Dacia Logan MCV Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,766

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar ,

Dacia Logan MCV’nin hakkında söyleyebileceklerinizi öğrenmek istiyordum.
0 kilometre fiyatları epey uygun geldi alsam mı diye düşünmeye başladım da.

LoanMCV

Etiketler

Ynt: Dacia Logan MCV Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

paranızın hakkını verecek bir otomobil . fazlasınıda beklemek saçma olur . şehir içinde konfor ve yakıt sarfiyatı olarak sizi üzmeyecektir. motor tercihiniz nedir ?

3-4 kişinin kamp malzemeleri ile bizi dağa çıkarmasını istiyorum sadece.
Off - Road ve derelere kasten sokacak değilim.
1,6 benzinli motor tercihim.
Dizel fiyat farkı %30 a geliyor neredeyse.

Yilda 30 bin km kadar yol yapiyorsaniz dizel.
Dacia nin motor ve yuruyen aksami renault. Arac dizel olunca yol yapilir.

TezzMertek' Alıntı:
3-4 kişinin kamp malzemeleri ile bizi dağa çıkarmasını istiyorum sadece.
Off - Road ve derelere kasten sokacak değilim.
1,6 benzinli motor tercihim.
Dizel fiyat farkı %30 a geliyor neredeyse.

1.6 benzinli motor sizi 4 kişi ve malzemelerinizle yolda üzmeyecektir . toprak yolları fazla kullanacaksanız zincir taşımanız gerekecek . dizel motor gereksiz . litre kuruş hesabı vermeyeyim . benzinde 17 tl yaktığınız yola aynı kullanım şartlarında dizel 13 tl yakacaktır şehir içi .şehir dışı bu rakamların değişme oranı size bağlı eşitleyebilirsinizde .

13 ÷ 2420 = 5.37 LT dizel yakit
17 ÷ 3000 = 5.6 lt benzin verilerine gore dizel motorun yaktigi ortalama miktar ile benzinli hemen hemen ayni.
Fakat dizel 5.37 ltyaktigi yolda benzinli en az 9 ltyakar. Yilda 25 bin 30 bin km yol yapan icin avantaj saglar.birde toprak yolda zincir bulundurmayi anlamadim.

önden çekişli station araçla çimene toprak bayıra gir anlarsın . gitmiyor hocam

Murat bey
Logan kullanıcı arkadaşımız siteye üye değil o daha çok balıkla uğraşıyor bu aracıda yeni 2008 de aldı çok memnun bagaj kapasıtesi oldukca kullanışlı arka kapıların iki tarafa açılması bagaja bir kapalı kasa kamyonet havası veriyor aracı bende kullandım bu arac dizel performansı güzel, yükseklık olarak arkadaşın hiç bir korkusu yok bazen bizle dalga geçer gibi transit geçtiği yerler oluyor.yakıt tüketimininde ekonomık olduğunu söylüyor.

Hımm.
Alsam mı ki.?
Bir Cumartesi günlerim boş.
Ekim - Mayıs ayları arasında her hafta sonu Doğa Yürüyüşlerinde olduğum için kullanmak pek kısmet olmayacak.
Hafta sonları yaptığımız kamp sayısı da az olduğundan şu an için tatlı bir hayal.
Ya da arabayı alıp Doğa Yürüyüşleri yerine her hafta sonu kamplı etkinlikler yapacağım.
:smiley:

Bilgiler için çok teşekkürler Bülent bey.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri