Dacia Duster Yakıt bitti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan axayazilim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,129

axayazilim

Yeni Üye
selam arkadaşlar dacia dusteri ikinci el aldım 4x2 lok paketli 3 haftadır kullanıyorum yakıtını ölçmek içim sarı ışık yanıp sönerken mazotunu doldurdum 50 tl lik araçı kullanmaya başladım bir müddet sonra kırmızı ışık yanıp sönmedi bende sarı ışık yanıp sönünce mazatonu koyarım dedim duster km kaç kuruş yaktıgını ögrenmek için 100 km oldu sarı ışık yanmadı 150 km sarı ışık yanmadı 180 km oldu sarı ışık yanmadı otobanda giderken bir baktım araç stop etti kontagı çeviriyorum araba çalışmıyor eşimde arabadaydı dedim galiba yakıt bitti sağa yukuş aşagı oldugu için gektim.
yolda geçen bir araç durdurup zaten tarfik sıkışıktı benzinlige gittim 2 benzinlik dolaştım yakıt bidon yok mazot doldurmak için
yag degişim yerinden yag bidonu bulup 4 litre mazot alıp taksiye binip gittik dustere yakıt 4 lt koydum 5 km gidince baktım kırmızı yakıt ışıgı yandı 5 litre daha yükledim eve geldim yakıtın ne kadar yaktığını anlıyamadım böyle olmaz dedim aldım dusteri fulledim kaç litre aldı tahmin edin 62 litre aldım 9 litrede önceden koymuştum 62+9=71 litre acaba mazottan kazıkmı yedik 50 litre kapitedi olan nasıl oluyorda 71 litre yakıt alıyor benzinligin oraya varmmadan arabanın stop ettiği yerden 62 litre yakıt aldı yere kadar 10 km ancak yaptım oda yaklaşım 1 litre yakıt ancak ediyor

gelelim yakıtın ne kadar yaktığına depoyu ağzına kadar fulledim
km sıfırlamım
araç dacia dusrer 4x2 dizel
tarih :1/12/2012
araç km 167 815 km
araç bakımları yapılmamaış (filtreler)
km şehir içi dur kalk 120 km hız karışık
tekrar yakıt doldurmam
yakıt alımı 19.50 litre
yakıt fiyatı 4,260 kr
tutar tl : 83,10 kr
----------------------------------
yol bilgisayar rakamları
orjınal km : 168 092 km yol bilgisayarı göstergesi)
gidilen km : 277 km (sıfırlamadan itibaren) yol bilgisayarı göstergesi)
L :17,2 litre (bu yolbilgisayarı gustergesi) yol bilgisayarı göstergesi)
L/100 :6.2 litre (100 km rede ortalama yakıt tüketimi)
km/hız :24.0 hız (ortalama hız) yol bilgisayarı göstergesi)

83.10/277= 0,30 kr benim araçım0,30 kr yakıyor arkadaşlar
birde yol bilgisayarı yakıtı dogru göstermiyor 2 litre eksik güsteriyor

100 km tuketim ortalama benim hesabım 7,0 lt

Etiketler
Ynt: Dacia Duster Yakıt bitti

Bayıden aracımı aldım opete yanastım fulle dedım tam 64 lıtre aldı ondan sonra her defasında yol bılgısayarında kontrol ederım 62 63 lıtre kullanıldı dıye gosterırı benzınlıge ceker mazotu gorene kadar doldururum 64 lıtre alır,katalogta 50 lıtre yazıyor ama 64 lıtre alıyor.

Ynt: Dacia Duster Yakıt bitti

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum. Dizel araçlarda çeyrek deponun altına düşmemeye dikkat etmek gerekiyor şeklinde pek çok deneyimli arkadaşımdan tavsiye almıştım. O yüzden çeyrek deponun altına düşürmeden kullanıyorum. Yol bilgisayarı tüketim konusunda yeterli bilgiyi veriyor bence. Maceraya gerek yok :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri