Dağıstan için önerilen yol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan agudi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,789

agudi

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar,dağıstan kökenli olduğum için bu yıl atavatan topraklarını görmeye gitmek istiyorum.Tiflis üzerinden Dağıstan'a nasıl geçmemizi önerirsiniz?Güvenli,ucuz olarak tiflis-mahaçkale'ye nasıl geçeriz?ve tiflis'ten mahaçkala ne kadara patlar?O coğrafya hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa gerçekten çok iyi olur.şimdiden teşekkür ediyorum..

Etiketler

Ynt: Dağıstan için önerilen yol

agudi' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar,dağıstan kökenli olduğum için bu yıl atavatan topraklarını görmeye gitmek istiyorum.Tiflis üzerinden Dağıstan'a nasıl geçmemizi önerirsiniz?Güvenli,ucuz olarak tiflis-mahaçkale'ye nasıl geçeriz?ve tiflis'ten mahaçkala ne kadara patlar?O coğrafya hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa gerçekten çok iyi olur.şimdiden teşekkür ediyorum..
Merhaba Sayın Agudi,
Geziniz hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz yardımcı olacak arkadaşlar mutlaka çıkacaktır.Kendi aracınızla mı gideceksiniz? ve diğer ayrıntılar.Forumda bu coğrafya ile alakalı bilgiler mevcut.Araştırırsanız bir fikir verebilir.Selamlar .Ergun

Merhabalar,Ben Tiflise uçakla inip oradan otobus vasıtası ile Dağıstana geçmeye planlıyorum,forumdaki konulara elbette baktım lakin cevap yazan arkadaşlar olduğu takdirde onların cevaplarına göre aklıma takılan soruları sormak istiyorum.Benim düşüncem Tiflis'e kadar uçakla Tiflis'ten uçaktan indikten sonra kara yolu vasıtasıyla otobüsü kullanarak Mahaçkale'ye geçmek.Daha önce giden arkadaşlara bunun avantajlı mı veya dezavantajlı mı olduğunu ayrıca onların varsa daha farklı fikirlerini almak istiyorum,saygılar..

bence bu yol yarine bakuye veya nalchik e uçakla gitmek buralardan kara yolu kullanmak daha mantıklı. ayrıca neden direk mahackale ye uçak ile gitmiyorsunuz?

Tiflis Mahackale arası fazla bir para tutmaz ama çok indi bindili hatta taksili bir yolculuk olur. direk araba bulmanız kolay olmaz.

saygılarımla

uyku_hapi

uyku_hapi' Alıntı:
bence bu yol yarine bakuye veya nalchik e uçakla gitmek buralardan kara yolu kullanmak daha mantıklı. ayrıca neden direk mahackale ye uçak ile gitmiyorsunuz?

Tiflis Mahackale arası fazla bir para tutmaz ama çok indi bindili hatta taksili bir yolculuk olur. direk araba bulmanız kolay olmaz.

saygılarımla

uyku_hapi

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim uyku_hapi , ben de direk Mahaçkale'ye uçmayı düşündüm fakat öğrenci olduğumdan biraz ücreti pahalı geldi.Genelde Bakü ve Tiflis'e daha çok sefer olduğundan direk Mahaçkale'ye göre 250-300 $ daha ucuz oluyor.Azerbaycan da vize istediği için Bakü şıkkını direk eliyorum,geriye sadece Tiflis kalıyor.Çünkü Azerbaycan'a vize alsam daha sonra sınırdan Dağıstan'a geçsem Dağıstan'dan dönerken dönüşte vizem olmadığı için Bakü'ye giremeyeceğim.Forumda okuduğum kadarıyla coğrafyayı iyi biliyorsunuz.Tiflis'ten nasıl bir yol izlemeliyim?Mahaçkale'ye geçişim sorunsuz ve güvenli olur mu?saygılar..

agudi' Alıntı:
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim uyku_hapi , ben de direk Mahaçkale'ye uçmayı düşündüm fakat öğrenci olduğumdan biraz ücreti pahalı geldi.Genelde Bakü ve Tiflis'e daha çok sefer olduğundan direk Mahaçkale'ye göre 250-300 $ daha ucuz oluyor.Azerbaycan da vize istediği için Bakü şıkkını direk eliyorum,geriye sadece Tiflis kalıyor.Çünkü Azerbaycan'a vize alsam daha sonra sınırdan Dağıstan'a geçsem Dağıstan'dan dönerken dönüşte vizem olmadığı için Bakü'ye giremeyeceğim.Forumda okuduğum kadarıyla coğrafyayı iyi biliyorsunuz.Tiflis'ten nasıl bir yol izlemeliyim?Mahaçkale'ye geçişim sorunsuz ve güvenli olur mu?saygılar..

Merhabalar..

Sizi şimdi daha iyi anlıyorum. Tiflis'ten herhangi bir otobüs ile Vladikavkaz'a gidin. Burada Tren den emin değilsemde Mahackale'ye giden otobüsler mevcut. uçaktan inme saatiniz mümkün olduğunca sabaha yakın olur ise aksama mahackalede olursunuz. Tiflis'ten direk mahackale otobusu olabileceğini sanmıyorum..

ücretler konusunda hiç bir fikrim yok. fakat akaryakıtın ucuz olduğu bu coğrafyada toplu taşıma oldukça ucuz. Fikir vermesi açısından Batum tiflis mercedes sprinter ile 20 lari . 5-6 saat sürüyor.

saygılarımla
uyku hapı

uyku_hapi' Alıntı:
Merhabalar..

Sizi şimdi daha iyi anlıyorum. Tiflis'ten herhangi bir otobüs ile Vladikavkaz'a gidin. Burada Tren den emin değilsemde Mahackale'ye giden otobüsler mevcut. uçaktan inme saatiniz mümkün olduğunca sabaha yakın olur ise aksama mahackalede olursunuz. Tiflis'ten direk mahackale otobusu olabileceğini sanmıyorum..

ücretler konusunda hiç bir fikrim yok. fakat akaryakıtın ucuz olduğu bu coğrafyada toplu taşıma oldukça ucuz. Fikir vermesi açısından Batum tiflis mercedes sprinter ile 20 lari . 5-6 saat sürüyor.

saygılarımla
uyku hapı

Peki Vladikavkaz'dan Mahaçkale yolu güvenli midir?Grozny'den geçeceğiz herhalde bir sorun olur mu ? bu son soruydu çok sağolun yardımlarınız için!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri