Dacia Logan 1.4 ambianc...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuzey_79 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,152

Kuzey_79

Ey hayat sen şavkı sularda bir dolunaysın...
Yer
Bursa
Merhaba;
2011 Dacia loganım var,fiyatına göre fena değil birde bağajı geniş benim işimi görüyor..
Ama henüz 24.000 de baskı balata bitti sanırım,bu normalmidir? ve toplamda değişim maliyeti ne kadardır ?
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
saygılarımla

Etiketler

Ynt: Dacia Logan 1.4 ambianc...

Kuzey_79' Alıntı:
Merhaba;
2011 Dacia loganım var,fiyatına göre fena değil birde bağajı geniş benim işimi görüyor..
Ama henüz 24.000 de baskı balata bitti sanırım,bu normalmidir? ve toplamda değişim maliyeti ne kadardır ? .....

Forester, ben logan ustası mıyım arkadaş? ;D ;D ;D

Azizim kuzey, aşağıdaki satırlarımı sana ithaf ediyorum...

1.Burası Duster forumu. Dacia/Logan bizi bozar. Burada bilgisi olan birileri varsa, Duster hakkında bilgisi var demektir.

2.24.000 de baskı balata bitmesi normal değildir. Çatır çatır yemişsin baskı balatayı. Sen yemişsin yani komşular değil. Bu ne demektir? Araba kullanımında bir sorun var....

3.Değişim maliyeti için değişimi yapacak olan en doğru sözü söyler. Ben sana "100 lira" desem ne ifade eder? Hiç... Ama adına servis denilen ticarethaneler sorunun çözümü mukabili cüzdanından eksilecek mikatarı net olarak söylerler.

4. Bu konuda en bilgili olanlar onlardır. Bir telefon bile bilgilenmen için yeterlidir.

Kendine iyi bak azizim. Başlık açmış olmak için de başlık açmazsan seviniriz.

Şayet bu başlığı TYT FAN (Murat bey) görürse seni afaroz eder. Derin adamdır murat bey. Baskı balata fiyatı sorma dolayısıyla başlıkların çoğalmasına kızar. ;D

dedim ben size olguncandan bey gelir diye , dayanamaz.

siz yine iyisiniz uzun uzun cevap verdi , başka bir arkadaşa "bu servislik konudur , buraya başlık açmak gereksizdir , bu konuda buradan alınacak bilgi yoktur , o yüzden yazmaya değer bulmadım" demişti... (o da benim zorumla yani)

hadi yine iyiiniz benim sayemde olguncandan beyden uzun bir cevap aldınız :smiley: hatta son satırda espri bile yapmış , hadi gülelim :smiley::smiley::smiley::smiley:

s.forester' Alıntı:
dedim ben size olguncandan bey gelir diye , dayanamaz.

siz yine iyisiniz uzun uzun cevap verdi , başka bir arkadaşa "bu servislik konudur , buraya başlık açmak gereksizdir , bu konuda buradan alınacak bilgi yoktur , o yüzden yazmaya değer bulmadım" demişti... (o da benim zorumla yani)

hadi yine iyiiniz benim sayemde olguncandan beyden uzun bir cevap aldınız :smiley: hatta son satırda espri bile yapmış , hadi gülelim :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

forester, sen bana birini hatırlatıyorsun ya, kime acep.... Biri vardı, rahmetli oldu, güzel güzel yazışırken birden işi tahrikçiliğe/sataşmaya götürür, ortamı gererdi... Hadise çıkartmakta üstüne yoktu. Sonra bir de çıkıp "eee, ben ne yaptım :( :eek: 8) ;D " diye işi pişkinliğe vururdu... Şimdi beni de kışkırttın, arkadaşlara ters cevaplar yazdım senin yüzünden (gerçi zaten kıl olmuştum mesajlara ama sesimi çıkarmayacaktım. Bir nevi bilerek lades dedim...)

Deeee, kimi hatırlatıyorsun desem...... Hani adını anacam, tık tık tık tahtaya vurmak gerekecek, şeytan kulağına kurşun demek icabedecek.... Bi de, o kişi bu kadar uzun süre dayanamazdı sataşmadan yazışmaya.... Sen iyi dayandın. Ama sataşmaların aynen o kişi gibi....

Seni okurken sanki o rahmetliyi okur gibi hissediyorum......

Allah Allah, kimdi sahi :D

dacia logan kötü bir araç olsa taksici arkadaşlar kullanmaz.özellikle istanbul taksici esnafı.birkaç yüzbini devirmiş logan taksilere rast geldim.konforsuzluğu dışında şikayet edene rastlamadım.taksici esnafın kredi ile logan almasına aracı olan bir müşterim hedef oto aracılığıyla fortis kredisiyle yüzlerce sattı.olgun beyle hem fikirim.otomobil işinden anlamam ama bencede kullanıcı hatası olmalı.trafikte bol miktarda gördüğümüz bir araç logan.20 binde dökülmeye başlayacak kadar kötü olsa hem genel kullanımda hemde ticari araç olarak kullanımında göremeyiz sanırım.paranoya yapmayın olgun bey.biz anti duster cıyız.anti dacia cı değiliz :smiley:

Arkadaşlar,
yanlış anlaşılmaya neden olan ve bunun sonucu olarak "tatsızlaşan" konu ile ilgili bir kaç mesajı konu başlığını amacından uzaklaştırmamak maksadı ile silmek zorunda kaldım. Anlayışınız için şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim, reha

reha' Alıntı:
Arkadaşlar,
yanlış anlaşılmaya neden olan ve bunun sonucu olarak "tatsızlaşan" konu ile ilgili bir kaç mesajı konu başlığını amacından uzaklaştırmamak maksadı ile silmek zorunda kaldım. Anlayışınız için şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim, reha
Sayın moderatör, yanlış anlaşılan konu nedir-doğrusunu anlayamadan sadece soru içerikli mesajımı silmişsiniz.
Tekrar ediyorum silinen mesajlarda beyefendi neden logan debriyajı ile ilgili soru soran üyeyi bana havale etmiş açıklasın.
Kendisi konu ile ilgili "size yardımcı olacaktır" diye kendisinden bahsedilince "Değişim maliyeti için değişimi yapacak olan en doğru sözü söyler. Ben sana "100 lira" desem ne ifade eder? Hiç... " "Forester, ben logan ustası mıyım arkadaş?" demiş iken neden konuya adımı karıştırmış?
Buna bir açıklama istemek yanlı ş mı ki mesajımı sildiniz?
En azından açıklamayı görseydik de ondan sonra silseydiniz.
Ayrıca madem "tatsızlık" gerekçesiyle mesajlar siliniyor, neden birilerinin diğerine hitaben sen birilerini hatırlatıyorsun mealinde kelimelerle başlayıp alaycı üslupla devam eden mesajı değil de benim soru sorduğum mesaj silindi.?

24 bin baskı/balata problemi için hiç bir araçta mantıklı bir km değil. Ya aşırı bir yüklenme var, ya da imalat problemi. Fiyat sadece balatamı, baskı da mı, başka etkilenen komponent var mı, garantiye giriyor mu gibi durumlara göre farklılık gösterebilir.

Selamlar,
durumu şöyle açıklayayım..

1) üyemiz yazdığı bir mesajda size atfen bir cümle yazmış
2) Siz "konuya niçin müdahil edildiğinizi ve rahatsız olduğunuzu" hem mesaj olarak hem de "rapor" ederek belirttiniz
3) Üyemiz, "kötü bir niyetle yazmadığını" beyan etti ve bu cümlesinin silinmesini talep etti
4) Ben de zaten konu başlığı ile ilgisi olmayan bu tartışmayı (üyemizin mesajının parçası da dahil) sildim.

Dolayısı ile konu bundan ibarettir, konuyu uzatmanın .. hele hele konu ile ilgisi olmayan bütün üyelerin önünde "gereksiz" olması ile sildim. iyi günler dilerim, reha

reha' Alıntı:
Selamlar,
durumu şöyle açıklayayım..

1) üyemiz yazdığı bir mesajda size atfen bir cümle yazmış
2) Siz "konuya niçin müdahil edildiğinizi ve rahatsız olduğunuzu" hem mesaj olarak hem de "rapor" ederek belirttiniz
3) Üyemiz, "kötü bir niyetle yazmadığını" beyan etti ve bu cümlesinin silinmesini talep etti
4) Ben de zaten konu başlığı ile ilgisi olmayan bu tartışmayı (üyemizin mesajının parçası da dahil) sildim.

Dolayısı ile konu bundan ibarettir, konuyu uzatmanın .. hele hele konu ile ilgisi olmayan bütün üyelerin önünde "gereksiz" olması ile sildim. iyi günler dilerim, reha
tamam bir özet yapmışsınız fakat; benim soruma cevap yok.
1-bahsi geçen üye bana tfen normal bir şey yazmamış. Alay içerikli şekilde alakam olmayan bir meselede konuyu veterinere havale etmiş. peşisıra gülücükler yollamış.
2-
3- bahsi geçen üye "yanlış anlaşılma" demiş fakat ne niyetle yazdığını kalbini açıp bakma şansımız olmadığından açıklamasını istedim. Tekrar tekrar bunu sordum kendisi nazik bir üslupla adı başkası tarafından zikredilince "ben logan ustası mıyım" diye tepki veren bir şahıs "kötü niyetle olmasa da biz yanlış anlamış olsak da" ne amaçla ilgim olmayan bir konuda adımı yazıp bana havale etmiş. Amaç neymiş, benim anladığım yanlışın doğrusu neymiş " bunu bilmek istiyorum.
ayrıca o üye kendi mesajının silinmesini istemişse benim soru mesajımın da silinmesi gerekmezdi.
4-

olguncandan' Alıntı:
Azizim kuzey, aşağıdaki satırlarımı sana ithaf ediyorum...

1.Burası Duster forumu. Dacia/Logan bizi bozar. Burada bilgisi olan birileri varsa, Duster hakkında bilgisi var demektir.

2.24.000 de baskı balata bitmesi normal değildir. Çatır çatır yemişsin baskı balatayı. Sen yemişsin yani komşular değil. Bu ne demektir? Araba kullanımında bir sorun var....

3.Değişim maliyeti için değişimi yapacak olan en doğru sözü söyler. Ben sana "100 lira" desem ne ifade eder? Hiç... Ama adına servis denilen ticarethaneler sorunun çözümü mukabili cüzdanından eksilecek mikatarı net olarak söylerler.

4. Bu konuda en bilgili olanlar onlardır. Bir telefon bile bilgilenmen için yeterlidir.

Kendine iyi bak azizim. Başlık açmış olmak için de başlık açmazsan seviniriz.
Konu Dacia başlığı altında açılmış.Duster değil.Bu forumda Fiat'ın bile başlığı var.Forumda binek araçla etkinlikleri takip eden,Türkiye'yi binek araçla dolaşan çok arkadaşımız var.Bu sebeple isteyen istediği araçla ilgili konu açar. Açarken size danışmamış arkadaş ama kusura bakmayın artık.

Assasin' Alıntı:
Konu Dacia başlığı altında açılmış.Duster değil.Bu forumda Fiat'ın bile başlığı var.Forumda binek araçla etkinlikleri takip eden,Türkiye'yi binek araçla dolaşan çok arkadaşımız var.Bu sebeple isteyen istediği araçla ilgili konu açar. Açarken size danışmamış arkadaş ama kusura bakmayın artık.
Konu açmak için birilerine danışmak gerekiyormuş demek.
Danışılacakların bir listesi olsa da biz de aynı hataya düşmesek. ;D

Abdullah bey, ben yanlışımı kabul ettim; her forumda ilgisiz mesajlara bir şekilde tepki göstermiyor muyuz? Evet. Bu gibi mesajlara en ince tepkiyi verenlerden biri sizsiniz, diğeri de murat bey. (Bu bir taltiftir)

Havale ediyorum demenin anlamı budur.

Ama benim cephemden üzücü olanı şudur: Tanıştığım bir kişinin, mesajımı "sataşma" olarak nitelendirmesi ve "bir sorunun varsa yerimi biliyorsun" şeklinde bir cümle kurmasıdır.

Özet: Yanlış benim yanlışımdır. Reha bey'den silmesini ben arzu ettim.

Değiştir butonu olmadığı için rica ettim; kendi mesajımı kastettim.

Tekrar özür diliyorum. :-[

veteriner' Alıntı:
Konu açmak için birilerine danışmak gerekiyormuş demek.
Danışılacakların bir listesi olsa da biz de aynı hataya düşmesek. ;D

Sayın assain, mesajımın sizinle alakası yoktur; dikkat edilirse, o ifadeden "bu forumda sadece Duster konuşulmuştur ve konuşulmaktadır" anlamı çıkar. "Aha, bir açık bulduk, lafı çakalım" dedin ama seninki yanlış bir yorum.... Alt konuları forum yetkilisi açabiliyor, biliyorsun.

Abdullah bey, aynı coğrafyadayız, yüzyüze bakarız; birbirimizi kırmamız anlamsız. Ben yanlış anlamadan dolayı özür diledim. Dikkat edersen senin yukarıdaki mesajın alaycılık kokuyor. Ama bunun için sana serzenişte bulunmuyorum.

Bir diğer dileğim şudur: Birbirimizi görmezden gelelim ve muhatap almayalım. Hem forumda hem de yolda vs.de. Bu daha güzel olur. Böylece ne sen beni kırmış olursun ne ben seni kırmış olurum.

olguncandan' Alıntı:
Abdullah bey, aynı coğrafyadayız, yüzyüze bakarız; birbirimizi kırmamız anlamsız. Ben yanlış anlamadan dolayı özür diledim. Dikkat edersen senin yukarıdaki mesajın alaycılık kokuyor. Ama bunun için sana serzenişte bulunmuyorum.
Bir diğer dileğim şudur: Birbirimizi görmezden gelelim ve muhatap almayalım. Hem forumda hem de yolda vs.de. Bu daha güzel olur. Böylece ne sen beni kırmış olursun ne ben seni kırmış olurum.
Alaycılık kokuyor dediğiniz mesajım bir arkadaşın esprili sözüne verilmiş esprili bir cevaptır. Ortada espri ile rencide edilen bir şahıs yok. Dolayısıyla serzenişte bulunmanı gerektirecek bir durum yok.
Muhatap olmama konusunda haklısın da zaten ben çoktandır, öyle yapıyoruz diye biliyordum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR