Dacia - Duster; Hız Sabitleyecisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,514
Ynt: Dacia - Duster; Hız Sabitleyecisi

Yani evet yüksek ,benim şimdiye kadarki araçlarımda olmadığı için eksikliğini hissetmiyorum , bir dahaki araca artık orjinalinde olması daha mantıklı elektronik kısımları çok fazla kurcalamamakta fayda var diye düşünüyorum zaten

Etiketler

SERKANEFE' Alıntı:
Kontrol butonu buysa hiç beğenmedim pratik olur mu ki? Ayrıca direksiyonun sol tarafındaki bir yere taktırırım ben olsam rengi uygun değil zaten.. Sanki Sinyal kolu gibi birşey olsa daha güzel olurmuş.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
3 ayrı kontrol paneli varmış. İkisi kol şeklinde biride panele monteli tuş takımı.
Fiyat 380 Euro.

Açıkcası ben araca webasto ve ayrıca kendime foto makinesi düşünüyorum, önceliğim bunlar olur heralde 1300 lirada fena değil gibi, diğer markalarda sonradan takılan hız sabitleyicileride bu fiyat aralığında..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yeni çıkacak dusterda hız sabitleyici sanırım direksiyonun üzerinde olacak benim düşüncem yeniler gelince servisede parça gelecek direk serviste takıtırılabilir fıatta 500 tl civarı pololarda yanlış bilmiyorsam 600 tl civarında takılıyor en fazla 1000 tl ye takılabilir.

XVET' Alıntı:
Yeni çıkacak dusterda hız sabitleyici sanırım direksiyonun üzerinde olacak benim düşüncem yeniler gelince servisede parça gelecek direk serviste takıtırılabilir fıatta 500 tl civarı pololarda yanlış bilmiyorsam 600 tl civarında takılıyor en fazla 1000 tl ye takılabilir.
Makyajli Dusterda Hiz sabitleme tusu orta konssolda. Hiz arrirma azaltma direksiyon simidinde.
Bu nedenle eski Dustera uygulanamaz.
Ama Waeco Magicspeed MS880 ile ve Dustera ozel kablo seti ile hersey mukemmel.
Ben parca gelince 1 ay sonra taktiriyorum.

Bugun araci goturuyorum.
2012 oncesiler OBD den hiz ve devir bilgilerini CC beynine ara cihazsiz(CAN CLIP) aktaramiyor.
Bugun hiz ve devir sinyalini direkt aktarmaya(OBDsiz) calisacaklar.
Eger olursa hersey dahil 1200 TLye taktiriyorum.

Arkadaslar az once araca baktilar ama montajcilar kesinlikle HIZ SABITLEYICI konusunda tecrubesiz.
Araca ozgu kablo demeti gelse dahi debraj ve frene bantlama yapicaz dediler. Hiz ve devir sinyalini okumaz bu nedenle aksa sensor koyucaz falan deyip beni soguttular. Daha doseme klipsini sikecek aletleri bile yok.
Iste guzelim cihazlar ulkemizde ne duruma geliyo :(

youngsun' Alıntı:
Arkadaslar az once araca baktilar ama montajcilar kesinlikle HIZ SABITLEYICI konusunda tecrubesiz.
Araca ozgu kablo demeti gelse dahi debraj ve frene bantlama yapicaz dediler. Hiz ve devir sinyalini okumaz bu nedenle aksa sensor koyucaz falan deyip beni soguttular. Daha doseme klipsini sikecek aletleri bile yok.
Iste guzelim cihazlar ulkemizde ne duruma geliyo :(

Bırak yaptırma, bantlamayla iş mi olur arkadaş.. Ford, peuget, opel servislerine git sor soruştur veya istanbul maslak sanayiye gel, burda takıcak kesin birileri bulabilirsin. Yazık etme ettirme aracını..

Merhaba

Aracim 2016 Symbol 1.5D 90HP dir. Teknik taraftan cok anlamiyorum ama alt yapinin Dacia Duster ile benzer oldugunu biliyorum. Arabamin donanim alt yapisinda (debriyaja ve frene basinca devre disi birakma switchleri gibi) ve yaziliminda hiz sabitelyici ve sirinirlandirici destegi full varmis, ben de bilmiyordum.

Ben de universal pejo hiz sabitleyici kolu ile hiz sabitleyici ve sinirlandirici uygulamasi yaptirdim. Bir yildir kullaniyorum. Kesinlinlikle cok memnunum. Ben İstanbulda yaptirdim. Hatta sitesinde bunla ilgili detayli bir kullanim dokumani var, merak edenler mutlaka indirip okumali. Merak edilen pek cok sorunun cevabi bu dokumanda var.

https://renaultdaciacruisecontrol.com/hiz-sabitleyici-hiz-limitleyici-kullanim-dokumani/

Aracima bu islemi yapan Sn.Ercan ustanin da Dacia Dusteri var, kendi arabasina da uygalama yapmis. Ozelikle belirtmeliyim, yapilan islem ile orijinal ekranda CRUISE ve LIMIT yazilari cikmakta yani islem arac beyni ile tam olarak uyumludur. İslem bir-iki saat suruyor. Bu gun yine uyumlu bir arac alsam kesinlikle ve kesinlikle taktiririm. Cok cok basarili calisiyor.

PDF dokumani okursaniz aklinizdaki pek cok sorunun cevabini bulabilirsiniz. Aracinizin uyumlulu konusunda site bu site sadece Renault ve Dacia araclar konusunda (gizli ozellik aktivasyonu dahil) hizmet vermektedir. Örneğin Fiat marka araclar icin baska yerler hizmet verebilir. Renault ve ya Dacia aracinizin uyumlulugu hakkinda site ile irtibata gecebilirsiniz.

Ben memnun musteri olarak kullanici yorumumu yazdim. Umarim yardimci olmusumdur.
Saygilarimla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri