cihaz varmis.
Bence 2012 oncesilere olmuyodur ama yine de gorucez.

Kontrol butonu buysa hiç beğenmedim pratik olur mu ki? Ayrıca direksiyonun sol tarafındaki bir yere taktırırım ben olsam rengi uygun değil zaten.. Sanki Sinyal kolu gibi birşey olsa daha güzel olurmuş.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Rakam çok yükseliyor böylede olunca.. Sonra düşünüyorsun bu kadar yüksek rakamlara gerek varmı diye buna verdiğim parayla yakıta kamp'a versem 5 kez gezerim diyorsun.

Aracıma bugüne kadar standart kullandım, bir yan basamak dahi 500 lira yazık günah.. Bi macera paketi var zaten akıllara zarar. Sanırsın ki araç range rover..

Sent from my iPad

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri